Aktualności

Grupa Millenium - drugie miesce w konkursie

Grupa Millenium - drugie miesce w konkursie

13-10-2009 01:17 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Zapraszamy wszystkich do lektury pracy, która zajęła drugie miejsce w naszym konkursie! Przed Wami pierwsza część opisująca tytułową "Grupę Millenium". Druga część wraz z komentarzami kapituły już niedługo. Autorem tekstu jest Paweł 'riotpunk' Walczak.

Aby rozpocząć lekturę, wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Życie po życiu - trzecie miejsce w konkursie

Życie po życiu - trzecie miejsce w konkursie

29-09-2009 23:20 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Dział Świata Mroku zaprasza wszystkich do lektury almanachowego tekstu pióra Szymona 'neishina' Szwedy. Tekst ten zajął trzecie miejsce w konkursie Ekwinokcjum. Na prośbę autora komentarze kapituły publikujemy bezpośrednio pod tekstem. » więcej
Wyniki Ekwinokcjum!

Wyniki Ekwinokcjum!

17-09-2009 17:55 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 17
Nareszcie! Zwycięzcy konkursu działu Świata Mroku wyłonieni! » więcej
Piliska - artykuł

Piliska - artykuł

03-09-2009 13:47 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Piliska jest mało inteligentnym drapieżnikiem w niczym nie przypominającym powszechnie znanych zwierząt. Natrafić na nią można w lasach wschodniej Europy. Szczególnie upodobała sobie trzcinowiska w zbiorowiskach leśnych. Poluje w pojedynkę, bądź z młodymi tylko w porze zmroku, bądź brzasku."

Dział Świata Mroku zaprasza do lektury debiutanckiego artykułu nowego współpracownika, którym jest Arkadiusz 'kagridurczyk' Graczyk. Aby przejść do tekstu wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Nowe ilustracje

Nowe ilustracje

23-08-2009 11:01 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 3
Dział Świata Mroku z radością prezentuje nową dawkę klimatycznych grafik! Atrakcyjnej oprawy autorstwa Alicji 'Vermiliony' Stefańskiej doczekały się dwa opowiadania: Gorączka i Drzwi. Ponadto karola-j zilustrowała artykuł pod tytułem Ezekiel.

Zapraszamy do oglądania.
Night Horrors: Immortal Sinners - recenzja

Night Horrors: Immortal Sinners - recenzja

20-08-2009 22:04 | Mikołaj 'markós' Markowski
"Gdy przychodzi do tworzenia artykułów o konkretnych bohaterach niezależnych, można otrzymać jeden z trzech rezultatów. Istnieje szansa, że uzyskamy iskrę geniuszu, która pozwoli nam zainspirować czytelników i sprawić, by natychmiast zechcieli wprowadzić postać do swojej kroniki. Bardziej prawdopodobne jednak jest przelanie na papier swojego ulubionego enpeca , którym męczyliśmy niejedną już drużynę, a teraz pragniemy podzielić się nim z szerszą publicznością, by uczynić go nieśmiertelnym. Możliwe również, że wyprodukujemy w znoju po prostu kawał nudnego tekstu, który skutecznie zniechęci czytelnika do dalszej lektury."

Dział Świata Mroku ma przyjemność przedstawić recenzję autorstwa Filipa 'Gruszczego' Gruszczyńskiego. Aby się z nią zapoznać wystarczy kliknąć na nagłówek wieści. » więcej
Powstaje errata Wampira i Wilkołaka

Powstaje errata Wampira i Wilkołaka

18-08-2009 17:13 | Adam 'Dan' Niewiadomski | Komentarze: 33
Ruszył projekt mający na celu stworzenie fanowskiej erraty do podręczników Nowego Świata Mroku - Wampira: Requiem oraz Wilkołaka: Odrzuconych. » więcej

Polski Wampir i Wilkołak dostępne od 12 sierpnia!

