Zagubione w Waaagh!

Warhammerowa wiosna nastała!

Autor: Maciej 'Radowid' Zieliński

Zagubione w Waaagh!
Wszyscy nas nienawidzicie - i wy, i orki. Jesteśmy wyrzutem sumienia, przypomnieniem waszych wojen i zbrodni. Tak naprawdę jesteście siebie warci, to was najbardziej boli.
Waldig - półork
ostatnie słowa przed egzekucją na rynku w Wurtbadzie

Jurgen Hambaldt wypowiedział się w swoim wiekopomnym dziele w kwestii półorków, dowodząc, że są oni najmniej gwałtowni i razem z hobgoblinami stanowią pomost umożliwiający kontakty z zielonoskórymi i ukierunkowanie ich niszczycielskiej energii do walki z innymi wrogami ludzi. Niestety - wielu mniej błyskotliwych badaczy, za to dużo bardziej wpływowych, jak na przykład Albrecht Skwapliwy - zarzuciło Hambaldtowi przemycanie antyludzkich idei i stwarzanie zagrożenia dla bytu Imperium. Co więcej, udowodniono, że propaguje on niezdrowe kontakty międzyrasowe, otwarcie wręcz zarzucając mu przynależność do kultu Pana Przyjemności. Uczony musiał uciekać do Tilei, a jego dzieła znalazły się na indeksie ksiąg zakazanych.

Oficjalna teoria głosi, że półorki to swojego rodzaju aberracja wywołana oddziaływaniem Pustkowi na zielonoskórych. W ciągu ostatnich lat w Imperium i Bretonii nakazano całkowitą eksterminację półorków, która została przeprowadzona z wyjątkową skutecznością. Najnowsze prądy naukowe gotowe są już głosić, że półorków nie ma, podobnie jak skavenów.

Materiał zawiera lokowanie półorków oraz skomplikowanych profesji wyłącznie dla zielonoskórych! Warhammerowa wiosna nastała! W całości do pobrania w pliku PDF.
Zagubione w Waaagh!pobierz PDF (plik 866 KB)