Aktualności

Singrapho - linia krwi

Singrapho - linia krwi

04-09-2008 20:55 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Singrapho jest naprawdę starą linią krwi – ślady jej istnienia można odnaleźć zarówno w średniowieczu, jak i w czasach starożytnych. Chyba najwięcej wspomina się o nich w okultystycznych traktatach. Te demony nocy, wzywane przez czarnoksiężników, w zamian za krwawe ofiary, spełniały ich życzenia. Książęta i inni możni, chcąc sięgnąć po władzę, sławę, pieniądze, zwracali się do Singrapho, oferując w zamian co mieli najcenniejsze – swe życie, swą Vitae."

Dział Świata Mroku ma przyjemność zaprezentować tekst Pawła 'Gerarda Heime' Jasińskiego opisujący linię krwi do Wampira: Requiem. Aby się z nim zapoznać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Postacie zilustrowane!

Postacie zilustrowane!

29-08-2008 13:26 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 0
Dział Świata Mroku ma przyjemność zaprezentować ilustracje dwóch bohaterów niezależnych. Hanka 'Black Doga' Pierce'a tabletu Anny 'Otai' Kmiecik oraz Victorii McPherson pióra Aleksija 'Doktora Gurgula' Kozłowa.

Zachęcamy do podziwiania i opiniowania.
Zwiastun Huntera

Zwiastun Huntera

25-08-2008 21:02 | Arkadiusz 'arro' Firus | Komentarze: 0
Wydawnictwo White Wolf korzystając z serwisu YouTube zamieściło filmy czterech finalistów konkursu na zwiastun do gry Hunter: The Vigil. Na filmy można głosować wypełniając ankietę w serwisie Live Journal. Linki do filmów i ankiety pojawią się po kliknięciu na nagłówek wieści. » więcej
Sanctum and Sigil - recenzja

Sanctum and Sigil - recenzja

25-08-2008 19:13 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Sanctum and Sigil to jeden z pierwszych podręczników źródłowych do Maga: Przebudzenie jakie zostały wydane i prawdopodobnie również najbardziej przydatny. Podobnie jak to było w przypadku Wstąpienia, pewna ilość ważnych materiałów nie zmieściła się w podręczniku podstawowym – część z nich składa się na ten dodatek. W przeciwieństwie do Księgi Cieni, będącej suplementem do Wstąpienia, Sanctum and Sigil zawiera mnóstwo treści bardzo przydatnych i gotowych do wykorzystania."

Dział Świata Mroku z przyjemnością przedstawia recenzję autorstwa Mariusza 'MacKotka' Butrykowskiego. Aby zapoznać się z tekstem wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Okładka Shadows in the Dark

Okładka Shadows in the Dark

23-08-2008 12:52 | Gruszczy | Komentarze: 14
W sklepie amazon.com ukazała się okładka kolejnego dodatku do Wampira: Requiem pod tytułem Shadows in the Dark opisującego kolejny z wampirzych klanów - Mekhet. Zapraszamy do podziwiania i komentowania.
Jednak więcej dodatków do Changelinga?

Jednak więcej dodatków do Changelinga?

23-08-2008 12:44 | Gruszczy
Najwyraźniej wieści o wydaniu tylko pięciu dodatków do Changeling: the Lost były przedwczesne. Na stronie wydawnictwa White Wolf ukazała się zapowiedź dodatku Night Horrors: Grim Fears zawierającego masę różnych postaci i potworów do gier o Zagubionych. Czyżby kolejny bestiariusz? » więcej
Hunter the Vigil - recenzja

Hunter the Vigil - recenzja

19-08-2008 17:40 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Na podręcznik Hunter the Vigil czekałam z niecierpliwością. Od dawna fascynowało mnie granie najsłabszymi istotami w Świecie Mroku – ludźmi. Co sprawia bowiem, że wszystkie "supernaturalne" istoty pragną zachować swoje istnienie w tajemnicy? Dlaczego boją się słabego człowieka? Jaki jest powód, że inkwizycja nie jest krwawą legendą, a realnym zagrożeniem? Nowy podręcznik wydawnictwa White Wolf przynosi odpowiedzi na sporą część tego typu pytań. Ludzie, zepchnięci do roli pionków przestawianych na szachownicy, wracają. Należy się ich bać."

