Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-20 z 20.

Trochę historii na oficjalnej stronie Monastyru

06-05-2006 12:29 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 0
Na oficjalnej stronie systemu pojawiła się pierwsza część cyklu dotyczącego historii Dominium. Jej autorem jest Błażej 'Maliniak' Malinowski. Serdecznie zachęcamy do lektury.

Forum Fabularne Bissel i Monastyr na Polterze razem!

13-02-2006 12:21 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 0
Z wielką przyjemnością informujemy, że podjęliśmy współpracę z istniejącym zaledwie od kilkunastu dni, a już bardzo prężnie rozwijającym się forum fabularnym Bissel. Mamy nadzieję, że zaowocuje ona nowymi pomysłami i kolejnymi rzeszami fanów Monastyru.

Dominante: Brzdęk! - kolejna praca konkursowa

29-12-2005 12:09 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 4
Oto kolejna z prac nadesłanych do nas w związku z konkursem. Jej autorem jest Mateusz 'Masło' Masłowski. Zapraszam do lektury Dominante: Brzdęk!

Idzie zima, idzie mróz, a my... Aktualizujemy!

24-11-2005 21:00 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 0
Po krótkiej przerwie - aktualizacja. Tym razem zachęcam do zapoznania się z historią barona de Ragondall i jego wojenną opowieścią.

Konkurs - informacje

27-09-2005 14:48 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 4
Prace od poszczególnych recenzentów stopniowo do mnie spływają, do weekendu powinienem mieć je wszystkie. Wyniki ogłosimy we wtorek, 4. października. Wtedy też opublikujemy listę Autorów.
Z pewnych względów zrezygnowaliśmy z wcześniejszego publikowania fragmentów prac. Ale do wtorku już niedaleko, więc... Cierpliwości!

Fanowski projekt kampanii!

21-09-2005 19:42 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 1
Być może nie wszyscy wiedzą, że od jakiegoś już czasu trwają prace nad fanowską kampanią do Monastyru. Jej autorem jest Marcin 'Ezechiel' Zaród. Więcej na jej temat możecie przeczytać tu.
Zdradzę, że jedna z prac konkursowych jest częścią rzeczonej kampanii. I wiecie co? Będzie co poczytać.

Zasady oceniania prac konkursowych

21-09-2005 19:22 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 10
Jak już zapewne wiecie, nasz konkurs definitywnie się zakończył. Otrzymaliśmy łącznie osiem prac, których krótkie fragmenty i nazwiska Autorów będziemy publikowali od jutra. A dziś możecie zapoznać się z prostym systemem oceniania tekstów, którym będą posługiwali się jurorzy.
I tak:
- operujemy w skali 0-10, skok punktów co jeden (czyli nie ma połówek, ćwiartek ani innych ułamków punktu);
- za estetykę pracy (ortografia, interpunkcja, czytelność i przejrzystość...) można otrzymać 0 punktów lub 1 punkt;
- za pomysł (czyli to, co najważniejsze) - 0, 1, 2, 3 punkty;
- za styl (czyli, najogólniej, przyjemność płynącą z czytania) - 0, 1, 2, 3 punkty;
- ponadto, recenzent ma do dyspozycji maksymalnie 3 punkty specjalne, które może (ale nie musi) przyznać, wraz z uzasadnieniem, danej pracy.

- wszelkie dodatki do tekstu zostaną ocenione i nagrodzone osobno;

Jak widzicie, szczególny nacisk kładziemy na pomysł i sprawność językową (maksymalnie aż 6 punktów!), do estetyki przywiązując mniejszą wagę (najwyżej 1 punkt za względnie poprawną pracę). Oczywiście, to ile punktów przyzna dany juror jest kwestią jego wyczucia i gustu. Właśnie dlatego jest nas pięcioro - ze wszystkich ocen wyciągniemy średnią arytmetyczną i to ona (poparta ewentualną dyskusją) będzie decydowała o kolejności zajmowanych miejsc.

Teksty będą publikowane na naszej stronie bez naszej ingerencji merytoryczno-stylistycznej. Poprawione zostaną jedynie błędy ortograficzne, interpunkcyjne i ew. edytorskie. Dodatkowo, pod każdą pracą (chyba, że ktoś sobie tego nie życzy - w takiej sytuacji proszę o informację) znajdziecie komentarze jurorów - takie minirecenzje.
Korzystając z okazji, pragnę podziękować wszystkim, którym chciało się chcieć i wysłać do nas efekt swojej mozolnej, niełatwej pracy. Powodzenia!

