Mircello Tolomei

Autor: bjorn

Mircello Tolomei
Imię, profesja
Mircello Tolomei
Alchemik 2 poziomu

Wygląd
Mircello jest niezwykle przystojnym mężczyzną: ma około metra osiemdziesięciu wzrostu, kruczoczarne włosy i bródkę - hiszpankę, smagłą cerę, nos o wyrazistym, mocnym profilu i wypielęgnowane dłonie o długich, smukłych palcach. Ubiera się zawsze w czarne, doskonale dopasowane spodnie (oczywiście, ma ich wiele par) i białe koszule z obramowanymi koronką rękawami, a na prawej ręce nosi rodowy sygnet Tolomei.

Historia
Mircello prowadzi duży, słynący z wieloletnich tradycji sklep i warsztat alchemiczny w miasteczku Waffelnkugeln. Interes odziedziczył po ojcu, który zmarł, gdy Mircello, miał lat 28. Jak do tej pory, najmłodszy członek rodu Tolomei wiedzie żywot beztroski i pozbawiony jakichkolwiek zmartwień.

Dodatkowe Informacje
Mircella można by najkrócej opisać przy pomocy dwóch słów: to kobieciarz i wynalazca.

Niewątpliwie, pasją młodego Tolomei jest alchemia, magia i nauka; nie marnuje jednak czasu na poszukiwanie kamienia filozoficznego (w przeciwieństwie do wielu swoich kolegów po fachu), lecz zajmuje się tym, co potrzebne i? osiągalne. Opracował już specjalne substancje, dzięki którym można zapobiec na jakiś czas psuciu się żywności czy te, które wspomagają wzrost roślin. W poszukiwaniach pomaga mu trzech młodych czeladników, dzięki którym sam Tolomei nie musi zajmować się "czarną robotą"

Oprócz tego, jak już zdążyłem napisać, Mircello uwielbia spędzać czas w towarzystwie kobiet. Niestety, młody alchemik nie jest specjalnie stały w uczuciach: zmienia swe towarzyszki równie często, jak rękawiczki. Myliłby się jednak ten, który myślałby, że Mircello za cele swoich łowów obiera jedynie kobiety niezamężne.. Niejedna już, oj, niejedna mężatka odwiedziła jego prywatną saunę.. Nie trzeba chyba wspominać, że znaczna część męskiej populacji Waffenkugeln ma z Mircellem na pieńku..

Niestety, dom Mircello często jest obiektem prób włamań i kradzieży. O skarbach zebranych przez ród Tolomei w ciągu ostatnich stuleci krążą legendy i niemało jest śmiałków, którzy zechcieliby przywłaszczyć sobie choć małą ich część.. Odkąd Mircello objął sklep i warsztat, już cztery razy miał do czynienia z nieproszonymi gośćmi. Pierwszy raz po prostu oddał złodzieja w ręce straży miejskiej, jednak później zaczął rozprawiać się z intruzami osobiście: zazwyczaj sprawia im kąpiel w saunie w ?nieco? za wysokiej temperaturze..

Przedmioty
-biała koszula z obszytymi koronką rękawami
-czarne, skórzane spodnie
-rapier
-pierścień rodu Tolomei
-sakiewka z kilkunastoma koronami
-okulary (nie w celu korekcji wzroku, Mircello uważa, że wygląda w nich poważniej)


Powiązane z tym tekstem: Jean ? Luc de Corneille - postać kapitana straży miejskiej
Rupert Nerwa - postać łowcy nagród
Christian "Wróbel" Spatz - zimnokrwisty łotr z Erengardu
Alchemia, zielarstwo, aptekarstwo inne takie - dyskusja na forum