» Sesja » Przygody » Ciernie

Ciernie


wersja do druku

Konkurs na Scenariusz do WFRP: Obietnica - I miejsce

Ilustracje: Ninetongues

Ciernie
Od redakcjiNiniejsza przygoda zajęła I miejsce w VII edycji Konkursu na Scenariusz do WFRP: Obietnica. Autorowi serdecznie gratulujemy!


"Ciernie" to przygoda do dowolnej edycji Warhammera (nie zawiera żadnej mechaniki). W zależności od działań Graczy i woli Mistrza Gry może być rozegrana w konwencji thrillera, horroru lub klasycznej opowieści z "jesiennej gawędy". Scenariusz jest nieliniowy. Opisuje osoby, miejsca i wydarzenia, lecz nie prowadzi Graczy za rękę. Przygoda może rozwinąć się w dowolny sposób.


Prowadzenie

Przeczytaj cały scenariusz, historię Fuchsdorfu i Gwerwhyn. Poznaj najważniejsze osoby w miasteczku, ich zapatrywanie na świat, sposoby radzenia sobie z problemami. Zapoznaj się z nimi tak, aby wiedzieć, jak zachowają się w prawie każdej, przewidzianej przez scenariusz sytuacji. Pomyśl, jakie sceny będą najciekawsze dla twoich Graczy i postaraj się je wyróżnić. Nie ograniczaj Graczy.


Streszczenie

BG trafiają do Fuchsdorfu - niewielkiej osady traperów, myśliwych i zbieraczy w cieniu starego lasu Kharnosa w Księstwach Granicznych. Okazuje się, że mieszkańcy są chronieni obietnicą Konarzycy Gwerwhyn (wym.: „guer-łyn”), potężnego ducha, która sprawia, że las jest niezwykle dla nich przychylny. Gwerwhyn jednak jest szalona i planuje wkrótce odegrać misterium wspominające zagładę mieszkających kiedyś w lesie asrai (leśnych elfów). Będzie to misterium, którego mieszkańcy Fuchsdorfu raczej nie przeżyją. Zadaniem BG będzie odkrycie całej historii Fuchsdorfu i Gwerwhyn, oraz próba zapobiegnięcia nadchodzącej rzezi.


Pobierz scenariuszCiernie - wersja konkursowa (plik PDF, 30 stron, 5,01 MB).
Autor poprosił redakcję Działu WFRP o zamieszczenie także zmodyfikowanej wersji przygody, co niniejszym czynimy.
Ciernie - wersja autorska (plik PDF, 31 stron, 5,36 MB).

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Obietnica Trzech Czaszek
Konkurs na Scenariusz do WFRP: Obietnica - II miejsce
Konkurs Zbrodnia
VIII edycja konkursu na scenariusz WFRP WYNIKI
Konkurs Obietnica
VII edycja Konkursu na Scenariusz WFRP

Komentarze


Salantor
   
Ocena:
0
Scenariusz przeczytałem częściowo, ale wystarczy mi to do oceny.
Ciernie są jak Avengers. Nie jest to scenariusz ambitny, oryginalny bądź [tu wstaw inne, górnolotne i artystyczne słowo]. Jest za to scenariuszem dobrze złożonym, ładnie podanym, całkiem klimatycznie napisanym, mającym swój początek, rozwinięcie i zakończenie, swój nastrój (plus za dobranie muzyki) oraz otwartość. Po prostu dobrym. Zwycięstwo zasłużone.
08-01-2013 14:09
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Ja mam tylko takie pytanie do redakcji - patrzę na PODPISANĄ wersję konkursową - czy taką wersję komisja dostała do wglądu?
09-01-2013 02:01
Senthe
   
Ocena:
+4
@z
Tak, Nine przewidująco już wysyłając pracę wkleił do niej ramkę "Scenariusz zajął I miejsce w VII edycji Konkursu na Scenariusz organizowanej przez Dział WFRP Poltergeist."
09-01-2013 02:17
Z Enterprise
   
Ocena:
0
e, nie chyba, wtedy by to było ustawiane, prawda? :)
A tak serio to pytam, bo wersja którą czytałem kilka tygodni temu była bez ramki, za to z nazwiskiem i wszystkim.
09-01-2013 02:36
Wlodi
   
Ocena:
0
@Repek

Oczywiście, że bym chciał! :) Dla mnie im więcej tekstu i to na takim poziomie tym lepiej!

Akurat mi nie przeszkadza kiedy autor zalewa informacjami. Biorę wtedy notatnik i punktuję sobie według własnego schematu.
Dodatkowo wszelakiego typu elementy opowiadania, czy klimatycznych wstawek są dla mnie doskonałym nakierowaniem na klimat historii. W wypadku jeśli jeszcze jest, to zbliżone do mojej wizji settingu, wtedy chcę tylko konsumować.

Dla mnie scenariusz nie musi być materiałem w 100% użytkowym. I tak nie będę miał wielu kartek przed sobą, podczas prowadzenia. Co najwyżej kilka punktów które uznam za stosowne, spisane na jednej stronie.

Tak chciałem tylko w formie dopowiedzenia.

P.s. Mam tak pisząć scenariusze, że "spamuje" informacjami.

P.s.s. Mam tak prowadząc, że czasem gracz musi zacząć mnie tłuc młotkiem bym przerwał swój "głęboki" monolog na temat "pięknych drzwi od karczmy. :)
09-01-2013 09:35
tomakon
   
Ocena:
0
Zigzak odkrywa SPISEG w fundomie!
09-01-2013 09:38
Ifryt
   
Ocena:
+2
Bardzo fajny scenariusz, w pełni zasłużenie zdobył I miejsce. Owszem, dałoby się go w paru miejscach poprawić - Wiktor WekT powyżej bardzo dobrze pokazał jak można to zrobić, ja bym jeszcze dorzucił parę sugestii jak rozegrać końcową walkę (choć sporo tu zależy od zdolności postaci graczy). I przede wszystkim pozwolił przejść przez ciernie do Serca Lasu siłowo (żeby płaszcz wybrańca nie był wąskim gardłem scenariusza).

Ale to wszystko drobiazgi, które dotyczą właściwie wszystkich publikowanych scenariuszy. "Ciernie" są jednym z najlepszych scenariuszy (a do Warhammera zwłaszcza), które ostatnio czytałem.
09-01-2013 10:39
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Nic nie odkrywam, tomakonie. Nie sugeruj czegoś czego nie powiedziałem. Zarzutów ani podejrzeń nie formułowałem. Ot, ciekawość.
09-01-2013 11:17
tomakon
   
Ocena:
0
Nie sugeruję, dzielę się obserwacją.
09-01-2013 11:48
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
+8
Zachowaniem zasad anonimowości zajmowałem się ja, odpowiem więc: nie, wersja przekazana do oceny była pozbawiona informacji o osobie autora. Dotyczy to w równym stopniu wszystkich zgłoszonych tekstów. W tych wypadkach, gdzie jakieś ślady się zachowały np. imię autora we właściwościach pliku, osobiście je usuwałem przed rozesłaniem scenariuszy jurorom.
09-01-2013 19:51
Repek
   
Ocena:
+1
Btw, pasuje jak ulał. :)

Pozdrawiam
10-01-2013 14:45
Repek
   
Ocena:
+1
A z innych fajnych wieści: Ciernie będą na jednej z płytek dołączonych do CD-Action [osobno, poza naszą antologią]. :)

Pozdro
10-01-2013 16:15
Repek
   
Ocena:
0
I stało się.

Pozdro
16-02-2013 16:32

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.