Rewelacyjny program do prowadzenia kart postaci!

04-09-2005 19:01 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 1
Bardzo gorąco zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony projektu "Monastyr Karta Postaci" i zapoznania się z tym prześlicznym programem, którego autorami są Heretyk i Tyhagara.

Skrwawieni - gordyjski kult

02-09-2005 18:47 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 0
Dziś mamy dla Was opis mrocznego kultu Skrwawionych . Autorem tekstu jest Mateusz 'Masło' Masłowski. Miłej lektury!

Scenariusz pt. "Porwanie"

28-08-2005 15:47 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 0
Przerwa wakacyjna za nami, czas na nowe teksty. Jako pierwszą możecie przeczytać przygodę "Porwanie" autorstwa Filipa Gruszczyńskiego. Miłej lektury, miłego komentowania i miłego grania!

Oficjalna strona Monastyru 2ed.

26-08-2005 19:15 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 1
Niedawno ruszyła odświeżona i przebudowana oficjalna strona systemu Monastyr. Zapraszam do lektury znajdujących się na niej tekstów, a redaktorów zaklinam, by dotrzymali obietnic o częstych aktualizacjach!

Konkurs - dwa tygodnie dłużej!

26-08-2005 10:32 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 2
Z powodu próśb o "choćby kilka dni więcej" postanowiliśmy przesunąć ostateczny termin nadsyłania prac konkursowych o dwa tygodnie. Wszyscy, którzy jeszcze nie wysłali nam prac mogą to zrobić do 16. września br.

Przerwa

09-08-2005 22:27 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 0
Z przyczyn jak najbardziej od nas zależnych zawieszamy działanie strony do 24. dnia sierpnia. W tym czasie najprawdopodobniej nie będziemy mogli odpowiadać na Wasze maile. Do przeczytania za dwa tygodnie. Zapewniam, że na kolejne aktualizacje warto czekać - na dysku mam same świetne teksty!

Wbrew Regułom Wojny - druga recenzja

03-08-2005 10:01 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 0
Dziś możecie przeczytać drugą już recenzją najnowszej przygody do Monastyru pt. "Wbrew Regułom Wojny". Jej autorką jest Joanna 'Ysabell' Filipczak.

Korzystając z okazji chciałbym wszystkich serdecznie zachęcić do współpracy. Czekamy na Wasze teksty, grafiki, pomysły i sugestie. Mój adres e-mail jest do Waszej dyspozycji 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Tym razem trochę mechaniki

02-08-2005 10:50 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 0
Dziś mamy dla Was tekst "mechaniczny", którego autorem jest Marcin 'Tullaris' Ficek. Jeśli poszukujecie nowych pomysłów na prowadzenie walki strzeleckiej być może znajdziecie tu podpowiedzi. Miłej lektury i miłego komentowania!

Albert - historia bardańskiego górala

23-07-2005 22:31 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 1
Zapraszamy do zapoznania się z historią o przyjaźni i bardańskiej wierności , której autorem jest Łukasz 'Stoniu' Słoński. Zachęcamy do lektury i komentowania.

Konkurs monastyrowy!

21-07-2005 23:33 | Bartek 'Ballis' Lisowski
Subsystem monastyrowy ogłasza konkurs na tekst lub grafikę związane z uniwersum gry fabularnej Monastyr. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia naszej strony, gdzie znajduje się dokładny regulamin. » więcej

Konkurs subsystemu www.monastyr.polter.pl!

21-07-2005 23:08 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 22
Uwaga, uwaga! Z okazji wakacji ogłaszamy pierwszy w naszej subsystemowej historii konkurs monastyrowy. Poniżej znajdziecie regulamin. Gorąco zachęcam do uczestnictwa, zwłaszcza, że na zwycięzców czekają cenne nagrody, ufundowane przez Wydawnictwo Portal - wydawcę gry fabularnej Monastyr.

