Kazuya86

Kazuya86
Imię i nazwisko: Marek Wieczorek
Dołączył: 10 lutego 2012
Urodziny: 8 października
Miasto: Koziegłowy/k. Poznania
Zainteresowania: Gry video, muzyka, film, japonistyka
Wyślij prywatną wiadomość

O mnie

Witam na moim profilu. O mnie? hmmm... Może tyle, że grami interesuję sie od najmłodszych lat. Zaczynałem od Commodore 64 i Amigi 500 więc nie są mi obce, jednak moją prawdziwą pasją okazał sie Playstation. Moje ulubione gatunki to przede wszystkim jRPG, Przygodówki (survival horror), Bijatyki oraz Platformówki. Po za graniem odkryłem, iż lubie też pisać recenzję do gier i dlatego tu jestem, żeby sie pokazać. Mam na koncie już około 90 recenzji, gdyż piszę je już od kilku lat. Co prawda niektóre są krótsze, gdyż potrzebowałem nieco czasu żeby sie rozwinąć w tej dziedzinie. Obecnie nadrabiam zaległości z PS2 i właśnie w moim pokoju pojawił sie PS3, więc moje teksty nie należą do najświeższych. Można więc powiedzieć, że klasyki to moja specjalizacja :) 

 

W moich recenzjach staram się zamieścić jak najwięcej istotnych dla danej gry elementów. Nie jest to tylko sam tekst właściwy wraz z plusami i minusami, lecz także moje pełne "obiektywno-subiektywne" oceny, ulubione postaci, a nawet wyselekcjonowany TOP soundtracku, czyli najlepsze ścieżki z gry, które wg. mnie warte są uwagi.

 

Jeżeli mowa o formie moich tekstów, to mogę powiedzieć tyle, że takową narzuciłem sobie od samego początku (chyba 2005 r.) i taka została do dziś. Zdaje sobie sprawę, że pewna nadmierna kolorystyka może niektórym z Was przeszkadzać, razić, czy wydać sie infantylna, ale nie chce mi się już tego korygować. Zresztą nie liczy sie forma, a treść, prawda?  

Zapraszam więc do moich recenzji i komentowania. Przy okazji : mój obecny TOP moich ulubionych gier czyli tych, które już zrecenzowałem i które będę tu wstawiał. Poznacie dzięki temu moje gusta i będziecie od razu wiedzieć, czy mój blog jest dla Was, czy też nie, a zatem :

 

 

RANKING W REMONCIE...

 

Dlaczego? Ano dlatego, iż w końcu zrozumiałem kilka rzeczy odnośnie oceniania gier i postanowiłem przemianować oceny wieelu pozycjom, które zasługują tak naprawdę na wyższe noty. Zrozumiałem, że nie można oceniać gry przez pryzmat innych gier, do których ma sie jakiś tam sentyment (w moim przypadku FFVII i Suikoden 2;). Bałem się wystawiać wysokie noty grom, bo przecież "nie dorastają tym w/w do pięt, dlatego np. 8/10, mimo, że gra jest genialna i spokojnie powinna dostać 9/10. Każda gra powinna być rozpatrywana indywidualnie, ewentualnie porównywana z prequelami danej serii lub (jeśli już musi) wyłącznie z tytułami z tego samego gatunku. Odkryłem amerykę? ;)

 

W pewnym momencie zauważyłem także problemy z moimi rankingami. Zaczeły sprawiać mi problemy, bo czy gra a) z PSX-a jest na pewno lepsza niż gra b) z PS2? I tak sie licytowałem zawsze i doszedłem do wniosku, iż taki ogólny ranking jest bez sensu, bo co prawda gry na załóżmy obie platformy są podobne poziomem, to jednak taki misz-masz negatywne wpływa na obiektywizm i sensowne przyznanie odpowiedniego miejsca. Dlatego postanowiłem podzielić rankingi na poszczególe platformy z nowymi SPRAWIEDLIWYMI i bardziej już obiektywnymi ocenami. Rankingi pojawią się niebawem.

 

Dla tych co pomyśleli teraz :"a co mnie obchodzą jakieś twoje głupie rankingi stary?" mówię: to mój blog, mój własny kącik w którym świetnie się czuje i kapitalnie bawię jak małe dziecko. ;) I robię to po swojemu i cieszę się tym. Wiem że nikogo nie obchodzą te moje pierdoły, ale tworzę tego bloga głównie dla siebie i w oparciu o wieloletnie pseudo-doświadczenie w tematyce gier video i pisania recenzji. Wydaje mi się że stale ewoluuje, i to mi sprawia największą frajdę. Tyle ode mnie. ;)

 

Pozdro

 

 

Moje rankingi

 

 

 

  Heavenly Sword

 

 

 

      ***   Back to the Future, Mortal Kombat

 

      >>>  Dead Space, Red Dead Redemption

 

      aaa : Recka już dodana 

      aaa : Najnowsza wstawka na blogu

      aaa : Nowość na mojej liście, czyli gra ostatnio skończona i zrecenzowana. Pojawi sie tu w odpowiednim momencie

      *** : W przygotowaniu, czyli gram obecnie w...

      >>>: W planach... 

 

Pozdrawiam. Kaz 

 

Screeny z gier pochodzą między innymi z następujących witryn i nie mają za zadanie pełnienia kopii, plagiatu, zawłaszczonego dobra intelektualnego, czy robienia czegokolwiek nielegalnego :) Pełnią wyłącznie funkcję informacyjną ;)

 

www.neoseeker.com

http://www.gamespot.com/

http://www.mobygames.com/

http://www.rpgfan.com/

http://www.gamefaqs.com/

http://uk.ign.com/

 Aktywność

Artykuły: 0
Noty: 0
Wieści: 0
Komentarze: 70
Posty na forum: 0

Blog

Notki: 108
Polecenia: 290
Komentarze: 374
Odsłony: 8686

Reputacja

Autorska: 0
Redaktorska: 0
Wieści: 0
Noty: 0