» Sesja » Przygody » Opowieść o klątwie

Opowieść o klątwie


wersja do druku

Opowieść o klątwie
Informacja od redakcji działu
Scenariusz "Opowieść o klątwie" podobnie jak pozostałe prace, które brały udział w konkursie Legenda, publikowany jest w takiej formie, w jakiej został nadesłany przez autora.


Jednego z bohaterów dopada klątwa, prześladuje go pech. Pewnego razu trafia do tawerny, gdzie słyszy legendę o Eldrilu Złotowłosym, którego przypadek jako żywo przypominał jego. Wiedziony chęcią uwolnienia się od klątwy, chcąc – nie chcąc obiera sobie losy antycznego bohatera za wzór. Musi jednak nieco dostosować swój plan działania do obecnych warunków. Przy pomocy środków odurzających udaje się do Domeny Cieni, by tam dowiedzieć się, kto jest sprawcą jego nieszczęścia. Tym ostatnim okazuje się być kobieta wzgardzona, która pod wpływem swej tragedii zmienia się w demonicę. Bohater zabiera swojego znajomego w tą podróż, ponieważ on właśnie posiada przedmiot potrzebny do odczynienia uroku.

Niedługo potem, o kontaktach bohaterów dowiaduje się miejscowy łowca czarownic. Wyczerpujące seanse, wieczorne śledztwo oraz nieustępliwe fatum doprowadzają bohaterów na skraj szaleństwa. Lecz prawdziwe zagrożenie dopiero się zbliża...

Pobierz: Opowieść o klątwie
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze


Alexij Septimus
   
Ocena:
0
Sama historia dość niezła, ale opiera się na dziwnym założeniu, że gracz ma zamiar postępować jak postać z legendy. Troszkę liniowe to, ale zawsze służy jako wielkie natchnienie :)

Sorki, poprzedni był jako niezarejestrowany :)
06-11-2010 22:03
Thobold1
    Słabe
Ocena:
0
Scenariusz mi się nie spodobał - chwyty w stylu "W dzieciństwie miałeś przyjaciółkę. Ta się w tobie zakochała i zmieniła w demona, który chce cię zeżreć" są trochę... eee... tandetne?
A znalezienie się w lochach inkwizycji i stos to raczej niebyt obiecujący początek nowej przygody...

PS. Aha, i duży minus za podstępnych kultystów Chaosu wrzuconych bez sensu do scenariusza.
27-11-2010 13:16
~Jacobi

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
może mi ktoś wyjaśnić czym do cholery jest domena Cieni? O domenie Chaosu i domenach poszczególnych bogów słyszałem ale nigdy o domenie Cieni...
Ale scenariusz i bez tego wydaje mi się linowy i słaby(dorzucanie graczowi jego dawnej miłości i pewność że inny gracz ją przeleciał!?wtf!?)
24-12-2010 23:07

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.