» Sesja » Przygody » Obiecana

Obiecana

Obiecana
"Obiecana" jest przygodą do 2 edycji Warhammera, której akcja dzieje się w Talabheim, znanym jako Oko Lasu. Bohaterowie wejdą z butami w historię pewnych zaręczyn, by zrealizować swoje cele: od uwiedzenia narzeczonej, na zabójstwie narzeczonego kończąc. Przy okazji odkryją przynajmniej jeden zaskakujący sekret. A wszystko to w scenerii wspaniałego miasta Talabheim oraz nieprzebytej kniei, która go otacza.


Streszczenie

Przygoda zaczyna się w świątyni Taala i Rhyi, gdzie Bohaterowie dowiadują się, że bezwzględny szlachcic Throsten Eggers planuje oświadczyć się pięknej Sophie Austerlitz. Nastąpi to podczas zbliżającego się wielkimi krokami polowania z okazji niedawnego Dnia Słońca, które jest zwyczajem praktykowanym przez szlachtę w Oku Lasu.

Bohaterowie z różnych powodów nie chcą dopuścić do tych zaręczyn, ale główną motywacją będzie chęć, aby to jeden z nich - Markus Bosch - stanął z Sophie na ślubnym kobiercu. BG będą mieli mało czasu, aby zyskać sobie przychylność Alexandra Austerlitza, ojca Sophie. Będą musieli uciec się do swoich znajomości oraz wykazać się umiejętnością przetrwania w miejskim środowisku. Sprawa zaostrzy się, gdy Eggers zrozumie, że ktoś próbuje bruździć w jego planach. Jakby tego było mało, BG dowiedzą się kilku zaskakujących rzeczy o rodzinie Austerlitzów. Chociażby tego, że piękna Sophie w niektórych kręgach uważana jest za wiedźmę.

W końcu jednak Bohaterom uda się dostać zaproszenie na polowanie, na którym ma dojść do oświadczyn. Egger jednak już dawno wyczuł, że coś może pójść nie tak i zamierza się pozbyć konkurenta tanim kosztem. Gdy uda mu się odciągnąć BG od pozostałych uczestników łowieckiej zabawy, nagle dojdzie do pozorowanego ataku "banitów", którzy mają zlikwidować drużynę. Wszystko potoczy się jednak w bardzo złym kierunku, bo nikt nie spodziewał się, że w okolicy pojawi się Sophie, której koń spłoszy się na widok walki! Ranald okrutnie zabawi się losem Bohaterów i podczas próby jej ratowania osunie się im spod nóg urwisko, a wszyscy spadną w dół przepaści wprost do rzeki, odcinając się od myśliwych. Czeka ich przynajmniej jedna noc w dzikim lesie.

Podczas tej przeprawy Bohaterowie będą mieli okazję spędzić czas z Sophie, pokazując jej się z jak najlepszej strony podczas kilku zaskakujących wydarzeń. Sama dziewczyna też jednak zdoła zadziwić ich, ujawniając swój "drobny" sekret. Jak podejdą do tego Bohaterowie, a przede wszystkim Marcus? A przecież drużynę czeka jeszcze rozprawienie się z Eggersem i wynajętymi przez niego rozbójnikami.

Pobierz scenariuszObiecana (plik PDF, 20 stron, 967 KB).
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Ciernie
Konkurs na Scenariusz do WFRP: Obietnica - I miejsce
Obietnica Trzech Czaszek
Konkurs na Scenariusz do WFRP: Obietnica - II miejsce
Od zmierzchu do świtu
zarys scenariusza do II edycji WFRP

Komentarze


Overlord
   
Ocena:
+3
Ja tylko liznąłem kilka pierwszych linijek i już mnie trafia ;)

Mam tak, że strasznie nie lubię jak postaci z WFRP mają nazwiska nawiązujące do realnych postaci, czy czegokolwiek z naszego świata. Była już chora akcja p.t. doktor Goebbels z WFRP: Miasto Białego Wilka.

Tutaj oczywiście nie jest aż tak pojechane, ale jak widzę że pani ma na nazwisko Austerlitz, to od razu myślę że jej dzieci mogłyby się nazywać Jena i Auerstadt...

I tak, wiem - czepiam się, ale jest wieczór i mi się nudzi ;)))
06-02-2013 18:26

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.