Aktualności

Zmiany i aktualizacja

14-06-2004 19:54 | Michał 'Furiath' Markowski
W trosce o czytelników, którzy nie posiadają megaszybkich łączy, a także tych mniej cierpliwych (sam się do takich zaliczam) postanowiłem przy spisie tytułów każdego artykułu dać jedno -dwuzdaniowe streszczenie, o czym dany tekst traktuje. Od razu będziecie wiedzieli, czy dana tematyka artykułu warta jest natychmiastowego wejścia na stronkę, czy też odłożenia lektury na później.

Zmianie uległ również tytuł jednej z Ksiąg działu. Zamiast "Podsłuchane" mamy "Rekwizyty". Od razu wiadomo, czego można się tam spodziewać.

Prócz tych kosmetycznych zmian mamy kolejną aktualizację. Bardzo gorąco zapraszam Was do przeczytania artykułu Pig_Doga pt. Czas na gawędę. Czytajcie i komentujcie! » więcej

Świątynnicy

09-06-2004 19:47 | Michał 'Furiath' Markowski
Dziś aktualizujemy Przewodnik!
Gorąco zapraszam do przeczytania artykułu Normana o zakonikach Myrmidii, którzy przełamują monopol krasnoludzkich lichwiarzy.
Artykuł znajdziecie w naszym Przewodniku, pod tytułem: "Żołnierze i bankierzy".
Zachęcam do lektury i wyrażania swoich komentarzy! » więcej

REAKTYWACJA DZIAŁU

01-06-2004 19:09 | Michał 'Furiath' Markowski


Od jakiegoś czasu wchodząc na subsystem Warhammera witały Was jedynie kurz, pajęczyny a upiorny wicher wygwizdywał egzorty ponad działem.
Słyszeliśmy Wasze głosy pełne zniecierpliwienia: "Dział umarł", "Od pół roku nic nowego", "Gdzie jest Bjorn?!" "Gdzie nowe artykuły?!" "Zapomnieliście o nas?!"
Nic tylko stanąć przy wfrp.polter.pl, zdjąć kapelusz, by mruknąć pod nosem:
- Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz.

Potęga Chaosu przypuściła kolejny szturm. Ogarnęła binaria, przejęła łącza, a dzięki misternie utkanym planom najpierw pozbawiła mnie dostępu do strony na kilka miesięcy, potem Odwieczny Wróg sięgnął szponami po redaktora naczelnego działu, Bjorna.

I jak od tysiącleci bywa, tak fala Chaosu została w końcu powstrzymana. Mroczni słudzy cofnęli się na powrót na swe splugawione pustkowia. Nie zostali wyparci zupełnie. Zgodnie z informacjami zapisanymi na starych manuskryptach, Chaos nigdy nie cofa się tyle, ile ziem zagarnął. Takoż i teraz - Bjorn nadal znajduje się w jego mocy. Trzymajmy kciuki, tylko to nam zostało.
Wiosna przyniosła zmiany. W czerwcu przejmuję od Bjorna przyjemność opieki nad subsystemem Warhammera.
Czas reaktywować stronę, tchnąć w nią życie. Wiem, że czekacie na teksty, które ubarwnią Wasze przygody, natchną Was pomysłami i pasją gry w Warhammera.
Nie obiecuję dziesięciu nowych artykułów w miesiącu, gdyż wiem, że nie jest to realne, jeśli zamierzamy trzymać pewien poziom. Poziom, który - mam nadzieję - stanie się marką działu. Strona jest dla Was, nie Wy dla strony, dlatego bardzo chętnie wysłucham Waszych sugestii i uwag, czy to w komentarzach pod poszczególnymi artykułami, czy też na formum Warhammera. Liczę również na Waszą współpracę - bardzo chętnie przeczytam teksty, które mi podeślecie. Jeśli będą dobre - z dziką rozkoszą zamieszczę je w dziale.
W związku z reaktywacją działu pragnę zaprezentować Wam krótką przygodę własnego autorstwa Opowieść o Mistrzu Ciał . Jest to epizod pisany z myślą o młodych czytelnikach i Mistrzach Gry. Znane motywy, połaczone odpowiednio w całość, mogą dać przyjemną przygodę, która zapewni kilka godzin dobrej zabawy.

Pozdrawiam!
» więcej

ROBIMY IMPREZĘ!

17-01-2004 15:57 | bjorn
Udało mi się, po długich walkach z Normalnym Życiem i Obowiązkami, znaleźć trochę czasu na napisanie tekstu. Dziś prezentuję przepis na udaną imprezę!

Artykuł znajdziecie
tu » więcej

Uff...

22-11-2003 21:54 | bjorn
Przed Wami drugi artykuł z cyklu "historycznego" - od dziś możecie zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat zbroi płytowej i kolczugi. Tekst zawiera dwie ilustracje i od dziś, mam nadzieje, taki dodatek nie będzie wyjątkiem, a standardem. Dodałem również ryciny do poprzedniego artykułu o łukach i kuszach. Miłej lektury!

Artykuł znajdziecie
tu » więcej

w chwili wolnego czasu...