01-08-2009 00:21 | Paweł 'riotpunk' Walczak | Komentarze: 38
Według komunikatu na stronie ISA.PL 12 sierpnia 2009 wydawnictwo rozpoczyna wysyłkę podręczników.
Ancient Mysteries - recenzja

Ancient Mysteries - recenzja

30-07-2009 20:08 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Historia jest nauczycielką życia. Czasem okazuje się, że bywa również nauczycielką nieżycia. Dla istot, które pamiętają jeszcze czasy faraonów, powinna być nieodłączną towarzyszką. Przewodniczką, która wprowadza w kolejne epoki i pozwala odsunąć od siebie przekleństwo mgieł zapomnienia. Cóż, rzeczywistość jest niestety zupełnie inna. Historia spokrewnionych wypełniona jest krwawymi waśniami, błędami popełnianymi ciągle na nowo i kłamstwami, wieloma warstwami kłamstw, które przez wieki przyoblekły się w szaty prawdy. O tym wszystkim traktuje właśnie Ancient Mysteries."

Zapraszamy wszystkich do lektury recenzji pióra Filipa 'Gruszczego' Gruszczyńskiego. Aby ją przeczytać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Wilkołak i Wampir - kolejne opóźnienie

Wilkołak i Wampir - kolejne opóźnienie

30-07-2009 12:30 | Rapo | Komentarze: 55
Sklep Rebel.pl rozesłał do osób, które zamówiły podręczniki Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni następującą wiadomość:

"Otrzymaliśmy właśnie wiadomość od wydawnictwa ISA, że premiera dwóch najnowszych podręczników Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni przesunie się na drugą połowę sierpnia.

O ile nam wiadomo podręczniki nie trafiły jeszcze do druku i niewykluczone, że opóźnienie jeszcze się zwiększy."
Ekwinokcjum - ostatni dzwonek

Ekwinokcjum - ostatni dzwonek

27-07-2009 00:14 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 17
Prace na konkurs Ekwinokcjum przyjmujemy tylko do końca miesiąca! Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do nadsyłania tekstów i trzymamy kciuki za zmagających się z upływem czasu. Ten termin będzie ostatecznym i nieodwołalnym.

Życzymy połamania piór i przypominamy, że pierwszą nagrodą jest bon w wysokości 200 zł na zakup podręczników/kości WoD w sklepie REBEL.pl
Quentin: zwycięskie scenariusze

Quentin: zwycięskie scenariusze

10-07-2009 20:53 | Łukasz 'TOR' Garczewski | Komentarze: 5
Kolejna edycja Quentina, konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej, dobiegła końca. Tydzień temu, na Avangardzie 2009, wręczono nagrody, a już dziś Poltergeist prezentuje zwycięskie scenariusze. Aby się z nimi zapoznać, wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Ekwinokcjum przedłużone!

Ekwinokcjum przedłużone!

08-07-2009 18:11 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 2
Dobra wiadomość dla osób mających ochotę zwiększyć swoją kolekcję podręczników i kości! Termin nadsyłania prac na konkurs Ekwinokcjum trwa do końca lipca i przypominamy, iż pierwsze miejsce to 200 złotowy bon na zakupy w sklepie REBEL.pl!
Premiera podręczników Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni przesunięta

Premiera podręczników Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni przesunięta

06-07-2009 22:45 | | Komentarze: 20
Sklep Rebel.pl wysłał osobom zamawiającym Wampira: Requiem i Wilkołaka: Odrzuconych następującą wiadomość:

"Otrzymaliśmy dziś informację od wydawnictwa ISA, że planowana premiera podręczników Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni przesunie się na przełom lipca i sierpnia, ale nadal nie ma pewnej daty."
Geist Quickstart dostępne

Geist Quickstart dostępne

25-06-2009 18:42 | Krystian 'Bajer' Bajerski | Komentarze: 3
Wydawnictwo White Wolf udostępniło do pobrania wersję demo nowej gry fabularnej osadzonej w Świecie Mroku: Geist: The Sin-Eaters. 50-stronicowy plik PDF (4,72 MB) można pobrać ze strony wydawcy.
World of Darkness MMO?

