Aktualności

Graj konwencją – cz. I

Graj konwencją – cz. I

24-11-2009 22:35 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
Gdy oglądamy kolejne klony Szklanej pułapki, jesteśmy pewni, że główny bohater da przestępcom popalić, porządnie od nich oberwie, ale przeżyje. Rozpoczynając spotkanie z Jamesem Bondem, czekamy na to, by w trakcie filmu dołączyła do niego tajemnicza piękność. Sięgając po kilka literackich wizji krasnoludów, nie wątpimy, że te ostatnie w większości walczyć będą toporami, a nie włóczniami. Otwierając trzeci tom Pieśni ognia i lodu, możemy się założyć, że czego jak czego, ale śmierci i seksu, intryg i zdrad dostarczy nam on w obfitości. Czytając opowiadania o Conanie, spodziewamy się, że…

Co jest źródłem tych wszystkich oczekiwań?


Odpowiedź na te i inne pytania znaleźć można w artykule Staszka 'Scobina' Krawczyka, który rozpoczyna cykl poświęcony roli konwencji w grach fabularnych. Zapraszamy do lektury! » więcej
Adrian Szyszko - nowy NPC do Wilkołaka: Odrzuconych

Adrian Szyszko - nowy NPC do Wilkołaka: Odrzuconych

12-11-2009 23:05 | Mikołaj 'markós' Markowski
"Są miejsca, w których czuje się czyjąś obecność. Obecność kogoś, kto czuwa nad nami na górze. Ludzie zmęczeni egzystencją i ciągłymi absurdami codziennego życia dotychczas nie szukali wsparcia w męczącym obowiązku chodzenia do kościoła. Teraz wszyscy – zarówno młodzi, jak i starzy – zapełniają parafię św. Huberta do ostatniego miejsca, a na kazaniu boją się uronić choćby najmniejsze słówko. Boją się – albowiem na miasteczko padł strach przed przerażającą Boską karą."

Dział Świata Mroku ma przyjemność przedstawić debiutancki tekst autorstwa Piotra 'kowusia' Kowalczyka. Aby zapoznać się z artykułem wystarczy kliknąć w tytuł wieści. » więcej
Przyjdź - drugie miejsce w konkursie

Przyjdź - drugie miejsce w konkursie

02-11-2009 22:16 | Mikołaj 'markós' Markowski
Dział Świata Mroku ma przyjemność zaprosić do lektury drugiej części pracy, która zajęła drugie miejsce w konkursie Ekwinocjum Wiosna 2009. Jest nią scenariusz dla grupy Łowców lub śmiertelników, wykorzystujący Grupę Millenium. Autorem tekstu jest Paweł 'riotpunk' Walczak.

Aby rozpocząć lekturę, wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Życie po życiu - oprawa graficzna

Życie po życiu - oprawa graficzna

17-10-2009 01:02 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Mateusz 'night-wind' Bielski, jeden z grafików niedawno wydanego Wolsunga, znów stworzył kilka grafik dla naszego działu! Artykuł Życie po życiu, który zajął trzecie miejsce w konkursie Ekwinokcjum, jest od dziś dostępny w atrakcyjniejszej oprawie. Zapraszamy do oglądania. Tych, którzy tego nie uczynili wcześniej, zachęcamy również do lektury.

Wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Grupa Millenium - drugie miesce w konkursie

Grupa Millenium - drugie miesce w konkursie

13-10-2009 01:17 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Zapraszamy wszystkich do lektury pracy, która zajęła drugie miejsce w naszym konkursie! Przed Wami pierwsza część opisująca tytułową "Grupę Millenium". Druga część wraz z komentarzami kapituły już niedługo. Autorem tekstu jest Paweł 'riotpunk' Walczak.

