» Blog » w odp. do Femigate Ninetongues
17-10-2012 15:50

w odp. do Femigate Ninetongues

Odsłony: 2

To prawdopodbnie moj pierwszy i jedyny wpis na tym blogu.

Na poczatek o mnie...
Jestem zwykłym uzykownikiem serwisu. Raczej sie nie udzielam, mało komentuje etc chociaz konto mam od klku lat. za to ardzo duzo czytam.
Od paru miesiecy wciagnałem sie w blogosferę. Nie mam konkretnych ulubionych autrow powiem wiecej nawet tych ktorych lubie kojarze bardziej po avatrach niż na siłę wydziwonych( moje prawo mieć własną opinię) ksywkach.

Teraz trochę o sytuacji...
Ostanio zauważyłem dosyć brutalne pojawienie sie użytkownika/użytkowniczki Petry(nie mam pojecia kim jest bo osbiscie jej/go nie znam ale od tej pory bede uzywał jej ze względu na żeński wydźwięk ksywki) i jej aktywnosci na serwisie. Wiekszosc jej postow jest agresywna i apodyktyczna. Nie wiem skad u niej tyle jadu i złosci ale nie ukrywam ze nijak mnie to nie obchodzi.Uwazam ze to jej problem wiec niech go nie zrzuca na barki innych.Petra posty buduje umyślnie w spsob apodyktyczny i prowokujący (dlaczego nikt nie zablokuje jej konta nie jestem w stanie zrozumieć). Niestety zuważyłem też że każdy kto ma odwagę w ten czy inny sposób sie jej sprzeciwić opuszcza Poltergeista a wszelkie blogowe wpisy które są niezwłocznie usuwane ze strony głownej.

Moja opinia na temat sytuacji...
Nie wiem czy redakcja serwisu zauważyła ale jest to serwis poświecony szeroko pojetej fantatstyce i grom? Nie wiem dlaczego redkacja nie blokuje osob ktore staraj sie wykorzystać go w celu szerzenia płóciowej nienawiści?Nie wiem również dlaczego redakcja akceptyje takie proby tym bardziej biorac pod uwage fakt że bez względu na płeć wiekszości ludzi one nie obchodzą bo szukamy inf/opinii na temat fantastyki i gier?

Pragnę również napisać że nie chcę być członkiem/użytkownikiem serwisu w któym szanuje sie oprawcę a wyrzuca broniące sie ofiary.Jestem dorosłym czlowiekiem i nie pozwole nikomu a tym bardziej anonimowym osobom w internecie zmuszac mnie do swoich pogladow. Jezeli redakcja chce towrzyć serwis dla samych siebie to jest na najlepszej drodze ku temu. Po coz czytać strone na ktorej autorzy nie moga mieć własnego zdania? Korzystam ze swojego prawa "nie podba ci sie to sie wynos" i opuszczam ten serwis.


Do Ninetongues...
Wybacz ale moim zdaniem towj wpis to opinia tchorza ktory chce kogoś uderzyc w twarz a nastepnie od razu chowa sie za 15 kolegami zeby mu tylko nie oddali. Sposb w jaki go zbudowales jest agresywny i celowo prowkujacy. Zrozum jezli nie chcesz aby ktoś oceniał towja opinie to jej nie upubliczniaj.Zapewne bedziesz sie probowal tlumaczyć ze nie chesz uniknąć wojny na komentarze etc ale o wile prostszym sposbem jest przekazywanie sowjej opinii w sposb mniej natrczywy i agresywny.


Żegnam wszystkich,

Krzysiek

Ps Zostawiam komentarze dla wszystkich gdyz nie boję się opinii nie zgodnych z moją. Jezeli to przeczytałeś to znaczy że masz prawo się wypowiedzieć na temat tego co napisałem bez wzgledu na to jak bardzo twa opinia bedzie mi nie przychylną.

