Aktualności

Dział Warhammer – podsumowanie roku 2004

27-12-2004 23:31 | Michał 'Furiath' Markowski

W Dziale Warhammer Podsumowanie roku 2004 , czyli od reaktywacji Działu do patronatu nad drugą edycją WFRP. Swoimi refleksjami i uwagami dzieli się z Wami redaktor naczelny Działu. Zapraszamy do lektury!

» więcej

Konkurs na opowiadanie!

11-12-2004 21:11 | Michał 'Furiath' Markowski

Wydawca polskiej, drugiej edycji WFRP - Copernicus Corporation oraz patron wydania, Serwis Poltergeist i Dział Warhammer mają przyjemność ogłosić konkurs literacki na opowiadanie, którego fabuła toczyć się będzie w realiach gry fabularnej Warhammer Fantasy Role Play.
Termin oddania prac kończy się w dniu 1 marca 2005 roku.

Dla zwycięzców przewidziano bardzo atrakcyjne nagorody:

I Miejsce:
trzyletnia subskrypcja wszelkich publikacji dotyczących Warhammera, jakie zostaną wydane przez Copernicus Corporation, publikacja opowiadania w antologii wydanej przez tego wydawcę, a także umieszczenie zwycięskiej pracy w Dziale Warhammer.


Wyróżnienia:
komplet podręczników do drugiej edycji Warhammera (w ich skład wchodzi: Podstawka WFRP, Character Pack, GM Pack, Empire Bestiary), publikacja opowiadania w antologii wydanej przez tego wydawcę, a także umieszczenie zwycięskiej pracy w Dziale Warhammer.

Regulamin konkursu oraz więcej infromacji znajdziesz > tutaj » więcej

Obejmujemy Patronat nad polskim wydaniem II ed. WFRP

10-12-2004 20:55 | Michał 'Furiath' Markowski | Komentarze: 0

Nie bez dumy informujemy, że Poltergeist uzyskał patronat nad polskim wydaniem II edycji Warhammera. Nasz krajowy wydawca Copernicus Corporation zapowiada ukazanie się tego systemu na przełomie kwietnia i maja. O wszelkich wydarzeniach związanych z drugą edycję WFRP dowiecie się z newsów w naszym Dziale.

Tym samym jest to początek szerszej współpracy Poltergeista z Copernicus Corporation. Będziemy na bieżąco Was informowali o zapowiedziach i nowościach wydawniczych Naszego partnera. Gigant polskiego dark fansy rpg, powraca już na wiosnę 2005!

Polskie wydanie II ed. WFRP

07-12-2004 08:24 | Michał 'Furiath' Markowski
Opierając się na informacjach zamieszczonych na stronie www.wfrp.pl wydawnictwo Copernicus Corporation zamierza wydać polską wersję II edycji WFRP już na przełomie kwietnia i maja 2005 roku. » więcej

WFRP 2 już 18 marca 2004 roku?

05-12-2004 23:42 | Michał 'Furiath' Markowski
Na podstawei infromacji pochodzących z magazynu Warpstone druga edycja Warhammera winna mieć swój wielki dzień 18 marca 2005. Na kolejne miesiące zaplanowano pojawienie kolejnych dodatków, wśród których dość ciekawie z tytułu zapowiada się materiał mający wyjść 24 czerwca: Old World Armoury: Misillania and Miltaria. » więcej

Rdzawe liście

13-11-2004 15:32 | Michał 'Furiath' Markowski
W Księdze Porady pojawił się nowy artykuł. Poddałem się jesiennym nastrojom przemijania i tekst, który chciałbym Wam zaprezentować nosi tytuł: Rdzawe liście czyli rozważania na temat odgrywania sędziwych bohaterów. Zapraszam do lektury nie tylko miłośników Starego Świata, ale wszystkich tych, którzy myśleli kiedyś o prowadzeniu bądź graniu bohaterami w podeszłym wieku. » więcej

Gdzieś, na rubieży Imperium...

17-10-2004 18:26 | Michał 'Furiath' Markowski
Zapraszamy na zapoznanie się z koncepcją obrony ziem Wissenlandu, jaką jest Linia umocnień św. Wartmanna. Artykuł autorstwa Normana poza fachową wiedzą o Imperium, natchnie was nowymi pomysłami na jesienne przygody. » więcej

Warhammer Online - nowa nadzieja

15-10-2004 19:38 | Michał 'Furiath' Markowski
Jak wynika z notki prasowej, prace nad Warhammerem Online rozpoczęły się na nowo. Firma Climax - po oświadczeniu Games Workshop o zaprzestaniu pracy nad projektem ze względów finansowych - postanowiła wyłożyć własne pieniądze. Trwają poszukiwania wydawcy. Wokół projektu orbituje Sega, wyraźnie zainteresowana tym MMORPG. » więcej

Nadeszła jesień...