Aby rozpocząć lekturę, wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Życie po życiu - trzecie miejsce w konkursie

Życie po życiu - trzecie miejsce w konkursie

29-09-2009 23:20 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Dział Świata Mroku zaprasza wszystkich do lektury almanachowego tekstu pióra Szymona 'neishina' Szwedy. Tekst ten zajął trzecie miejsce w konkursie Ekwinokcjum. Na prośbę autora komentarze kapituły publikujemy bezpośrednio pod tekstem. » więcej
Wyniki Ekwinokcjum!

Wyniki Ekwinokcjum!

17-09-2009 17:55 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 17
Nareszcie! Zwycięzcy konkursu działu Świata Mroku wyłonieni! » więcej
Piliska - artykuł

Piliska - artykuł

03-09-2009 13:47 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Piliska jest mało inteligentnym drapieżnikiem w niczym nie przypominającym powszechnie znanych zwierząt. Natrafić na nią można w lasach wschodniej Europy. Szczególnie upodobała sobie trzcinowiska w zbiorowiskach leśnych. Poluje w pojedynkę, bądź z młodymi tylko w porze zmroku, bądź brzasku."

Dział Świata Mroku zaprasza do lektury debiutanckiego artykułu nowego współpracownika, którym jest Arkadiusz 'kagridurczyk' Graczyk. Aby przejść do tekstu wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Nowe ilustracje

Nowe ilustracje

23-08-2009 11:01 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 3
Dział Świata Mroku z radością prezentuje nową dawkę klimatycznych grafik! Atrakcyjnej oprawy autorstwa Alicji 'Vermiliony' Stefańskiej doczekały się dwa opowiadania: Gorączka i Drzwi. Ponadto karola-j zilustrowała artykuł pod tytułem Ezekiel.

Zapraszamy do oglądania.
Night Horrors: Immortal Sinners - recenzja

Night Horrors: Immortal Sinners - recenzja

20-08-2009 22:04 | Mikołaj 'markós' Markowski
"Gdy przychodzi do tworzenia artykułów o konkretnych bohaterach niezależnych, można otrzymać jeden z trzech rezultatów. Istnieje szansa, że uzyskamy iskrę geniuszu, która pozwoli nam zainspirować czytelników i sprawić, by natychmiast zechcieli wprowadzić postać do swojej kroniki. Bardziej prawdopodobne jednak jest przelanie na papier swojego ulubionego enpeca , którym męczyliśmy niejedną już drużynę, a teraz pragniemy podzielić się nim z szerszą publicznością, by uczynić go nieśmiertelnym. Możliwe również, że wyprodukujemy w znoju po prostu kawał nudnego tekstu, który skutecznie zniechęci czytelnika do dalszej lektury."

Dział Świata Mroku ma przyjemność przedstawić recenzję autorstwa Filipa 'Gruszczego' Gruszczyńskiego. Aby się z nią zapoznać wystarczy kliknąć na nagłówek wieści. » więcej
Powstaje errata Wampira i Wilkołaka

Powstaje errata Wampira i Wilkołaka

18-08-2009 17:13 | Adam 'Dan' Niewiadomski | Komentarze: 33
Ruszył projekt mający na celu stworzenie fanowskiej erraty do podręczników Nowego Świata Mroku - Wampira: Requiem oraz Wilkołaka: Odrzuconych. » więcej

Polski Wampir i Wilkołak dostępne od 12 sierpnia!

01-08-2009 00:21 | Paweł 'riotpunk' Walczak | Komentarze: 38
Według komunikatu na stronie ISA.PL 12 sierpnia 2009 wydawnictwo rozpoczyna wysyłkę podręczników.
Ancient Mysteries - recenzja

Ancient Mysteries - recenzja

30-07-2009 20:08 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Historia jest nauczycielką życia. Czasem okazuje się, że bywa również nauczycielką nieżycia. Dla istot, które pamiętają jeszcze czasy faraonów, powinna być nieodłączną towarzyszką. Przewodniczką, która wprowadza w kolejne epoki i pozwala odsunąć od siebie przekleństwo mgieł zapomnienia. Cóż, rzeczywistość jest niestety zupełnie inna. Historia spokrewnionych wypełniona jest krwawymi waśniami, błędami popełnianymi ciągle na nowo i kłamstwami, wieloma warstwami kłamstw, które przez wieki przyoblekły się w szaty prawdy. O tym wszystkim traktuje właśnie Ancient Mysteries."

