Król Olch

Konkurs na Scenariusz do WFRP: Obietnica - III miejsce

Autor: Mateusz 'Dżeki' Rutkowski

Król Olch
Od redakcjiNiniejsza przygoda zajęła III miejsce w VII edycji Konkursu na Scenariusz do WFRP: Obietnica. Autorowi serdecznie gratulujemy!


Przygoda przeznaczona jest do 2 edycji WFRP, jednakże po wprowadzeniu niewielkich zmian, da się ją poprowadzić w 1 bądź 3 edycji. Najlepiej, aby ilość graczy nie przekraczała 4. Kwestię profesji i jej zaawansowania pozostawiam otwartą, gdyż swoje miejsce znajdą tutaj zarówno postacie początkujące, jak również te, które przeżyły sporo w świecie Warhammera.

Miejscem, w którym osadzona będzie akcja przygody jest las znajdujący się w dowolnym miejscu Starego Świata. Może być to część większego lasu, na przykład Drakwaldu, bądź też zbiór drzew nieoznaczony na żadnej z większych map.

Co do sposobu opisania przygody – dużo miejsca poświęciłem na monologi Bohaterów Niezależnych. Uznałem, że zamiast pisać "Horst przywita graczy, po czym powiem im, że ma problem, bo jego wioskę najeżdżają zwierzoludzie…", lepiej będzie po prostu zapisać kwestie poszczególnych BN. Oczywistym jest, że MG nie musi czytać tych kwestii z kartki albo uczyć się ich na pamięć. Chodziło mi bardziej o to, aby Mistrz Gry zapoznał się z nimi, po czym poprowadził rozmowę z graczami w sposób, jaki uzna za stosowny.

Co do mapek dodanych do przygody – jest to rzecz opcjonalna, do zmiany dowolnej przez MG wedle jego uznania.

Pobierz scenariuszKról Olch - plik PDF (31 stron, 1,12 MB)