03-10-2004 16:04 | Michał 'Furiath' Markowski
Wiatr, deszcz, błoto. Aż prosi się o kilka klimatycznych artykułów do Warhammera. Nie martwcie się, tej ponurej jesieni mamy dla Was kilka smacznych kąsków.
Zaczniemy od debiutującego na łamach Działu Cezara, który w ilustrowanym artykule pt. BROŃ PALNA W STARYM ŚWIECIE przybliżył nam różne ciekawostki o ognistym orężu. Zapraszam do lektury i wyrażania swoich uwag w komentarzach! » więcej

Rozpieszczamy Was!

12-09-2004 12:15 | Michał 'Furiath' Markowski
I znów aktualizacja!
Kolejna, ilustrowana część cyklu o orężu stosowanym w Starym Świecie. W artykule Normana pt. "O tym czym Panie bez pysk na dworze za afront Pana zdzielą i o tem czym za kamstwo w zaułkach naszych miast pod żebro dostać można" poznacie sekrety szpad, rapierów, całej rodziny sztyletów oraz ostrzy popularnych w Kislevie. Zapraszam do lektury i wyrażania swoich uwag w komentarzach! » więcej

Już po wakacjach!

02-09-2004 15:00 | Michał 'Furiath' Markowski
Po długim okresie wakacji i urlopów, aktualizujemy zarosłą pajęczynami księgę Rekwizyty .
Na jej stronach pojawił się nowy artykuł pt. Jak tekst ułożyć, hasło tajemne skrywający. Tytuł mówi sam za siebie. Zapraszam do lektury! » więcej

Padł trup

18-07-2004 14:33 | Michał 'Furiath' Markowski
Zbrodnia to niesłychana, napisał mistrz, Pani zabiła Pana.
My również do rymu:
Przeczytać Wam polecam – bohater zabija NPCa... i co z tego wynika.
W Księdze Porady pojawił się nowy artykuł pt. Padł trup
W karczmie, na drodze, gdziekolwiek. Padł trup. Bohater zabił, lecz w słusznej sprawie. Jak zawsze. Ten artykuł mu uświadomi w jakie gówno wdepnął, na jakie konsekwencje musi się przygotować. Nie ma lekko, przecież to Stary Świat.
Zapraszam do lekury. Czytajcie i komentujcie! » więcej

Rzecz o tym co tnie, siecze i kłuje...

06-07-2004 22:51 | Michał 'Furiath' Markowski
Kolejna aktualizacja!
Mam przyjemność przedstwić Wam ilustrowany artykuł Normana pt. "Rzecz o tym co tnie, siecze i kłuje, czyli o mieczach, szablach i ich kuzynach". Jest to pierwsza część cyklu o broni w Starym Świecie. Zapraszam do lektury i wyrażania swoich uwag w komentarzach! » więcej

Czerwone Żagle

25-06-2004 15:50 | Michał 'Furiath' Markowski
Autorem kolejnej przygody opublikowanej na łamach naszego subsystemu jest Łukasz Jaworski "Ender", zwycięzca Qentina 2000.
Scenariusz Endera pt. Czerwone Żagle wplątuje bohaterów w intrygę pirackich porachunków: zemsta, mroczna tajemnica, splamione krwią złoto. A wszystko pod słońcem gorącej Estalii. Czytaj i komentuj! » więcej

Warhammer Online

23-06-2004 00:35 | Michał 'Furiath' Markowski | Komentarze: 0
Jak poinformował Robin Dews na oficjalnej stronie www.warhammeronline.com firma Games Workshop (wraz z przedsiębiorstwem Climax) porzuciła pracę nad projektem gry Warhammer Online. Wydawcą gry na całym świecie miała być japońska Sega. Projekt, budzący tak wielkie nadzieje w gronie komputerowych maniaków Starego Świata został zawieszony ze względów - przynajmniej oficjalnych - na zbyt wysokie koszty związane z produkcją.
Pozostało nam tylko żałować, gdyż dostępne w internecie screeny zapowiadały naprawdę ciekawy produkt.

Zmiany i aktualizacja

14-06-2004 19:54 | Michał 'Furiath' Markowski
W trosce o czytelników, którzy nie posiadają megaszybkich łączy, a także tych mniej cierpliwych (sam się do takich zaliczam) postanowiłem przy spisie tytułów każdego artykułu dać jedno -dwuzdaniowe streszczenie, o czym dany tekst traktuje. Od razu będziecie wiedzieli, czy dana tematyka artykułu warta jest natychmiastowego wejścia na stronkę, czy też odłożenia lektury na później.

