Aktualności

Polski Wampir i Wilkołak dostępne od 12 sierpnia!

01-08-2009 00:21 | Paweł 'riotpunk' Walczak | Komentarze: 38
Według komunikatu na stronie ISA.PL 12 sierpnia 2009 wydawnictwo rozpoczyna wysyłkę podręczników.
Ancient Mysteries - recenzja

Ancient Mysteries - recenzja

30-07-2009 20:08 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Historia jest nauczycielką życia. Czasem okazuje się, że bywa również nauczycielką nieżycia. Dla istot, które pamiętają jeszcze czasy faraonów, powinna być nieodłączną towarzyszką. Przewodniczką, która wprowadza w kolejne epoki i pozwala odsunąć od siebie przekleństwo mgieł zapomnienia. Cóż, rzeczywistość jest niestety zupełnie inna. Historia spokrewnionych wypełniona jest krwawymi waśniami, błędami popełnianymi ciągle na nowo i kłamstwami, wieloma warstwami kłamstw, które przez wieki przyoblekły się w szaty prawdy. O tym wszystkim traktuje właśnie Ancient Mysteries."

Zapraszamy wszystkich do lektury recenzji pióra Filipa 'Gruszczego' Gruszczyńskiego. Aby ją przeczytać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Wilkołak i Wampir - kolejne opóźnienie

Wilkołak i Wampir - kolejne opóźnienie

30-07-2009 12:30 | Rapo | Komentarze: 55
Sklep Rebel.pl rozesłał do osób, które zamówiły podręczniki Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni następującą wiadomość:

"Otrzymaliśmy właśnie wiadomość od wydawnictwa ISA, że premiera dwóch najnowszych podręczników Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni przesunie się na drugą połowę sierpnia.

O ile nam wiadomo podręczniki nie trafiły jeszcze do druku i niewykluczone, że opóźnienie jeszcze się zwiększy."
Ekwinokcjum - ostatni dzwonek

Ekwinokcjum - ostatni dzwonek

27-07-2009 00:14 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 17
Prace na konkurs Ekwinokcjum przyjmujemy tylko do końca miesiąca! Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do nadsyłania tekstów i trzymamy kciuki za zmagających się z upływem czasu. Ten termin będzie ostatecznym i nieodwołalnym.

Życzymy połamania piór i przypominamy, że pierwszą nagrodą jest bon w wysokości 200 zł na zakup podręczników/kości WoD w sklepie REBEL.pl
Quentin: zwycięskie scenariusze

Quentin: zwycięskie scenariusze

10-07-2009 20:53 | Łukasz 'TOR' Garczewski | Komentarze: 5
Kolejna edycja Quentina, konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej, dobiegła końca. Tydzień temu, na Avangardzie 2009, wręczono nagrody, a już dziś Poltergeist prezentuje zwycięskie scenariusze. Aby się z nimi zapoznać, wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Ekwinokcjum przedłużone!

Ekwinokcjum przedłużone!

08-07-2009 18:11 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 2
Dobra wiadomość dla osób mających ochotę zwiększyć swoją kolekcję podręczników i kości! Termin nadsyłania prac na konkurs Ekwinokcjum trwa do końca lipca i przypominamy, iż pierwsze miejsce to 200 złotowy bon na zakupy w sklepie REBEL.pl!
Premiera podręczników Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni przesunięta

Premiera podręczników Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni przesunięta

06-07-2009 22:45 | | Komentarze: 20
Sklep Rebel.pl wysłał osobom zamawiającym Wampira: Requiem i Wilkołaka: Odrzuconych następującą wiadomość:

"Otrzymaliśmy dziś informację od wydawnictwa ISA, że planowana premiera podręczników Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni przesunie się na przełom lipca i sierpnia, ale nadal nie ma pewnej daty."
Geist Quickstart dostępne

Geist Quickstart dostępne

25-06-2009 18:42 | Krystian 'Bajer' Bajerski | Komentarze: 3
Wydawnictwo White Wolf udostępniło do pobrania wersję demo nowej gry fabularnej osadzonej w Świecie Mroku: Geist: The Sin-Eaters. 50-stronicowy plik PDF (4,72 MB) można pobrać ze strony wydawcy.
World of Darkness MMO?