Dział Świata Mroku z przyjemnością serwuje świeżutką recenzję podręcznika Hunter: the Vigil. Aby ją przeczytać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. Zapraszamy do czytania! » więcej
Oneiros wraca do aktywności

Oneiros wraca do aktywności

19-08-2008 17:21 | | Komentarze: 0
Serwis Oneiros powraca do aktywności po niespełna dwutygodniowej przerwie technologicznej wymuszonej przenosinami i awarią serwera. Więcej szczegółów w obwieszczeniu zespołu redakcyjnego, zawartym w rozszerzeniu wieści. » więcej
Zdobywcy nagród ENnie

Zdobywcy nagród ENnie

18-08-2008 18:39 | Arkadiusz 'arro' Firus
W miniony piątek podczas GenConu zostały wręczone nagrody ENnie za rok 2008.
Gra Changeling: the Lost zgarnęła pokaźną pulę nagród.
Kilka innych produktów wydawnictwa White Wolf również zostało nagrodzonych. Natomiast samo wydawnictwo zostało uznane przez fanów drugim najlepszym wydawcą. Pierwsze miejsce zajął Paizo Publishing.

Z laureatami w poszczególnych kategoriach można się zapoznać klikając w nagłówek wieści.
» więcej
Graficy vs PKP

Graficy vs PKP

16-08-2008 23:09 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 1
Dział Świata Mroku z przyjemnością pokazuje efekty graficznych zmagań z PKP! Sześciu odważnych w trudzie i znoju podjęło się ilustracji dwóch części Nocnych Pociągów autorstwa Artura 'Garnka' Ganszyńca, co sprawi, że miłośnicy różnych stylów mogą znaleźć coś dla siebie. Wszystkich zapraszamy do oglądania, a tych, którzy do tej pory nie zapoznali się z tekstem zachęcamy do czytania.
Jeden i dwa.
Oneiros Offline

Oneiros Offline

12-08-2008 17:35 | Marcin 'Qendi' Sztomberski | Komentarze: 26
Zespół serwisu Oneiros przeprasza za przedłużającą się przerwę techniczną. Kilka dni temu, wraz z goszczącym go serwisem Crossroads, obie redakcje, zmieniły serwer z amerykańskiego DreamHost na polski Rootnode. Z przyczyn pewnych trudności, być może leżących po stronie usługodawcy, aktywacja nowego konta serwerowego udała się wyłącznie w części, po czym nastąpiła trwająca do dziś awaria. Z powodu nieobecności w kraju administratora Crossroads, który nadzoruje pełen dostęp do konta serwerowego, zespół serwisu Oneiros nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z tymi trudnościami. Jednocześnie, zespół przekonany jest, iż awarię powinno udać się wspólnymi siłami usunąć po powrocie administratora Crossroads, czyli zapewne już do końca bieżącego tygodnia.

Jeszcze raz przepraszamy naszych czytelników i prosimy o wyrozumiałość.

- zespół serwisu Oneiros
Prawie

Prawie "Pogromcy mitów" - artykuł

11-08-2008 18:27 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Artykuł jest zbiorem różnych nietypowych zjawisk. Nie mam zamiaru poruszać ich autentyczności, a możliwie dokładnie przedstawić o czym mowa. Podaję oryginalne daty, nazwiska i nazwy, co przy wprowadzeniu na sesji ma dodać im realizmu, lub ułatwić szukanie dokładniejszych informacji.

Poniższe motywy mogą być zarówno inspiracją do stworzenia własnej przygody, jak i propozycją skonfrontowania graczy z 'prawdziwymi wydarzeniami'. Z założenia mają posłużyć do kroniki w klimacie WoDowych 'Pogromców mitów'."


Dział Świata Mroku ma przyjemność zaprezentować artykuł traktujący o wykorzystaniu współczesnych mitów. Aby się z nim zapoznać, wystarczy kliknąć w nagłówek wieści. » więcej
Nowości graficzne!

Nowości graficzne!

09-08-2008 19:20 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 0
Dział Świata Mroku po raz kolejny ma niezmierną przyjemność zaprezentować kilka nowych ilustracji. Tym razem nasi graficy wzięli na warsztat Sopor oraz kilka kreacji do artykułu pt. O modzie w WoDzie. Zachęcamy do oglądania.
Antologia Poltera - już jest!

Antologia Poltera - już jest!

