azef

azef
Imię i nazwisko: Łukasz Biernacki
Dołączył: 4 kwietnia 2008
Urodziny: 18 kwietnia
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Zainteresowania: szeroko pojęta historia i literatura, a poza tym różne.
Wyślij prywatną wiadomość

O mnie

Co tu dużo pisać- uwielbiam kulturę i historię, może czasami nie z tej najwyższej półki jak mówią znajomi, ale jednak.
Do zarejestrowania się przekonała mnie dobra koleżanka- Jade Elenne, za co jestem jej bardzo wdzięczny.
Co do moich gustów w ramach fantastyki, uwielbiam hard s- f oraz prozę Tolkiena. Mało oryginalne, niemniej nie mam się czego wstydzić.
Jeżeli chodzi o autorów głównego nurtu literackiego bardzo poważam Roberta Gravesa oraz Mike Waltari`ego za ich powieści historyczne, zresztą historia to moja prawdziwa pasja. Interesuje się głownie starożytnością oraz kulturami Ameryki Środkowej, do tego należy jeszcze dodać kolonializm oraz dzieje XVIII wieku. Ogólnie jednak ciekawi mnie całość dziejów, nawet najbardziej oddalonego kraju lub ludu.
Jeżeli chodzi o film do moich ulubionych reżyserów zaliczyłbym Tima Burtona, Ridley`a Scotta, Stevena Spielberga oraz Clinta Eastwooda oraz Jamesa Camerona, z tym, że ten ostatni jest jak dla mnie bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o kino rozrywkowe. Dużą wagę przywiązuje też do zdjęć filmowych a do moich ulubionych operatorów zaliczam Janusza Kamińskiego, Douglasa Slocomba oraz Vilmosa Zsigmonda.
Moi faworyci wśród kompozytorów to Trevor Jones, John Williams,Howard Shore oraz Jeff Beal (za ścieżkę dźwiękową do serialu "Rzym"). Żaden jednak nie stoi w moim osobistym rankingu wyżej od Basila Poledourisa- to co dokonał ten kompozytor w "Conanie", jest urzekające a jednocześnie cały czas świeże. Ścieżka dźwiękowa wyraźnie inspirowana Wagnerem .
Do tej grupki muszę też dodać Danny`ego Elfmana, za całość tworzonej przez niego muzyki oraz Jamesa Newtona Howarda za utwory do "Znaków"
Wracając do literatury ubóstwiam wręcz czarne kryminały z lat czterdziestych oraz pięćdziesiątych lub dziejące się w tych czasach ( James Ellroy).
Moim ulubionym filmem jest "Dark City" Alexa Proyasa oraz "Sleepy Hollow" Burtona. Czemu akurat te filmy? Z jednego powodu: ich klimatu i stylistyki, która jest po prostu powalająca.


Aktywność

Artykuły: 0
Noty: 0
Wieści: 0
Komentarze: 48
Posty na forum: 200

Blog

Notki: 3
Polecenia: 0
Komentarze: 7
Odsłony: 3

Reputacja

Autorska: 0
Redaktorska: 0
Wieści: 0
Noty: 0