26-10-2003 18:44 |
...napisałem artykuł a propos użytkowania łuków i kuszy - często bowiem gracze mają skłonność do zbytniego fantazjowania w tej materii. Miłej lektury, trzymajcie się! Od listopada obiecuję zajmować się działem wfrp nieco cześciej.
Artykuł znajdziecie tu » więcej

Przygody lokalne

26-09-2003 10:02 | bjorn
Dziś prezentujemy dumnie kolejną część cyklu "Przygody loklane" autorstwa Furiatha. Tym razem dowiecie się, jak prowadzić przygody w mieście i na wsi. Miłej lektury! » więcej

Zgodnie z obietnicą...

07-09-2003 11:06 | bjorn
...dnia 7 września prezentuję drugą część scenariusza "Dziedzic". Mam nadzieję, że się Wam spodoba, miłej lektury! Aha, jeszcze jedno - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dziś mogą zajść pewne drobne zmiany w wyglądzie strony, mające na celu jej udoskonalenie. » więcej

...i po wakacjach!

01-09-2003 19:28 | bjorn | Komentarze: 0
Niestety, dla wielu z nas czas laby się skończył - wracamy do szarej rzeczywistości, nauki, dresiarzy, itd. Zeby osłodzić Wam powrót, zamieszczam pierwszą część przygody rozgrywającej się w słonecznej i pełnej tajemnic Tilei, pod tytułem "Dziedzic" (rzecz jasna,znajdziecie ją w dziale "Scenariusze"). Oprócz tego w "Karczmie..." znajdziecie krótki tekścik na temat produkcji pomocy do gry.

Żegnam sie z Wami złotą myślą krasnoludzkiego poety Aleksieja (z Kislevu): "Góry to odbyt świata"! Do usłyszenia za tydzień!

Wakacje!

22-06-2003 12:37 | bjorn | Komentarze: 0
Przykro mi, że muszę się z Wami żegnać w ten sposób (tzn. bez nowejaktualizacji na letnie miesiące), ale jest to następstwo tak poltera, jak i moich problemów zdrowotnych. Pozostaje mi życzyć Wam miłych wakacji - mam nadzieję, że ponownie się "zobaczymy" we wrześniu!

Przygody lokalne reloaded

09-06-2003 22:47 | bjorn
Prezentuję, z niekłamaną przyjemnością, drugą już część "Przygód lokalnych" Furiatha. Tekst możecie przeczytać w dziale Almanach.. Lektura obowiązkowa! Będę przepytywał! » więcej

Kolejna aktualizacja

03-06-2003 19:49 | bjorn
Jeśli jesteście znużeni długimi podróżami, sypianiem po wątpliwej jakości gospodach i tułaniem się po niebezpiecznych trakatch, pora osiąść na jakiś czas w jednym miejscu.. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak prowadzić "stacjonarne" scenariusze - polecam tekst Furiatha "Przygody lokalne #1" dostępny w Almanachu, pierwszą część cyklu pod tym samym tytułem. W pierwszej odsłonie mowa o tworzeniu drużyny. » więcej

Dzis, w drodze wyjątku..

28-05-2003 19:45 | bjorn | Komentarze: 0
.. prezentuję tekst dotyczący mechaniki ("niestety, jesteś za głupi", do przeczytania w dziale Almanach), a dokładniej mówiąc - kwestii Inteligencji i Ogłady. Tekst polecam zwłaszcza graczom / MG o krótkim stażu, może okazać się przydatny.

No prosze!

19-05-2003 20:10 | bjorn | Komentarze: 0
I kolejna aktualizacja! W dziale "Przewodnik po Imperium" pojawił się artykuł pod enigmatycznym tytułem "Co tam, panie, słychać?". Zapraszam do lektury (i komentowania!) - warto!

Jak mówi przysłowie...

18-05-2003 20:12 | bjorn | Komentarze: 0
...żelazo należy kuć, póki jest gorące. Tak więc, byście zbyt szybko nie zapomnieli o naszej stronie - kolejna aktualizacja! Tym razem prezentuję nie tylko nowy tekst ( "Egzamin wiadomości" w dziale Almanach), ale i nowego redaktora - Furiatha..

Już niedługo kolejne aktualizacje..!

Pierwsza aktualizacja!

15-05-2003 16:11 | bjorn | Komentarze: 0
Już dzień po premierze odbyła sie pierwsza aktualizacja.. W dziale "Galeria Bohaterów" znajdziecie opis Ruperta Nerwy, prawdziwego twardziela i Łowcy Nagród.. Kolejne aktualizacje już niebawem!

Otwarcie subsystemu WFRP

14-05-2003 08:16 | bjorn | Komentarze: 0
Witam w imieniu jednoosobowej - póki co - redakcji www.wfrp.rpg.net.pl! W pierwszej odsłonie prezentuję kilkanaście różnych tekstów i czekam na Wasze opinie - kolejna aktualizacja będzie "robiona" pod Wasze gusta i potrzeby.. Jesli ktoś z Was, Staroświatowcy, byłby zainteresowany współpracą, proszę o maile na mój adres. Więcej szczegołów pojawi się już wkróce na forum warhammerowym, do usłyszenia!
Wyświetlono rezultaty 1901-1918 z 1918.