» Baza RPG » RPG wydane w Polsce » Dzieci Rogatego Szczura

Dzieci Rogatego Szczura

Skaveny nie istnieją!
Tak przekonują nas uczeni z Imperium. Często mylone ze zwierzoludźmi, skaveny to nie bezmyślna horda dzikich bestii, lecz podstępna rzesza knująca zagładę Imperium. Tworzą nowe zarazy, produkują spaczeniową broń i hodują zmutowane potwory, które roją się w tunelach Pod-Imperium. Zagrożenie inwazją skavenów nigdy nie było bardziej realne. Książka Dzieci Rogatego Szczura odkrywa sekretny świat przerażających szczuroludzi, stanowiąc niezbędny leksykon o wszystkim, co dotyczy skavenów. Na kartach tego niesamowitego tomu znajdziecie to wszystko, o czym chcieliście się dowiedzieć, w tym:
 • Wyczerpujące informacje o tym, jak skaveny postrzegane są w Imperium i innych krainach Starego Świata, a także liczne mity i legendy na ich temat.
 • Fizjologiczny opis ze szczegółowymi uwagami o różnych odmianach wstrętnych szczuroludzi.
 • Szczegółową historię skavenów oraz ich dokonań.
 • Pełny przegląd skaveńskiej społeczności, opisujący sposób myślenia i działania szczuroludzi, a także ich postrzeganie siebie nawzajem oraz pozostałych ras.
 • Przegląd Wielkich Klanów oraz informacje o sześciu Klanach Wojennych.
 • Szczegółowe opisy osad skavenów, włącznie z przykładowym gniazdem: Pod-Delberz.
 • Nowe rodzaje broni, jak ostrze ogonowe lub kula trującego wichru.
 • Dokładne zasady dotyczące skaveńskiej magii, włącznie z wieloma nowymi zaklęciami, jak Iskrząca zagłada oraz Hyc-hyc, a także zasady tworzenia i używania skaveńskiej technologii.
 • Wskazówki do odgrywania postaci skavenów oraz ponad dziesięć profesji, w tym Szarego Proroka oraz inżyniera spaczenia.
 • Kilka nowych potworów, jak żujognat oraz szczurza matrona.
 • Oraz nową przygodę autorstwa Chrisa Pramasa!
To doskonałe uzupełnienie dowolnej przygody osadzonej w Starym Świecie. Dzieci Rogatego Szczura odkrywają jedno z największych niebezpieczeństw, przed jakimi staje Imperium. Nie dawaj wiary kłamstwom. Skaveny naprawdę istnieją i wkrótce zniewolą nas wszystkich!
***
Na 148 stronach dodatku Dzieci Rogatego Szczura znalazło się osiem rozdziałów przybliżających nam naturę skavenów, w tym jeden będący gotową do poprowadzenia przygodą. Ich szczegółową zawartość możecie sprawdzić w zaprezentowanym poniżej spisie treści.
Przewodnik po rasie skavenów rozpoczyna się rozdziałem pt.: Skaveny istnieją i są wśród nas! Należy bowiem pamiętać, że dla mieszkańców Imperium nie jest to fakt oczywisty. Opisuje, w jaki sposób mieszkańcy Starego Świata postrzegają skaveny, ze szczególnym uwzględnieniem tego, jak zręcznie ukrywają wszelkie wieści o złowieszczych szczuroludziach pod płaszczem legend, mitów i przekłamań. Dodatkowo znajdują się tu rady dla tych, którzy zamierzają walczyć ze skaveńskim zagrożeniem, włącznie z wypowiedziami doświadczonych szczurołapów i wskazówkami dotyczącymi wyposażenia, a także lista śladów, jakie mogą wskazywać na pojawienie się szczuroludzi w okolicy. Rozdział zawiera też szeroki przegląd różnych typów skavenów oraz opisuje ich fizjologię i obyczaje, przedstawione z perspektywy przedstawicieli Imperium. Zamieszczono tu również kilka legend o szczuroludziach, m.in. opowieść "O grafie Mandredzie Szczurobójcy i niezwykłym serze" i poemat "Zagłada Kavzar albo Trzynaście uderzeń dzwonu".