Komentarze


~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
tyldo, skoro przeciwnik nie chce grać wg naszych zasad, czyli otwarcie, tylko woli pisać donosy, to my zagramy wg jego zasad. Proste.
18-10-2012 10:06
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
cokolwiek nie napiszecie "nie będzie podstaw". Wiedząc to, pisanie dalej to sadomasochizm
18-10-2012 10:08
postapokaliptyk
   
Ocena:
+5
Tyldo,

o pw oraz jego zawartości wspomniałem, nikt nie prosił o prtscr, ale wiesz... teraz patrzę na to z innej perspektywy.
Wyobraź sobie, że wyrzucają ją z Poletra - Ty wiesz, jaki to byłby dla niej wspaniały materiał - bojowniczka o prawa kobiet w rpg wyrzucona z serwisu za swoje przekonania, to pewnie by nawet w Fakcie drukowali.

uważam, że niech Petra sobie spokojnie funkcjonuje w serwisie, niech publikuje, a my totalnie to ignorujmy. Prędzej czy później zobaczy, że skończył się jej tutaj materiał na bycie męczenniczką i przeniesie się, bo ja wiem? na forum działkowców albo hodowców gołębi.
18-10-2012 10:10
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Wyobrażam sobie, że ją wyrzucają. To miła myśl.
18-10-2012 10:16
   
Ocena:
0
Siriel
A zgłaszaj se, ja warnów się nie boję, a nagonek nie lubie.
Sorry, ale o ile sam skrajniactwa nienawidzę, to mocno przeginacie.
Na miejscu repka zrezygnowałbym z roboty i oddał pałeczkę świętym.
18-10-2012 10:16
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
gdyby robił poltera za darmo to pewnie by to zrobił
18-10-2012 10:17
~samiec jaskiniowca pospolitego

Użytkownik niezarejestrowany
    a ona nawet nie wdaje się z wami w dyskusje.
Ocena:
0
Po co, skoro ma banderacje na posyłki.
18-10-2012 10:19
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Mogłaby zostac wywalona za powodowanie kłótni i szkodliwość społeczną, wynikającą nie ze swoich poglądów, tylko sposobu ich prezentowania. Patrz post Mefiego.
Nice and clean.
18-10-2012 10:20
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
slann cichuj. ze spacją.
18-10-2012 10:20
jakkubus
   
Ocena:
+2
2. Kategorycznie zabrania się:

1. Obrażania, poniżania, lżenia, pomawiania i wyszydzania innych osób (w szczególności użytkowników serwisu) i instytucji. Zakaz ten rozciąga się w szczególności na wyzwiska, ataki i wyraźne przejawy dyskryminacji związane z rasą, płcią, seksualnością lub przekonaniami religijnymi. Nie ma nic złego w dyskusjach i zróżnicowanych poglądach, ale nie ma także w serwisie miejsca na agresję i przejawy nienawiści.


Wnoszę o ostrzeżenie dla wszystkich broniących Petry za seksizm i dyskryminację jej osoby. Broniąc ją bowiem, implikują jej słabość i niezdolność do samodzielnej obrony.
Proszę również o zbanowanie użytkownika slanna za wyzywanie wyżej wymienionej od hermafrodyt.

Robi się straszno
Co by nie mówić to niestety Petra jest tu babą z jajami. A reszta stadem szakali
W urządzacie nagonkę, częściowo podyktowaną światopoglądowo, a ona nawet nie wdaje się z wami w dyskusje.
Może jest ssalona, ale swym zachowaniem nie przebiła ani razu poziomu wyznaczonego przez Świętych Malla i Zigzaga.
Mall nie bez powodu wyleciał z moderatorstwa i lubił przyłączać się do każdej nagonki, ale gdy przegrywł dyskusję to znikał.

Zigzag z kolej podniósł poziom trolerki na nieznaną skalę i zachowywał się jako jaśnie oświecony prorok.

Sorry, ale jeśli uważacie ich za lepszych od petry...
18-10-2012 10:21
postapokaliptyk
   
Ocena:
0
Siriel
Na forum możesz wybrać opcję "dodaj do wrogów
ale ona nie jest mi wrogiem, bo to oznaczały, że budzi we mnie jakieś emocje.
dla mnie jej już po prostu nie ma...
18-10-2012 10:33
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A tylda od cihuj raczyłaby się przedstawić.
18-10-2012 10:47
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@slann
Miło mi, tylda jestem.
18-10-2012 10:51
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Mam masę konfliktów, ale nikt mnie znikąd nie wyrzuca... Więc można być konfliktowym i KONFLIKTOWYM...
18-10-2012 10:52
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
ce ha, slannie.
18-10-2012 10:53
mozambyk
   
Ocena:
+1
"To ja prowadziłem tę sesję obok, graliśmy w Joint and Jivers, fajny system swoją drogą na falkonie na pewno go poprowadzę. Tej konkretnej sytuacji nie pamietam, ale zanim się OE dobrze rozpędził i organizowaliśmy ludzi, zachęcialiśmy do przyjscia napotkanych konwentowiczów na korytarzu (nazwa Orient Express nikomu nic nie mówi trzeba to zmienić w informatorach konwentowych) zostaliśmy uciszeni i wyrzuceni za dzrzwi przez Petre. W całej sali siedziała jedna osoba, której Petra prowadziła czy też urządzałą pogadankę raczej to drugie bo po 20 minutach ta osoba wyszła i już więcej jej nie widzieliśmy na Oriencie..."

