Aktualności

Śladami Wilka #21

Śladami Wilka #21

03-02-2009 07:54 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski | Komentarze: 1
Śladami Wilka, cotygodniowa porcja informacji ze Świata Mroku, zaprasza na swoją kolejną odsłonę. » więcej
Wyniki drugiej edycji konkursu Ekwinokcjum!

Wyniki drugiej edycji konkursu Ekwinokcjum!

02-02-2009 21:21 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 14
Dział Świata Mroku z przyjemnością ogłasza, że zakończył się proces sprawdzania tekstów konkursowych. Poziom prac był na wysokim poziomie, poza trzema miejscami finałowymi przyznano dwa wyróżnienia. Szczegóły w rozszerzeniu wieści. » więcej
Najnowsze grafiki

Najnowsze grafiki

30-01-2009 23:22 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 0
Dział Świata Mroku ma przyjemność zaprezentować trzy teksty w nowej, wzbogaconej o ilustracje Alicji 'Vermiliony' Stefańskiej oprawie. Zapraszamy do podziwiania:
Nowy zestaw przygód w ramach SAS

Nowy zestaw przygód w ramach SAS

29-01-2009 20:29 | Gruszczy | Komentarze: 2
Wydawnictwo White Wolf ogłosiło, że ukazał się nowy zestaw materiałów do Wampira: Requiem w ramach SAS, który można zamówić z Drive Thru RPG. Więcej informacji można znaleźć, klikając tutaj.
Intruders: Encounters with the Abyss - recenzja

Intruders: Encounters with the Abyss - recenzja

29-01-2009 15:09 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Wstępne opowiadanie jest doskonałe. Chyba po raz pierwszy dodatek do Maga dostał naprawdę porządny kawałek prozy, który świetnie wprowadza w tematykę, daje masę inspiracji i wprowadza w klimat rozszerzenia. Historia chłopca żyjącego w miasteczku opanowanym przez mroczne siły to praktycznie gotowy zarys kroniki, a zawarte wewnątrz utworu na zasadzie szkatułowej miniopowiadania są naprawdę niepokojące. Warto przeczytać nawet, jeśli nie gra się w Maga..."

Dział Świata Mroku ma przyjemność zaprezentować recenzję autorstwa Filipa 'Gruszczego' Gruszczyńskiego. Aby się z nią zapoznać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Śladami Wilka #20

Śladami Wilka #20

27-01-2009 07:53 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski | Komentarze: 0
Dział Świata Mroku zaprasza do zapoznania się z kolejną, dwudziestą już odsłoną cotygodniowej porcji wieści dotyczących Świata Mroku - Śladami Wilka. Więcej w rozszerzeniu wieści. » więcej
Latające Kocury z Bestiariusza

Latające Kocury z Bestiariusza

22-01-2009 22:30 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Gen odpowiedzialny za thaumaturgiczną mutację niekiedy zanika, lub występuje w formie szczątkowej, można by rzec atawistycznej. Stąd też zawdzięczamy udokumentowane doniesienia o uskrzydlonych kotach-nielotach, których kondycja tłumaczona jest na różne naukowe sposoby przez Uśpionych."

Dział Świata Mroku zaprasza serdecznie do zapoznania się z niezwykłą istotą, która od dawna intrygowała magów. Opisania jej podjął się Paweł 'Gerard Heime' Jasiński. Zachęcamy jednocześnie czytelników do nadsyłania swoich bestii - stwórzmy wspólnymi siłami Bestiariusz z istotami na każdą okazję! » więcej
Śladami Wilka #19

Śladami Wilka #19

20-01-2009 10:26 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski | Komentarze: 8
Dział Świata Mroku serwisu Poltergeist zaprasza na cotygodniową porcję informacji odnośnie Świata Mroku. » więcej
Portal wyda Don't Rest Your Head

Portal wyda Don't Rest Your Head

16-01-2009 00:14 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 50
Od pewnego czasu krążyły plotki o tym, że Wydawnictwo Portal zdobyło licencję i przetłumaczyło jakiś zachodni podręcznik RPG. Ignacy Trzewiczek na stronie Portalu potwierdza te informacje. Tą grą jest Don't Rest Your Head nominowana do Indie Award 2006 gra w konwencji surrealistycznego horroru. Zgodnie z zapowiedziami podręcznik powinien trafić do składu z końcem miesiąca.

Jednocześnie przypominamy, że Dział RPG Ogólny serwisu Poltergeist opublikował w 2007 roku recenzję Don't Rest Your Head autorstwa Tomasza 'kaduceusza' Pudło. Zapraszamy do lektury!
Zakon Sióstr Ciernistek - artykuł

Zakon Sióstr Ciernistek - artykuł

15-01-2009 21:30 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Każdy pęd, nasienie, kwiat, orzech, owoc, korzeń, bulwa, liść, kolec czy łodyżka w Gąszczu ma moc – przysięgam na wszystko co dla mej utraconej duszy święte, że moc tę odnajdę, zbadam i wykorzystam, by służyć potrzebującym uzdrowienia. Amen.