World of Darkness MMO?

16-06-2009 15:26 | Maciej 'Czarny' Kozłowski | Komentarze: 1
Na odbywającym się 17 sierpnia Game Developers Conference wystąpi znany z gry EVE Online Hilmar Pètursson ze studia CCP. Jak głoszą plotki, w swym wystąpieniu Pètursson zapowie w końcu długo oczekiwaną grę MMO, rozgrywającą się w świecie WoD.

Ściskajcie więc osikowe kołki i amulety, szykujcie też kasę na abonament.
Dzielnica czerwonych latarni - Artykuł 18+

Dzielnica czerwonych latarni - Artykuł 18+

10-06-2009 22:52 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Potrzeby seksualne są jednymi z najsilniejszych instynktów, jakie drzemią w człowieku. Nic dziwnego więc, że biznes trudniący się ich zaspokajaniem jest niezwykle rozwinięty i nic nie wskazuje na to, by miał kiedykolwiek upaść. Jednym z elementów tego interesu są dzielnice rozpusty, które przeznaczone są tylko do jednego celu - dostarczania rozkoszy każdemu, kto jest w stanie zapłacić. Zapraszam do przechadzki po tym fascynującej, ale i niebezpiecznej części miasta."

Dział Świata Mroku prezentuje najnowszy tekst Filipa 'Gruszczego' Gruszczyńskiego. Ze względu na tematykę i oprawę graficzną tekst skierowany jest do starszych czytelników. » więcej
Promethean: The Created - recenzja

Promethean: The Created - recenzja

09-06-2009 22:04 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Promethean: The Created jest podręcznikiem, który sprzedał się najgorzej z dotychczas wydanych systemów nowego Świata Mroku oraz został wydany bez większego echa. Można więc pomyśleć, że jest to gra słaba, której nie opłaca się przyglądać bliżej. Ja zaryzykowałem i... nie żałuję.
"


Zapraszamy do lektury recenzji pióra Mikołaja 'markósa' Markowskiego. Aby się z nią zapoznać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Ilustracja do artykułu

Ilustracja do artykułu "Rzecz o duszy"

08-06-2009 17:46 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Jakub 'Doktor Gurgul' Oleksów wykonał dla działu Świata Mroku ilustrację w iście komiksowym stylu. Zapraszamy do oglądania i komentowania. » więcej
Mordercza gra na Avangardzie

Mordercza gra na Avangardzie

05-06-2009 21:28 | Paweł 'Gerard Heime' Jasiński | Komentarze: 0
Redakcja wod.polter.pl serdecznie zaprasza na LARP-a, który odbędzie się na konwencie Avangarda.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Ze względu na konwencję reality show, postanowiliśmy zorganizować casting dla tych wszystkich, którzy już teraz wiedzą, że chcą zagrać na naszym LARP-ie. Możecie wysyłać swoje zgłoszenia na adres p.i.jasinski (małpa) gmail.com.

Powinny mieć one charakter krótkiego opisu postaci, jej charakteru i życia. Zastanówcie się, jakiego rodzaju postacie mogłyby trafić do programu - z pewnością powinni to być indywidualiści, o nietuzinkowych zainteresowaniach i charakterystycznym stylu. Osoby, które publiczność może pokochać lub znienawidzić. Rekwizyty i strój będą również mile widziane, poinformujcie nas, jeśli zamierzacie się przebrać!