World of Darkness MMO?

16-06-2009 15:26 | Maciej 'Czarny' Kozłowski | Komentarze: 1
Na odbywającym się 17 sierpnia Game Developers Conference wystąpi znany z gry EVE Online Hilmar Pètursson ze studia CCP. Jak głoszą plotki, w swym wystąpieniu Pètursson zapowie w końcu długo oczekiwaną grę MMO, rozgrywającą się w świecie WoD.

Ściskajcie więc osikowe kołki i amulety, szykujcie też kasę na abonament.
Dzielnica czerwonych latarni - Artykuł 18+

Dzielnica czerwonych latarni - Artykuł 18+

10-06-2009 22:52 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Potrzeby seksualne są jednymi z najsilniejszych instynktów, jakie drzemią w człowieku. Nic dziwnego więc, że biznes trudniący się ich zaspokajaniem jest niezwykle rozwinięty i nic nie wskazuje na to, by miał kiedykolwiek upaść. Jednym z elementów tego interesu są dzielnice rozpusty, które przeznaczone są tylko do jednego celu - dostarczania rozkoszy każdemu, kto jest w stanie zapłacić. Zapraszam do przechadzki po tym fascynującej, ale i niebezpiecznej części miasta."

Dział Świata Mroku prezentuje najnowszy tekst Filipa 'Gruszczego' Gruszczyńskiego. Ze względu na tematykę i oprawę graficzną tekst skierowany jest do starszych czytelników. » więcej
Promethean: The Created - recenzja

Promethean: The Created - recenzja

09-06-2009 22:04 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Promethean: The Created jest podręcznikiem, który sprzedał się najgorzej z dotychczas wydanych systemów nowego Świata Mroku oraz został wydany bez większego echa. Można więc pomyśleć, że jest to gra słaba, której nie opłaca się przyglądać bliżej. Ja zaryzykowałem i... nie żałuję.
"


Zapraszamy do lektury recenzji pióra Mikołaja 'markósa' Markowskiego. Aby się z nią zapoznać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Ilustracja do artykułu

Ilustracja do artykułu "Rzecz o duszy"

08-06-2009 17:46 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Jakub 'Doktor Gurgul' Oleksów wykonał dla działu Świata Mroku ilustrację w iście komiksowym stylu. Zapraszamy do oglądania i komentowania. » więcej
Mordercza gra na Avangardzie

Mordercza gra na Avangardzie

05-06-2009 21:28 | Paweł 'Gerard Heime' Jasiński | Komentarze: 0
Redakcja wod.polter.pl serdecznie zaprasza na LARP-a, który odbędzie się na konwencie Avangarda.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Ze względu na konwencję reality show, postanowiliśmy zorganizować casting dla tych wszystkich, którzy już teraz wiedzą, że chcą zagrać na naszym LARP-ie. Możecie wysyłać swoje zgłoszenia na adres p.i.jasinski (małpa) gmail.com.

Powinny mieć one charakter krótkiego opisu postaci, jej charakteru i życia. Zastanówcie się, jakiego rodzaju postacie mogłyby trafić do programu - z pewnością powinni to być indywidualiści, o nietuzinkowych zainteresowaniach i charakterystycznym stylu. Osoby, które publiczność może pokochać lub znienawidzić. Rekwizyty i strój będą również mile widziane, poinformujcie nas, jeśli zamierzacie się przebrać!

Najciekawsze zgłoszenia zostaną przez nas przepisane na role, które następnie otrzymacie przed LARP-em. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w nadesłanych opisach.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija o północy 21 czerwca (niedziela).
Wyświetlono rezultaty 121-140 z 1007.