05-08-2008 21:12 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło | Komentarze: 17
Zapowiadana miesiąc temu Antologia Poltergeista 2007 ukazała się w dniu dzisiejszym na płycie dołączonej do najnowszego numeru CD-Action. Liczący sobie ponad czterysta pięćdziesiąt stron plik PDF zawiera wybór najlepszych artykułów, które w ubiegłym roku ukazały się na łamach naszego serwisu. Znajdziecie w niej także wpisy blogowe, komiksy, wywiady i opowiadania.

Pod koniec tego miesiąca antologia zostanie też udostępniona do ściągnięcia ze stron serwisu Poltergeist.
Na celowniku - artykuł

Na celowniku - artykuł

04-08-2008 18:05 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Poniższy artykuł stanowi poradnik radzący Narratorowi, jak ubarwić sesje, które toczą się dookoła zabójstw. W swoim poprzednim artykule pt. Śladami zbrodni, omawiałem postacie psychopatycznych morderców. Ten tekst dotyczy z kolei sytuacji, w której gracze wcielą się w postacie rządowych bądź płatnych morderców. Jest też jednocześnie wprowadzeniem dla Narratora do scenariusza, którego bohaterami są właśnie mściciele na usługach rządu, którzy mają za zadanie ścigać i zabijać organizatorów zamachów terrorystycznych."

Dział Świata Mroku ma przyjemność zaprezentować artykuł autorstwa Pawła 'Gerarda Heime' Jasińskiego. Aby zapoznać się z tekstem, wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Zmiana szefa działu Świata Mroku

Zmiana szefa działu Świata Mroku

03-08-2008 22:05 | Gruszczy | Komentarze: 15
Z dniem dzisiejszym obecny szef działu Świata Mroku Filip 'Gruszczy' Gruszczyński rezygnuje ze sprawowania tej funkcji. Jego miejsce zajmuje Kamila 'Faviela' Zalewska, której gratulujemy i życzymy powodzenia.
Innocents - recenzja

Innocents - recenzja

31-07-2008 21:54 | Arkadiusz 'arro' Firus
"Twórcy filmowi już dawno temu odkryli potencjał, jaki drzemie w postaciach dziecięcych. Z natury beztroskie i ciekawskie, dzieci same aż pchają się ku nieznanemu. Poza tym są w stanie dostrzec o wiele więcej niż dorośli, których rutyna i monotonia codziennego życia pozbawiły wglądu w niesamowitość świata. Nie mogąc liczyć na wsparcie ze strony władz (przecież nikt nie uwierzy w ich szalone opowieści), same muszą stawić czoło zagrożeniu."

Dział Świata Mroku ma przyjemność zaprezentować recenzję dodatku Innocents. Można się z nią zapoznać, klikając nagłówek wieści. » więcej
Kości do Świata Mroku

Kości do Świata Mroku

31-07-2008 12:50 | Arkadiusz 'arro' Firus
Firma Q-Workshop planuje wydanie kości przeznaczonych specjalnie do nowego Świata Mroku.

Jeśli chciałbyś przekazać projektantom własne pomysły na ich wygląd, wypowiedz się na forum klikając w nagłówek wieści. » więcej
A Candle in the Darkness

A Candle in the Darkness

29-07-2008 21:00 | Mariusz 'Kot' Butrykowski
Wszyscy, którzy z niecierpliwością oczekiwali na premierę Hunter: The Vigil mogą już zamówić go w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa.
Ponadto na stronie pojawiły się kolejne informacje z podręcznika, tym razem dotyczące specjalnego ekwipunku używanego przez Łowców z Grupy Specjalnej VALKIRIA.
Na stronie White Wolfa znaleźć można większą ilość fragmentów podręcznika, między innymi o samej Grupie Specjalnej. » więcej
Ekwinokcjum - komentarze do nadesłanych prac

Ekwinokcjum - komentarze do nadesłanych prac

28-07-2008 19:00 | Joanna 'Ysabell' Filipczak
Przedstawiamy komentarze członków kapituły, którzy oceniali teksty nadesłane na pierwszą edycję konkursu Ekwinokcjum. Zostały one pogrupowane według prac - także tych, które nie zostały opublikowane - jako uzasadnienie decyzji redaktorów, oraz podpowiedź dla osób, które chciałyby wziąć udział w kolejnych edycjach. » więcej
Wyświetlono rezultaty 181-200 z 933.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.