Rozdział II czyli Historia skavenów zgłębia dzieje tej podstępnej rasy, odkrywając niektóre tajemnice związane z pochodzeniem skavenów. Skaveny nie dbają o przeszłość i nie spisują swojej historii. Dla nich wart uwagi jest jedynie czas obecny, gdy nie władają światem, i czas, który nadejdzie wkrótce, gdy będą władcami. Nie oznacza to jednak, że nie znajdzie się w tym ustępie miejsca dla ciekawych informacji choćby tych o Skavenblight, upadku krasnoludów, Nagashu, czy genezie Czarnej Śmierci.
Kolejny rozdział, zatytułowany Społeczeństwo skavenów, opisuje zawiłości społeczeństwa szczuroludzi, przedstawiając jego hierarchię, niuanse interakcji socjalnych między członkami oraz szczegóły dotyczące kultury tych potworów, jeśli można to nazwać kulturą. Wszystko to uzupełnia rys charakteru skavenów, ich nastawienie do innych ras, znaczenie kultu Rogatego Szczura, kształt rządu i zasady obejmowania władzy.
Rozdział IV - Osady skavenów - przybliża wygląd, organizację i strukturę skaveńskich osad, które w niepokojący sposób przypominają świat na powierzchni. Te najważniejsze z nich zostały przedstawione bardzo szczegółowo. Przy każdej z wymienionych społeczności podano ogólne informacje, włącznie z położeniem, populacją, źródłami dochodu i powiązaniem klanowym. Zamieszczono także jej krótki opis i pomysł na przygodę.
Następny rozdział, noszący tytuł Wojna, wyjaśnia motywy, jakimi kierują się wojownicze skaveny, a także przybliża typową taktykę prowadzenia przez nie działań zbrojnych. Zaprezentowane są także nowe zaklęcia i artefakty oraz zasady dotyczące technologii spaczeniowej. Wojna to integralna część życia skavenów. Militarne zasoby skavenów są wielkie i niemal niezniszczalne. Zaprezentowano tu wszystkie typy skavenów, od czcicieli zarazy przez inżynierów spaczenia aż po skrytobójców. A także wiele rodzajów broni, jakimi szczuroludzie się posługują, m.in.: muszkiet spaczeniowy, kula trującego wichru, kadzielnica zarazy.
Rozdział VI, czyli W szczurzej skórze, przeznaczony jest dla drużyn, które oczekują ostrzejszej gry oraz dla Mistrzów Gry (MG), którzy zamierzają wprowadzić bardziej wymagających przeciwników. Zaprezentowane tu zostały nowe profesje i zdolności, opracowane specjalnie dla skavenów, a także porady dotyczące odgrywania postaci należących do tej rasy.
Przedostatni rozdział, zatytułowany Kampania ze skavenami stanowi bezcenne narzędzie do projektowania kampanii, w których skaveny odgrywają znaczącą rolę jako Bohaterowie Graczy (BG) albo ich przeciwnicy. Zawarto tu wskazówki dotyczące odgrywania skavenów oraz liczne pomysły na przygody. Ten rozdział to kwintesencja i kontekst dla wszystkich przedstawionych wcześniej informacji. Zawarto w nim również Bestiariusz, prezentujący istoty, jakie można napotkać w Pod-Imperium.
Dodatek zamykają Niewolnicy przeznaczenia, czyli scenariusz stawiający poszukiwaczy przygód naprzeciw szczuroludzi. Zawiera on także wskazówki pomagające odegrać tę przygodę z punktu widzenia skavenów. Uzupełnieniem edycji polskiej jest Dodatek: Przykładowe skaveny, zawierający współczynniki gotowych do wykorzystania postaci skavenów. Mogą być one użyteczne przy prowadzeniu przygody zarówno przeciwko szczuroludziom, jak i po jedynie słusznej stronie dzieci Rogatego Szczura! Plik PDF zawierający wszystkie przykładowe strony możesz pobrać tutaj.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.