Najciekawsze zgłoszenia zostaną przez nas przepisane na role, które następnie otrzymacie przed LARP-em. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w nadesłanych opisach.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija o północy 21 czerwca (niedziela).
Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni w przedsprzedaży

Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni w przedsprzedaży

02-06-2009 13:28 | Paweł 'riotpunk' Walczak
Można już zamawiać polskie edycje Wampira i Wilkołaka. W przedsprzedaży każdy z podręczników kosztuje 75 złotych. Wydawnictwo ISA oferuje też możliwość nabycia obu podręczników w pakiecie za 137 złotych. Promocja obowiązuje do 05.07.2009, wtedy zapewne podręczniki pojawią się na rynku. » więcej
Ekwinokcjum przedłużone

Ekwinokcjum przedłużone

01-06-2009 21:47 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 0
W związku z sesją letnią i odbywającym się zaraz po niej konwencie Avangarda zespół redakcyjny działu Świata Mroku postanowił przedłużyć konkurs Ekwinokcjum do 14 lipca. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy po pisania i przesyłania prac!
Mekhet: Shadows in the Dark - recenzja

Mekhet: Shadows in the Dark - recenzja

30-05-2009 16:52 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Mekhet: Shadows in the Dark, to czwarty wydany dodatek poświęcony klanom w Vampire: the Requiem. Już na pierwszy rzut oka zauważalne jest, że poziom wzrósł w porównaniu do wcześniejszych pozycji – zamiast książki wypełnionej bełkotem i bzdurami (jak Ventrue: Lords over the Damned) czy długaśnymi opowiadaniami na żenującym poziomie (jak Daeva: Kiss of the Succubus) otrzymujemy pozycję, która rzeczywiście może nam się przydać do sesji wampira."

Dział Świata Mroku prezentuje najnowszą recenzję pióra Krzysztofa 'Szczura' Hryniów. Aby się z nią zapoznać proszę kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Rzecz o duszy - artykuł

Rzecz o duszy - artykuł

21-05-2009 14:31 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Dusza jest dla Przebudzonych najwyższym sacrum. To ona stanowi źródło ich mocy, to dzięki niej można dotrzeć do Niebios, bez niej czynienie Magii nie byłoby możliwe. Dwie rzeczy wywołują wśród potomków Atlantydów największą zgrozę i wzburzenie: paktowanie z Otchłanią, zdrada własnej rzeczywistości i zaprzedawanie jej Pustce oraz właśnie kradzież i kalanie duszy."

Dział Świata Mroku zaprasza wszystkich do lektury tekstu autorstwa Filipa 'Gruszczego' Gruszczyńskiego. » więcej
Recenzja Blasphemies

Recenzja Blasphemies

14-05-2009 19:03 | Arkadiusz 'arro' Firus
"Blasphemies, czyli Bluźnierstwa kojarzą mi się, podobnie jak większości polskich graczy z Zewem Cthulhu. Wszak obok nieopisywalnego, bluźnierczy był drugim najczęściej używanym przez H. P. Lovecrafta przymiotnikiem. Tak przynajmniej głosi wieść fandomowa, w której akurat tym razem jest sporo prawdy."

Dział Świata Mroku ma przyjemność przedstawić recenzję jednego z dodatków do Wilkołaka. Jej autorem jest Mariusz "MacKotek" Butrykowski. » więcej
Solfagos zilustrowani

Solfagos zilustrowani

12-05-2009 00:04 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Primaaprilisowy żarcik-artykuł działu Świata Mroku doczekał się grafik. Wykonała je Izabela 'Isabell' Mazur, debiutując jako autorka ilustracji. Zapraszamy do oglądania, a tych którzy nie mieli okazji poznać linii krwi Solfagos także do lektury. » więcej
Ezekiel

Ezekiel

07-05-2009 23:24 | Mikołaj 'markós' Markowski
"Późnym wieczorem 15 czerwca 2008 na stację New Roachelle wjeżdża ekspres z Bostonu. Pokaźnych rozmiarów maszyna ciągnie długi rząd wagonów lśniących w czerwonym, zachodzącym słońcu. Lokomotywa zatrzymuje się przed wjazdem na główny peron. Do składu podchodzi grupa kolejarzy i odczepia ostatni wagon, po czym kieruje go w stronę zajezdni."


Dział Świata Mroku ma przyjemność zaprezentować scenariusz autorstwa Huberta 'Kwato' Kwatek. Tekst brał udział w konkursie Ekwinokcjum, aby się z nim zapoznać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Wyświetlono rezultaty 101-120 z 980.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.