Ciernie

Konkurs na Scenariusz do WFRP: Obietnica - I miejsce

Autor: Ninetongues

Ciernie
Od redakcjiNiniejsza przygoda zajęła I miejsce w VII edycji Konkursu na Scenariusz do WFRP: Obietnica. Autorowi serdecznie gratulujemy!


"Ciernie" to przygoda do dowolnej edycji Warhammera (nie zawiera żadnej mechaniki). W zależności od działań Graczy i woli Mistrza Gry może być rozegrana w konwencji thrillera, horroru lub klasycznej opowieści z "jesiennej gawędy". Scenariusz jest nieliniowy. Opisuje osoby, miejsca i wydarzenia, lecz nie prowadzi Graczy za rękę. Przygoda może rozwinąć się w dowolny sposób.


Prowadzenie

Przeczytaj cały scenariusz, historię Fuchsdorfu i Gwerwhyn. Poznaj najważniejsze osoby w miasteczku, ich zapatrywanie na świat, sposoby radzenia sobie z problemami. Zapoznaj się z nimi tak, aby wiedzieć, jak zachowają się w prawie każdej, przewidzianej przez scenariusz sytuacji. Pomyśl, jakie sceny będą najciekawsze dla twoich Graczy i postaraj się je wyróżnić. Nie ograniczaj Graczy.


Streszczenie

BG trafiają do Fuchsdorfu - niewielkiej osady traperów, myśliwych i zbieraczy w cieniu starego lasu Kharnosa w Księstwach Granicznych. Okazuje się, że mieszkańcy są chronieni obietnicą Konarzycy Gwerwhyn (wym.: „guer-łyn”), potężnego ducha, która sprawia, że las jest niezwykle dla nich przychylny. Gwerwhyn jednak jest szalona i planuje wkrótce odegrać misterium wspominające zagładę mieszkających kiedyś w lesie asrai (leśnych elfów). Będzie to misterium, którego mieszkańcy Fuchsdorfu raczej nie przeżyją. Zadaniem BG będzie odkrycie całej historii Fuchsdorfu i Gwerwhyn, oraz próba zapobiegnięcia nadchodzącej rzezi.


Pobierz scenariuszCiernie - wersja konkursowa (plik PDF, 30 stron, 5,01 MB).
Autor poprosił redakcję Działu WFRP o zamieszczenie także zmodyfikowanej wersji przygody, co niniejszym czynimy.
Ciernie - wersja autorska (plik PDF, 31 stron, 5,36 MB).