Zmianie uległ również tytuł jednej z Ksiąg działu. Zamiast "Podsłuchane" mamy "Rekwizyty". Od razu wiadomo, czego można się tam spodziewać.

Prócz tych kosmetycznych zmian mamy kolejną aktualizację. Bardzo gorąco zapraszam Was do przeczytania artykułu Pig_Doga pt. Czas na gawędę. Czytajcie i komentujcie! » więcej

Świątynnicy

09-06-2004 19:47 | Michał 'Furiath' Markowski
Dziś aktualizujemy Przewodnik!
Gorąco zapraszam do przeczytania artykułu Normana o zakonikach Myrmidii, którzy przełamują monopol krasnoludzkich lichwiarzy.
Artykuł znajdziecie w naszym Przewodniku, pod tytułem: "Żołnierze i bankierzy".
Zachęcam do lektury i wyrażania swoich komentarzy! » więcej

REAKTYWACJA DZIAŁU

01-06-2004 19:09 | Michał 'Furiath' Markowski


Od jakiegoś czasu wchodząc na subsystem Warhammera witały Was jedynie kurz, pajęczyny a upiorny wicher wygwizdywał egzorty ponad działem.
Słyszeliśmy Wasze głosy pełne zniecierpliwienia: "Dział umarł", "Od pół roku nic nowego", "Gdzie jest Bjorn?!" "Gdzie nowe artykuły?!" "Zapomnieliście o nas?!"
Nic tylko stanąć przy wfrp.polter.pl, zdjąć kapelusz, by mruknąć pod nosem:
- Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz.

Potęga Chaosu przypuściła kolejny szturm. Ogarnęła binaria, przejęła łącza, a dzięki misternie utkanym planom najpierw pozbawiła mnie dostępu do strony na kilka miesięcy, potem Odwieczny Wróg sięgnął szponami po redaktora naczelnego działu, Bjorna.

I jak od tysiącleci bywa, tak fala Chaosu została w końcu powstrzymana. Mroczni słudzy cofnęli się na powrót na swe splugawione pustkowia. Nie zostali wyparci zupełnie. Zgodnie z informacjami zapisanymi na starych manuskryptach, Chaos nigdy nie cofa się tyle, ile ziem zagarnął. Takoż i teraz - Bjorn nadal znajduje się w jego mocy. Trzymajmy kciuki, tylko to nam zostało.
Wiosna przyniosła zmiany. W czerwcu przejmuję od Bjorna przyjemność opieki nad subsystemem Warhammera.
Czas reaktywować stronę, tchnąć w nią życie. Wiem, że czekacie na teksty, które ubarwnią Wasze przygody, natchną Was pomysłami i pasją gry w Warhammera.
Nie obiecuję dziesięciu nowych artykułów w miesiącu, gdyż wiem, że nie jest to realne, jeśli zamierzamy trzymać pewien poziom. Poziom, który - mam nadzieję - stanie się marką działu. Strona jest dla Was, nie Wy dla strony, dlatego bardzo chętnie wysłucham Waszych sugestii i uwag, czy to w komentarzach pod poszczególnymi artykułami, czy też na formum Warhammera. Liczę również na Waszą współpracę - bardzo chętnie przeczytam teksty, które mi podeślecie. Jeśli będą dobre - z dziką rozkoszą zamieszczę je w dziale.
W związku z reaktywacją działu pragnę zaprezentować Wam krótką przygodę własnego autorstwa Opowieść o Mistrzu Ciał . Jest to epizod pisany z myślą o młodych czytelnikach i Mistrzach Gry. Znane motywy, połaczone odpowiednio w całość, mogą dać przyjemną przygodę, która zapewni kilka godzin dobrej zabawy.

Pozdrawiam!
» więcej

ROBIMY IMPREZĘ!

17-01-2004 15:57 | bjorn
Udało mi się, po długich walkach z Normalnym Życiem i Obowiązkami, znaleźć trochę czasu na napisanie tekstu. Dziś prezentuję przepis na udaną imprezę!

Artykuł znajdziecie
tu » więcej

Uff...

22-11-2003 21:54 | bjorn
Przed Wami drugi artykuł z cyklu "historycznego" - od dziś możecie zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat zbroi płytowej i kolczugi. Tekst zawiera dwie ilustracje i od dziś, mam nadzieje, taki dodatek nie będzie wyjątkiem, a standardem. Dodałem również ryciny do poprzedniego artykułu o łukach i kuszach. Miłej lektury!

Artykuł znajdziecie
tu » więcej
Wyświetlono rezultaty 1401-1420 z 1433.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.