Regulamin


Nadsyłanie prac:

1. Prace należy przesłać najpóźniej do dnia 31. sierpnia 2005 roku na adres e-mailowy: [email protected].
2. Nadesłane prace muszą być w formacie .rtf lub .txt (w przypadku tekstów), bądź w .jpg (w przypadku prac graficznych).


Wymagania:


1. Praca musi być samodzielnym dziełem autora. Nie może zawierać fragmentów prac innych autorów (z wyłączeniem podpisanych imieniem i nazwiskiem autora cytatów).
2. Praca nie może być wcześniej nigdzie publikowana.
3. Praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem autora. Autor może podać swój pseudonim pomiędzy imieniem a nazwiskiem, wg wzoru: Imię „Pseudonim” Nazwisko.
4. Praca powinna być napisana zgodnie z wszelkimi obowiązującymi zasadami gramatycznymi i ortograficznymi języka polskiego.
5. Minimalna objętość tekstu to 10 000 znaków (łącznie ze znakami białymi). Nie ma maksymalnej granicy objętości.
6. W przypadku prac graficznych, trzeba nadesłać dwie takie prace. Nie ma minimalnej liczby prac tekstowych.
7. Można nadesłać pracę tekstową i graficzną, co znosi warunek o konieczności wysłania co najmniej dwóch grafik (z tym, że w takim przypadku grafika nie może być ilustracją do tekstu; musi dotyczyć innego zagadnienia).
8. Można nadesłać pracę tekstową z elementami grafiki (tak ilustracjami, jak i mapami). W takim przypadku praca traktowana jest jak praca tekstowa. 9. Autor może nadesłać więcej niż jedną pracę.
10. Temat pracy: Podróże po Dominium, czyli ciekawe miejsca, opisy kultury, regionu, państwa, armii itd. Nie można opisywać samych postaci niezależnych – w przypadku opisu bohaterów niezależnych, konieczne jest przedstawienie ich na tle społeczności bądź ciekawej lokacji.
11. Forma pracy jest dowolna. W przypadku prac tekstowych mogą to być opowiadania, pamiętniki, rozprawki, scenariusze przygód, utwory wierszowane itd. Jedynym warunkiem (poza objętością) jest tematyka związana z uniwersum gry fabularnej Monastyr.
12. Prace graficzne mogą być kolorowe albo czarno-białe. Mogą to być szkice, pejzaże itp. Każda grafika winna być podpisana (autor i krótki opis tego co przedstawia).


Ocenianie:


1. Prace oceniane będą przez pięcioosobową komisję złożoną z redaktorów strony monatyr.polter.pl według ustalonych reguł punktowych (w przypadku prac tekstowych oceniać będziemy poprawność językową, zgodność z realiami Monastyru – uwaga: z uwzględnieniem tekstów znajdujących się na stronie www.monastyr.polter.pl - ogólną estetykę, pomysł i ewentualne dodatki w postaci grafik, schematów etc.; w przypadku grafik, prócz zgodności z tematem, będziemy zwracać uwagę na estetykę wykonania).
2. Podane zostaną trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia.
3. Komisja zastrzega sobie prawo do nie przyznania żadnej nagrody lub przyznania więcej bądź mniej nagród niż trzy.
4. Komisja zastrzega sobie prawo do zmiany warunków konkursu, w tym do zmiany ostatecznego terminu nadsyłania prac.
5. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.monastyr.polter.pl najpóźniej trzy tygodnie po zakończeniu konkursu.
6. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Portal i nasz subsystem.
7. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie naszego subsystemu po ogłoszeniu wyników.


Wszelkie uwagi i pytania proszę kierować pod adres e-mail: [email protected]

Krew i Kwiaty w natarciu!

20-07-2005 10:14 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 5
Wakacje wakacjami, a na fanowskiej stronie Krew i Kwiaty ciągle pojawiają się nowe, świetne teksty. Znajdziecie tam m.in. olbrzymi scenariusz w bardzo profesjonalnej oprawie. Sprawdźcie sami!

Wbrew Regułom Wojny - recenzja

17-07-2005 20:45 | Bartek 'Ballis' Lisowski | Komentarze: 2
W dziale recenzji pojawił się dziś tekst autorstwa M.M opisujący i oceniający najnowszą przygodę do Monastyru Wbrew Regułom Wojny. Zachęcamy do lektury i komentowania.