Aktualności

Czarnobyl - drugie miejsce w konkursie Ekwinokcjum!

Czarnobyl - drugie miejsce w konkursie Ekwinokcjum!

12-02-2009 16:17 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Dział Świata Mroku z radością kontynuuje publikację prac konkursowych. Dziś serdecznie zapraszamy do lektury tekstu pod tytułem Czarnobyl. Jest to rozbudowany opis lokacji autorstwa Wojciecha 'Onsla' Chełstowskiego, który zajął drugie miejsce w ostatniej edycji naszego konkursu Ekwinokcjum. » więcej
New Wave Requiem jeszcze w tym miesiącu

New Wave Requiem jeszcze w tym miesiącu

11-02-2009 19:05 | | Komentarze: 7
Na łamach forum RPGnet, w wątku poświęconym New Wave Requiem, developer Eddy Fate wypowiedział się na temat spodziewanego terminu wydania tego dodatku. Zapowiedział, iż ma to planowo nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Podręcznik będzie miał objętość ok. 60-70 stron. Zostanie wydany jako w pełni kolorowy PDF, aczkolwiek rozważona zostanie również możliwość wypuszczenia razem z nim pliku czarno-białego, przeznaczonego do druku.
Prorocy tronu nadchodzą

Prorocy tronu nadchodzą

11-02-2009 15:14 | Gruszczy | Komentarze: 9
Na stronie wydawnictwa White Wolf ukazała się zapowiedź kolejnego dodatku do Maga: Przebudzenie. Autorzy wreszcie wzięli na warsztat Proroków Tronu (Seers of the Throne) i to o nich będzie traktował kolejny podręcznik. Z zapowiedzią można zapoznać się tutaj.
Śladami Wilka #22

Śladami Wilka #22

10-02-2009 00:00 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski | Komentarze: 54
Śladami Wilka, cotygodniowa porcja informacji ze Świata Mroku, zaprasza na swoją kolejną odsłonę. » więcej
Ghost Stories - recenzja

Ghost Stories - recenzja

09-02-2009 12:47 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Ghost Stories było jednym z pierwszych podręczników do Świata Mroku i wyraźnie zniknęło w cieniu Antagonists, Oczyma Duszy i innych, z pozoru ciekawszych pozycji. Niesprawiedliwie, bo Opowieści o Duchach są jednym z najbardziej klasycznych przejawów grozy i horroru, jaki spotyka się i w literaturze i w kulturze masowej. Nawiedzone domy, zemsta zza grobu, zjawa opiekująca się swoimi dziećmi, czy ukochaną osobą, czy choćby zagubione dusze błąkające się bez celu po korytarzach wiktoriańskiej rezydencji, czy gotyckiego zamczyska."

Dział Świata Mroku serdecznie zaprasza do lektury recenzji autorstwa Mariusza 'MacKotka' Butrykowskiego. Aby się z nią zapoznać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Zmiany w konkursie na Oneirosie

Zmiany w konkursie na Oneirosie

08-02-2009 19:46 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 4
"W związku ze zwyżkującymi wraz z kursem dolara cenami w sklepach wysyłkowych, także w Rebel.pl, zmianie ulega zestaw nagród. Dotychczas 50-złotowy “karnet” vel “bon” przyjmuje wartość 100 złotych i staje się nagrodą główną. Za tę kwotę nabyć będzie można w Rebel.pl dowolny adekwatny cenowo zestaw produktów. Miejsca drugie i trzecie nagrodzone zostaną egzemplarzem polskiej edycji Oczyma Duszy."

Te i inne zmiany w konkursie serwisu Oneiros opisane zostały tutaj.
Coś z niczego - trzecie miejsce w konkursie

Coś z niczego - trzecie miejsce w konkursie

06-02-2009 23:00 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Dział Świata Mroku z przyjemnością otwiera cykl publikacji tekstów konkursowych. Na pierwszy ogień miejsce trzecie - Coś z niczego pióra Karola 'gervaza' Siadula, zapraszamy do lektury tego świetnego almanachowego tekstu.

» więcej
Śladami Wilka #21

Śladami Wilka #21

03-02-2009 07:54 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski | Komentarze: 1
Śladami Wilka, cotygodniowa porcja informacji ze Świata Mroku, zaprasza na swoją kolejną odsłonę. » więcej
Wyniki drugiej edycji konkursu Ekwinokcjum!

Wyniki drugiej edycji konkursu Ekwinokcjum!

02-02-2009 21:21 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 14
Dział Świata Mroku z przyjemnością ogłasza, że zakończył się proces sprawdzania tekstów konkursowych. Poziom prac był na wysokim poziomie, poza trzema miejscami finałowymi przyznano dwa wyróżnienia. Szczegóły w rozszerzeniu wieści. » więcej
Najnowsze grafiki

Najnowsze grafiki

30-01-2009 23:22 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 0
Dział Świata Mroku ma przyjemność zaprezentować trzy teksty w nowej, wzbogaconej o ilustracje Alicji 'Vermiliony' Stefańskiej oprawie. Zapraszamy do podziwiania:
Nowy zestaw przygód w ramach SAS

Nowy zestaw przygód w ramach SAS

29-01-2009 20:29 | Gruszczy | Komentarze: 2
Wydawnictwo White Wolf ogłosiło, że ukazał się nowy zestaw materiałów do Wampira: Requiem w ramach SAS, który można zamówić z Drive Thru RPG. Więcej informacji można znaleźć, klikając tutaj.
Intruders: Encounters with the Abyss - recenzja

Intruders: Encounters with the Abyss - recenzja

29-01-2009 15:09 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Wstępne opowiadanie jest doskonałe. Chyba po raz pierwszy dodatek do Maga dostał naprawdę porządny kawałek prozy, który świetnie wprowadza w tematykę, daje masę inspiracji i wprowadza w klimat rozszerzenia. Historia chłopca żyjącego w miasteczku opanowanym przez mroczne siły to praktycznie gotowy zarys kroniki, a zawarte wewnątrz utworu na zasadzie szkatułowej miniopowiadania są naprawdę niepokojące. Warto przeczytać nawet, jeśli nie gra się w Maga..."