Gwoli ścisłości: W czasie jak prowadziłeś Joints and Jivers, Petra nie prowadziła żadnej sesji. W czasie gdy Petra prowadziła swoją sesję - wcześniej (gry dla jednego gracza - Murderous Ghosts - średni czas trwania około pół godziny, godzina) zostałeś poproszonyo nieprzeszkadzanie podczas sesji głośną rozmową. Proszę, sprawdź swoje fakty i opinie, jeśli chcesz je powtarzać.

Tak byłem w tym czasie w sali Orient Expressu i widziałem sytuację. Prowadzenie w jednym pomieszczeniu kilku sesji na raz jest o tyle problematyczne, że wystarczy głośniejsza grupa osób rozmawiających/prowadzących inna sesje, by hałas zaczął przeszkadzać.

---

Co do uwag na temat DitV, zaplanowana w harmonogramie sesja nie odbyła się z powodu braku chętnych. Z tego, co wiem, a byłem w sali OE większość czasu, nie zgłosiła się odpowiednia liczba chętnych do zagrania w ten system poza godziną podaną w harmonogramie. Kilka osób wyraziło zainteresowanie, jednak nie było w stanie wygospodarować wystarczającej ilości czasu w danym momencie.

Z innych obserwacji - Petra przez większość czasu przedstawiała osobom odwiedzającym salę Orient Expressu dostępne systemy bez ideologicznego zaangażowania, tylko merytoryczne przedstawianie cech określonej gry i zachęcenie do jej spróbowania.)

Poprowadziła/współzagrała przy braku odpowiedniej liczby osób cztery sesje. Dodatkowo jedna sesja Lady Blackbird została przerwana z powodu zbyt późnej pory (za co przepraszałem na konwencie i przepraszam teraz - druga w nocy to dla mnie już za późno, jako prowadzącego.)

Kiedy osoba mająca prowadzić jeszcze jeden system musiała opuścić graczy, Petra przejęła moderację w grze i starała się pomóc z zasadami.

AFAIK z różnych powodów odbyło się na Grojkonie 10 sesji indie (11 wliczając tradycyjnego Warhammera), z czego Petra poprowadziła/brała udział/moderowała gry GMless w 6 przypadkach.


18-10-2012 11:01
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Petra przez większość czasu przedstawiała osobom odwiedzającym salę Orient Expressu dostępne systemy bez ideologicznego zaangażowania,(...)

A przez pozostała mniejszosc czasu? Z ideologicznym zaangazowaniem?
18-10-2012 11:08
~Kpt. Pocisk

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Mozambyk jest znanym trollem i pewnie subkontem Petry więc jego głos się nie liczy.
18-10-2012 11:10
Konrad Erni Mazurek
   
Ocena:
+2
Dlatego napisałem że sytuacji opisanej przez mefiego nie kojarze, jedynie że zostałem wyproszony z pomieszczenia wraz innymi uczestnikami, podczach gdy jak piszesz była prowadzona sesja dla jednej osoby.

Doskonale oddzielam fakty od opinii, założyłem być może błędnie że podczas wyproszenia około 5 osób nie odbywała się tam żadna sesja.

"Głośne zachowanie" oraz "przeszkadzanie" miało na celu zgromadzenie przypadkowych ludzi, którzy byli zainteresowani OE ale nie do końca wiedzieli co to za inicjatywa. W mojej opinii gdyby nie "głośne zachowanie" nigdy by się dowiedzieli i siedzielibyśmy w tej sali, ja, Ty, Petra, Pempol i okazjonalnie pomiędzy prelekcjami wizytujący Darcean.

Prowadzenie kilku sesji na raz a dokładnie czterech na falkonie w podobnej sali, nikomu nie przeszkadzało, podobnie jak promocja inicjatywy luźną i sypmatyczną rozmową, dzięki której ludzie chcieli grać, wspomninają OE dobrze i co najważniejsze są zainteresowani prezentowanymi w tamach OE tytułami.

18-10-2012 11:14

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.