Zapraszamy wszystkich do lektury recenzji pióra Filipa 'Gruszczego' Gruszczyńskiego. Aby ją przeczytać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Wilkołak i Wampir - kolejne opóźnienie

Wilkołak i Wampir - kolejne opóźnienie

30-07-2009 12:30 | Rapo | Komentarze: 55
Sklep Rebel.pl rozesłał do osób, które zamówiły podręczniki Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni następującą wiadomość:

"Otrzymaliśmy właśnie wiadomość od wydawnictwa ISA, że premiera dwóch najnowszych podręczników Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni przesunie się na drugą połowę sierpnia.

O ile nam wiadomo podręczniki nie trafiły jeszcze do druku i niewykluczone, że opóźnienie jeszcze się zwiększy."
Ekwinokcjum - ostatni dzwonek

Ekwinokcjum - ostatni dzwonek

27-07-2009 00:14 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 17
Prace na konkurs Ekwinokcjum przyjmujemy tylko do końca miesiąca! Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do nadsyłania tekstów i trzymamy kciuki za zmagających się z upływem czasu. Ten termin będzie ostatecznym i nieodwołalnym.

Życzymy połamania piór i przypominamy, że pierwszą nagrodą jest bon w wysokości 200 zł na zakup podręczników/kości WoD w sklepie REBEL.pl
Quentin: zwycięskie scenariusze

Quentin: zwycięskie scenariusze

10-07-2009 20:53 | Łukasz 'TOR' Garczewski | Komentarze: 5
Kolejna edycja Quentina, konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej, dobiegła końca. Tydzień temu, na Avangardzie 2009, wręczono nagrody, a już dziś Poltergeist prezentuje zwycięskie scenariusze. Aby się z nimi zapoznać, wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Ekwinokcjum przedłużone!

Ekwinokcjum przedłużone!

08-07-2009 18:11 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 2
Dobra wiadomość dla osób mających ochotę zwiększyć swoją kolekcję podręczników i kości! Termin nadsyłania prac na konkurs Ekwinokcjum trwa do końca lipca i przypominamy, iż pierwsze miejsce to 200 złotowy bon na zakupy w sklepie REBEL.pl!
Premiera podręczników Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni przesunięta

Premiera podręczników Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni przesunięta

06-07-2009 22:45 | | Komentarze: 20
Sklep Rebel.pl wysłał osobom zamawiającym Wampira: Requiem i Wilkołaka: Odrzuconych następującą wiadomość:

"Otrzymaliśmy dziś informację od wydawnictwa ISA, że planowana premiera podręczników Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni przesunie się na przełom lipca i sierpnia, ale nadal nie ma pewnej daty."
Geist Quickstart dostępne

Geist Quickstart dostępne

25-06-2009 18:42 | Krystian 'Bajer' Bajerski | Komentarze: 3
Wydawnictwo White Wolf udostępniło do pobrania wersję demo nowej gry fabularnej osadzonej w Świecie Mroku: Geist: The Sin-Eaters. 50-stronicowy plik PDF (4,72 MB) można pobrać ze strony wydawcy.
World of Darkness MMO?

World of Darkness MMO?

16-06-2009 15:26 | Maciej 'Czarny' Kozłowski | Komentarze: 1
Na odbywającym się 17 sierpnia Game Developers Conference wystąpi znany z gry EVE Online Hilmar Pètursson ze studia CCP. Jak głoszą plotki, w swym wystąpieniu Pètursson zapowie w końcu długo oczekiwaną grę MMO, rozgrywającą się w świecie WoD.

Ściskajcie więc osikowe kołki i amulety, szykujcie też kasę na abonament.
Wyświetlono rezultaty 101-120 z 991.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.