Kraggo

Kraggo
Dołączył: 16 października 2005
Strona www: http://kurierkaledonski.wordpress.com
Wyślij prywatną wiadomość

O mnie

Pierwsze kroki z szeroko rozumianą fantastyką (vel fantasy) stawiałem jeszcze w szkole podstawowej. Pożyczyłem od kuzyna grę planszową "Magiczny Miecz", w którą sporo pogrywałem z kolegami, byłem nią zafascynowany. Kiedyś jednak musiałem ją oddać, a na horyzoncie pojawiła mi się pierwsza edycja Warhammer Fantasy Role Play. W międzyczasie, równolegle do gry fabularnej zainteresowałem się modelami od tego samego wydawcy i tak oto zrodziła się pasja Warhammer Fantasy Battle. Zaczynałem od Krasnoludów, porwały mnie same wzory modeli oraz cała otoczka. Pierwszym zakupem była krasnoludzka królowa Helga, która do dziś jest moim ulubionym modelem :)

 

Po jakimś czasie coś mi się jednak odwidziało i postawiłem na Wysokie Elfy. Nie minęła dłuższa chwila, a ja... wymieniłem figurki na karty do gry Magic: the Gathering ;) Tutaj z kolei lubowałem się w czerni i błękicie - tak też zostało do dziś, choć pogrywam bardzo okazjonalnie i w zasadzie tylko kartami z dawnych edycji. Gdzieś po drodze mignął mi jeszcze Dark Eden oraz Lord of the Rings (obie to karcianki), zbierałem też jakąś chwilę modele z gazet do LoTR, jednakże nie miałem z kim grać i kolekcja znalazła nowego właściciela. Potem na krótko powróciłem do Krasnoludów (WFB), ale kwestia gier zeszła na drugi plan, aż do roku 2006.

 

W 2006 nastąpił powrót do WFB z pomocą Bitwy o Przełęcz Czaszki. Od tamtej pory armia krasnoludów była systematycznie rozbudowywana. Jakoś w tym czasie wchodziła też druga edycja WFRP - zdecydowanie przypadła do gustu mnie i moim kompanom. Przemierzyliśmy wiele mil przez Stary Świat, zarywając masę godzin na walce o sprawiedliwość. Moją najlepsza postacią pozostaje Kragg Kanerisson, od której zresztą wziął się mój pseudonim.

 

Gdy pierwsza armia rozrosła się do przyzwoitych rozmiarów, zacząłem myśleć o drugiej, zupełnie innej. Rozważając wszelkie "za i przeciw" wybrałem Mroczne Elfy. Choć przyszło mi je potem wymienić na Lizardmenów, to jakiś sentyment pozostał :) Miałem też mały kontyngent Imperium, ale grałem nim bardzo krótko - w ramach wymiany wsparłem zbiór khazadów.

 

Rokiem zwrotnym był 2012. Okazało się, że GW nie ma już monopolu na bitewniaki, a za plecami czyhają konkurenci z mocnymi argumentami. Kolega wprowadził mnie w Infinity, a mój wybór padł na PanOceanię - trochę z przypadku, bo nie znałem jeszcze zasad ;) Ariadna nie dawała mi jednak spokoju, a klimat gości z zupełnie innej bajki uzbrojonych w przestarzałe bronie i pancerze wziął górę. Od tej pory kolekcjonuję obie armie, a gdy tylko pozwala czas, zabieram jedną z nich z na turnieje.

 

Kolejny rok (2013) to zakończenie przygody z WFB, kiedy to podjąłem ostateczną, choć niełatwą decyzję o sprzedaży ostatniej posiadanej armii, czyli Krasnoludów. Powodów było kilka, m.in. polityka GW oraz chęć zainwestowania w inne systemy. Postanowiłem dać szansę Warmachine & Hordes i tak oto przez jakiś czas (do lipca 2014) byłem posiadaczem armii Protectorate of Menoth.

 

Jeśli chodzi o rozpoczęte i niezakończone projekty, to zdecydowanie jest to Wolsung. Erpeg z klimatem i sympatyczną mechaniką. Żałuję, że nie było mi dane pograć w ten system więcej, niż bym chciał. Może jeszcze uda się kiedyś skompletować drużynę i spróbować swoich sił gdzieś w Lyonesse. A jakie są dalsze perspektywy? Sen z powiek spędza mi Dystopian Wars, czyli pojedynki flot na morzach i oceanach. Dodajmy, że flot niezwyczajnych, bo klimat jest steampunkowy. Piękne modele, zróżnicowane frakcje i raczej jasne zasady, ale z drugiej strony bardzo mała baza graczy... 

 

Tak więc w co można ze mną zagrać? Na ten moment Infinity jest zdecydowanie na miejscu pierwszym. Posiadam także trochę modeli do Warheim: Witch Hunters. Z roku na rok czasu na granie coraz mniej. Nie myślę jednak o przechodzeniu na bitewniakową emeryturę. Gram kiedy tylko mogę, a równolegle do tego promuję mój ulubiony system (przede wszystkim piórem).

Do zobaczenia na szlaku!

Kraggo a.k.a. RangerAktywność

Artykuły: 0
Noty: 0
Wieści: 0
Komentarze: 7
Posty na forum: 27

Blog

Notki: 0
Polecenia: 0
Komentarze: 0
Odsłony: 0

Reputacja

Autorska: 0
Redaktorska: 0
Wieści: 0
Noty: 0