Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-7 z 7.
Turniej Umbra Turris w Paradox Cafe

Turniej Umbra Turris w Paradox Cafe

08-04-2013 09:50 | Grzegorz 'Hastour' Stefanek | Komentarze: 0
W najbliższą sobotę w warszawskim Paradox Cafe (w nowej siedzibie przy Anielewicza) odbędzie się turniej gry Umbra Turris.

Wstęp jest wolny, zasady gry dostępne za darmo, a organizator nie ma nic przeciwko proxowaniu swoich produktów dowolnymi modelami w klimacie fantasy, każdy może więc spróbować swoich sił. Więcej informacji na stronie systemu.
Przetarg na edukacyjną grę planszową

Przetarg na edukacyjną grę planszową

04-03-2013 01:00 | Grzegorz 'Hastour' Stefanek | Komentarze: 0
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło przetarg na produkcję gry planszowej, promującej wiedzę o rozwoju naszego kraju poprzez fundusze europejskie. Gra zostanie zrealizowana według projektu wydawnictwa Kuźnia Gier, które wygrało pierwszy etap przetargu.

Nie jest jeszcze pewne, czy Kuźnia Gier zajmie się również wydaniem tytułu.
Sukces Kickstartera Warzone

Sukces Kickstartera Warzone

19-02-2013 09:17 | Grzegorz 'Hastour' Stefanek | Komentarze: 12
Po zaledwie pięciu dniach udało się osiągnąć założony cel zbiórki na wydanie nowej edycji Warzone. Do trzech armii zapowiedzianych na dzień premiery systemu dołącza więc czwarta - Bauhaus. Zbiórka będzie prowadzona dalej, a rozszerzone cele obejmują m.in. dodatkowe jednostki, piątą frakcję konfliktu (Capitol) i uruchomienie produkcji w plastiku, zamiast planowanej żywicy. » więcej
Ruszył Kickstarter Resurrection

Ruszył Kickstarter Resurrection

15-02-2013 10:08 | Grzegorz 'Hastour' Stefanek | Komentarze: 2
Zgodnie z przewidywaniami, ogłoszono zbiórkę funduszy na wskrzeszenie systemu bitewnego Warzone. Potwierdzono też kilka istotnych informacji. Pierwsze trzy frakcje, jakie będą dostępne w grze, to Legion Ciemności, Bractwo i Cybertronic, a planowanym terminem wydania jest czerwiec 2013. Pierwszych zasad w wersji beta można się spodziewać w przeciągu miesiąca.

Co istotne, od powodzenia kampanii na Kickstarterze nie zależy samo wydanie systemu, a jedynie zwiększenie ilości dostępnych stron konfliktu i wyprodukowanie podstawowych oddziałów w plastiku zamiast żywicy.
Mutant Chronicles powracają

Mutant Chronicles powracają

10-02-2013 02:15 | Grzegorz 'Hastour' Stefanek | Komentarze: 10
Następne dobre wieści dla wiernych fanów produktów nieistniejącej już szwedzkiej firmy Target Games. Niedawno pojawiła się informacja o wskrzeszeniu gry bitewnej Warzone, a teraz po latach nieobecności na rynek ma szansę powrócić także gra RPG Mutant Chronicles.

Trzecią edycję systemu zapowiedziało wydawnictwo Modiphius Entertainment, odpowiedzialne między innymi za Achtung! Cthulhu. Nie podano jeszcze żadnych bliższych szczegółów dotczyących przedsięwzięcia.
Co wiemy o Warzone Resurrection

Co wiemy o Warzone Resurrection

07-02-2013 15:51 | Grzegorz 'Hastour' Stefanek | Komentarze: 3
Wieść o nowej edycji Warzone wywołała spore zainteresowanie fanów. Wiemy jeszcze bardzo niewiele o planowanym systemie, ale twórcy gry codziennie ujawniają kolejne informacje. » więcej
Powrót do Strefy Wojny

Powrót do Strefy Wojny

04-02-2013 09:38 | Grzegorz 'Hastour' Stefanek | Komentarze: 2
Niegdyś popularny, lecz od lat nieobecny na rynku system Warzone ma szansę powrócić. Nieznana bliżej firma Prodos Games zapowiedziała wydanie Mutant Chronicles Warzone: Resurrection.

W tej chwili na oficjalnej stronie gry dostępny jest niewiele mówiący teaser oraz licznik odmierzający czas do 15 lutego. Natomiast na Facebooku można zobaczyć nowe szkice koncepcyjne, rendery modeli 3D i wykonane już elementy figurek. » więcej