Dział Świata Mroku ma przyjemność zaprezentować recenzję autorstwa Filipa 'Gruszczego' Gruszczyńskiego. Aby się z nią zapoznać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Śladami Wilka #20

Śladami Wilka #20

27-01-2009 07:53 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski | Komentarze: 0
Dział Świata Mroku zaprasza do zapoznania się z kolejną, dwudziestą już odsłoną cotygodniowej porcji wieści dotyczących Świata Mroku - Śladami Wilka. Więcej w rozszerzeniu wieści. » więcej
Latające Kocury z Bestiariusza

Latające Kocury z Bestiariusza

22-01-2009 22:30 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Gen odpowiedzialny za thaumaturgiczną mutację niekiedy zanika, lub występuje w formie szczątkowej, można by rzec atawistycznej. Stąd też zawdzięczamy udokumentowane doniesienia o uskrzydlonych kotach-nielotach, których kondycja tłumaczona jest na różne naukowe sposoby przez Uśpionych."

Dział Świata Mroku zaprasza serdecznie do zapoznania się z niezwykłą istotą, która od dawna intrygowała magów. Opisania jej podjął się Paweł 'Gerard Heime' Jasiński. Zachęcamy jednocześnie czytelników do nadsyłania swoich bestii - stwórzmy wspólnymi siłami Bestiariusz z istotami na każdą okazję! » więcej
Śladami Wilka #19

Śladami Wilka #19

20-01-2009 10:26 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski | Komentarze: 8
Dział Świata Mroku serwisu Poltergeist zaprasza na cotygodniową porcję informacji odnośnie Świata Mroku. » więcej
Portal wyda Don't Rest Your Head

Portal wyda Don't Rest Your Head

16-01-2009 00:14 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 50
Od pewnego czasu krążyły plotki o tym, że Wydawnictwo Portal zdobyło licencję i przetłumaczyło jakiś zachodni podręcznik RPG. Ignacy Trzewiczek na stronie Portalu potwierdza te informacje. Tą grą jest Don't Rest Your Head nominowana do Indie Award 2006 gra w konwencji surrealistycznego horroru. Zgodnie z zapowiedziami podręcznik powinien trafić do składu z końcem miesiąca.

Jednocześnie przypominamy, że Dział RPG Ogólny serwisu Poltergeist opublikował w 2007 roku recenzję Don't Rest Your Head autorstwa Tomasza 'kaduceusza' Pudło. Zapraszamy do lektury!
Zakon Sióstr Ciernistek - artykuł

Zakon Sióstr Ciernistek - artykuł

15-01-2009 21:30 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Każdy pęd, nasienie, kwiat, orzech, owoc, korzeń, bulwa, liść, kolec czy łodyżka w Gąszczu ma moc – przysięgam na wszystko co dla mej utraconej duszy święte, że moc tę odnajdę, zbadam i wykorzystam, by służyć potrzebującym uzdrowienia. Amen.

Dział Świata Mroku zaprasza wszystkich do lektury najnowszego tekstu Katarzyny 'Morphei' Ochman, która dołączyła właśnie do grona stałych współpracowników naszej redakcji. Gratulujemy! Aby zapoznać się z tekstem wystarczy kliknąć w nagłówek wieści. » więcej
Konkurs na Oneirosie

Konkurs na Oneirosie

15-01-2009 09:36 | Gruszczy | Komentarze: 12
Serwis Oneiros ogłosił konkurs na lokację do Świata Mroku. Trwać on będzie najbliższy miesiąc aż do 15 lutego, a do wygrania są Oczyma Duszy, karnet na zakupy w sklepie rebel.pl lub podręcznik podstawowy w wersji poprawionej. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Śladami Wilka #17-18

Śladami Wilka #17-18

13-01-2009 10:27 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski | Komentarze: 0
Dział Świata Mroku serwisu Poltergeist zaprasza po raz pierwszy w tym roku (co prawda z jednotygodniowym opóźnieniem)na podwójne wydanie Śladami Wilka. » więcej
Oczyma Duszy - recenzja

Oczyma Duszy - recenzja

08-01-2009 17:03 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Wiele już wody upłynęło odkąd po raz pierwszy czytałem Oczyma Duszy. Wiele również upłynęło od czasu, gdy miałem szansę sprawdzić się jako korektor tego właśnie podręcznika. Planowałem napisać recenzję już dość dawno temu jednak różne przeciwności losu (czyt. lenistwo) nie pozwoliły na popełnienie jej wcześniej. Teraz gdy w końcu po długim czasie oczekiwania podręcznik w końcu wkracza na półki sklepowe stwierdziłem, że trzeba się zebrać i zrobić to co się kiedyś sobie obiecało."

Dział Świata Mroku z przyjemnością otwiera tegoroczny cykl publikacji recenzją dodatku Second Sight wydanego w Polsce pod tytułem Oczyma Duszy. Autorem tekstu jest Arkadiusz 'arro' Firus. » więcej
Wyświetlono rezultaty 181-200 z 1007.