Konkurs Legenda

V edycja Konkursu na Scenariusz WFRP

Autor: 0

Konkurs Legenda

Hej Mistrzynie i Mistrzowie!
Niech się każde o tym dowie:
Bowiem chcemy Wam obwieścić
Turniej w snuciu opowieści.

Niech fantazji rącze skrzydła
Dadzą Wam na graczy sidła,
By przygody barwne były
I się świetnie prowadziły.

Co w tym roku jest tematem?
Chcecie wiedzieć? Proszę zatem:
To LEGENDA - nie inaczej -
Temat chyba wdzięczny raczej.

Jak w scenariusz ją wpleciecie?
Chyba sami świetnie wiecie.
Nie powinno być kłopotu,
Spisać tekst pełen polotu.

A poza tym ograniczeń
Żadnych tu nie doświadczycie-
Przeczytajcie regulamin
I niech Sigmar będzie z Wami!

Więc za pióra wnet chwytajcie
I nam teksty przysyłajcie.
Nie pozwólcie uciec wenie
Bo Warhammer znów jest w cenie!


Ogłoszenie wyników


V edycja Konkursu na scenariusz WFRP dobiegła końca. W tym roku motywem przewodnim przygód w Starym Świecie była "Legenda". Do skrzynki sekretarza trafiło 15 prac – najwięcej w dotychczasowej historii konkursu. Jury było pod olbrzymim wrażeniem i z zapałem zabrało się za lekturę przygód, które łącznie liczyły 375 stron. V edycja zaskoczyła nas również miłą niespodzianką – pierwszy raz w konkursie wzięły udział kobiety. Odważnym paniom gratulujemy, podobnie jak nieulękłym panom – raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjecie rzuconej w tym roku konkursowej rękawicy.

Spośród prac biorących udział w konkursie pięć zyskało szczególną sympatię jurorów. Zgodnie z Regulaminem Konkursu, poszczególni członkowie Kapituły przyznali kolejno trzy, dwa i jeden punkt scenariuszom, które uznali za najlepsze. Niemalże jednogłośnie wskazano zwycięską pracę (z pulą 11 punktów), również wyłonienie drugiego i trzeciego miejsca nie sprawiło jury kłopotu – zajęły je prace, z których jedna uzyskała 7 punktów, a druga 4 punkty. Finałowe podium zostało ustalone. Poza nim znalazły się jeszcze dwie wskazane podczas głosowania jury prace – każda z 1 punktem: Słońce już nie zaświeci, autorstwa Łukasza Skarżyńskiego, Macieja Misia, Michała Trella, Pawła Zygara oraz Diabeł z niebios, którą spisał Michał Pępek. Obie już niebawem ujrzycie na łamach Działu WFRP. Teraz jednak, aby dłużej nie trzymać Was w napięciu, przedstawimy wyniki i przypomnimy, jakie nagrody ufundowali laureatom sponsorzy konkursu.

I miejsce


Oko Fatum – Wojciech Borowicz

Zwycięzca V edycji Konkursu na scenariusz WFRP, dzięki uprzejmości sponsorów, otrzymuje:

II miejsce


Muchy – Damian Madej

Autor otrzymuje nagrody przynależne miejscu drugiemu:


III miejsce


Dwadzieścia lat później - Andrzej Stój

Zdobywca trzeciego miejsca otrzymuje:

Kapituła konkursu serdecznie gratuluje laureatom! Mamy nadzieję, że Czytelnicy naszego Działu WFRP również docenią prace, które w tym roku zajęły miejsca na konkursowym podium.

Pozostałe konkursowe prace


Przedstawiamy również listę pozostałych prac nadesłanych na konkurs. Zostały podane w kolejności alfabetycznej:


V edycja Konkursu na scenariusz WFRP


Redakcja Działu WFRP serwisu Poltergeist serdecznie zaprasza do udziału w V edycji Konkursu na Scenariusz do Warhammera. W tym roku hasłem przewodnim przygód w Starym Świecie jest Legenda.

Sponsorzy


rebel.pl Copernicus Corporation WFRP Poltergeist

Nagrody w Konkursie Legenda


Dzięki uprzejmości naszych sponsorów pula nagród w tegorocznej edycji konkursu jest urozmaicona. Mamy nadzieję, że każdy uczestnik znajdzie w niej dla siebie coś interesującego.

I miejsce
Bon o wartości 300 zł ufundowany przez Centrum Gier Rebel (do zrealizowania w Rebel.pl).

Zestaw dodatków do WFRP ufundowany przez Wydawnictwo Copernicus Corporation: Królestwo Magii, Księga Spaczenia, Dziedzictwo Sigmara, Karak Azgal, Dzieci Rogatego Szczura.

Pakiet Warthammer Fantasy 3ed ufundowany przez Dział Warhammera serwisu Poltergeist: Warhammer Fantasy Roleplay 3 ed. - Zestaw podstawowy oraz Warhammer Fantasy Roleplay 3 ed. - Adventurer's Toolkit.

II miejsce

Bon o wartości 200 zł ufundowany przez Centrum Gier Rebel (do zrealizowania w Rebel.pl).

Zestaw dodatków do WFRP ufundowany przez Wydawnictwo Copernicus Corporation: Królestwo Magii, Księga Spaczenia, Dziedzictwo Sigmara, Karak Azgal.

III miejsce

Bon o wartości 100 zł ufundowany przez Centrum Gier Rebel (do zrealizowania w Rebel.pl).

Zestaw dodatków do WFRP ufundowany przez Wydawnictwo Copernicus Corporation: Królestwo Magii, Księga Spaczenia, Dzieci Rogatego Szczura.

Regulamin konkursu Legenda


Chętnych do udziału w konkursie zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu Legenda. Wszelkie odpowiedzi na dodatkowe pytania można uzyskać na naszym forum, w wątku poświęconym konkursowi.

Życzymy połamania piór!
Redakcja działu WFRP