Dział Świata Mroku zaprasza wszystkich do lektury najnowszego tekstu Katarzyny 'Morphei' Ochman, która dołączyła właśnie do grona stałych współpracowników naszej redakcji. Gratulujemy! Aby zapoznać się z tekstem wystarczy kliknąć w nagłówek wieści. » więcej
Konkurs na Oneirosie

Konkurs na Oneirosie

15-01-2009 09:36 | Gruszczy | Komentarze: 12
Serwis Oneiros ogłosił konkurs na lokację do Świata Mroku. Trwać on będzie najbliższy miesiąc aż do 15 lutego, a do wygrania są Oczyma Duszy, karnet na zakupy w sklepie rebel.pl lub podręcznik podstawowy w wersji poprawionej. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Śladami Wilka #17-18

Śladami Wilka #17-18

13-01-2009 10:27 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski | Komentarze: 0
Dział Świata Mroku serwisu Poltergeist zaprasza po raz pierwszy w tym roku (co prawda z jednotygodniowym opóźnieniem)na podwójne wydanie Śladami Wilka. » więcej
Oczyma Duszy - recenzja

Oczyma Duszy - recenzja

08-01-2009 17:03 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Wiele już wody upłynęło odkąd po raz pierwszy czytałem Oczyma Duszy. Wiele również upłynęło od czasu, gdy miałem szansę sprawdzić się jako korektor tego właśnie podręcznika. Planowałem napisać recenzję już dość dawno temu jednak różne przeciwności losu (czyt. lenistwo) nie pozwoliły na popełnienie jej wcześniej. Teraz gdy w końcu po długim czasie oczekiwania podręcznik w końcu wkracza na półki sklepowe stwierdziłem, że trzeba się zebrać i zrobić to co się kiedyś sobie obiecało."

Dział Świata Mroku z przyjemnością otwiera tegoroczny cykl publikacji recenzją dodatku Second Sight wydanego w Polsce pod tytułem Oczyma Duszy. Autorem tekstu jest Arkadiusz 'arro' Firus. » więcej
Ekwinokcjum Jesień 2008 zakończone!

Ekwinokcjum Jesień 2008 zakończone!

05-01-2009 23:59 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 1
Dział Świata Mroku informuje, że zakończył się czas przyjmowania prac konkursowych do drugiej edycji Ekwinokcjum. Tym razem przyszło 10 prac, rozesłanych już anonimowo do członków kapituły, wyniki powinny zostać ogłoszone do końca miesiąca.
Gorąco dziękujemy za udział, zainteresowanych zachęcamy do wypatrywania wieści.

Dla zainteresowanych szczegóły oceny prac w rozszerzeniu newsa. » więcej
2008 rok - lista publikacji działu WoD

2008 rok - lista publikacji działu WoD

03-01-2009 20:45 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 4
Dział Świata Mroku z przyjemnością prezentuje kompletną listę 61 artykułów, które w minionym roku wzbogaciły naszą bazę tekstów. Wraz z odpowiednimi linkami znajdują w nawiasach typ publikacji, aby każdy mógł bez problemu sprawdzić, czy nie ominął czegoś, co znajduje się w kręgu jego zainteresowań. Zapraszamy do czytania!
» więcej
Końcoworoczna dawka grafik

Końcoworoczna dawka grafik

31-12-2008 00:48 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 0
Na zakończenie tego roku dział Świata Mroku z przyjemnością prezentuje najnowszą partię grafik do tekstów. Zachęcamy wszystkich do zawieszenia oka na wzbogaconych artykułach:
Śladami Wilka #16

Śladami Wilka #16

30-12-2008 23:10 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski | Komentarze: 0
Dział Świata Mroku serwisu Poltergeist po raz ostatni w tym roku zaprasza na cotygodniową porcję informacji odnośnie Świata Mroku. » więcej
Recenzja Ventrue: Lords over the Damned

Recenzja Ventrue: Lords over the Damned

29-12-2008 22:24 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Przegadany. To słowo najlepiej określa pierwszy z serii dodatków opisujących klany – Ventrue: Lords over the Damned. White Wolf konsekwentnie w całym dodatku odstępuje od formuły stosowanej w nowej linii Świata Mroku, powracając do bełkotu, metaplotu i przegadania poprzedniej edycji, przez co ilość ciekawych materiałów i pomysłów na przygody zawarta w ponad 120 stronach dodatku jest zdecydowanie zbyt mała. Gdyby redaktorzy z WW dotrzymali swoich obietnic ‘żadnych clanbooków w nowej edycji’ wiele byśmy nie stracili."

Dział Świata Mroku zaprasza wszystkich do przeczytania ostatniego tegorocznego artykułu - recenzji, której autorem jest Krzysztof 'Szczur' Hryniów. Aby się z nią zapoznać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Wysyłka Oczyma duszy rozpoczęta

Wysyłka Oczyma duszy rozpoczęta

29-12-2008 19:45 | Gruszczy | Komentarze: 7
Informujemy, że wysyłka pierwszego dodatku do Świata Mroku rozpoczęła się 23 grudnia. Jednocześnie przypominamy, że promocyjna cena zarówno na ten podręcznik, jak i na pakiet z podręcznikiem podstawowym, zostają przedłużone do 31 grudnia.
Mroczna Wiki atakuje

Mroczna Wiki atakuje

29-12-2008 14:47 | Mariusz 'Kot' Butrykowski | Komentarze: 18
Z inicjatywy dyżurnego wikipedysty fandomu Łukasza 'TORa' Garczewskiego powstała polskojęzyczna wikia traktująca o Świecie Mroku, która przyjęła nazwę "Mrocznej Wiki". Wszystkich miłośników systemu zapraszamy do udziału w jej rozbudowie i wzbogacaniu.
Wyświetlono rezultaty 201-220 z 1020.