Blog

Wyświetlono rezultaty 1-10 z 35.

D&D: Lodowy smok

27-02-2021 09:24
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Lodowy smok
Lodowy smok. Scenariusz przygody przygotowany dla o 4.-5. osobowej drużyny na 4. lub 8. poziomie doświadczenia, która przemierza mroźne pustkowia. Drużyna mogła usłyszeć pogłoski o tajemniczym posągu przedstawiającym lodowego smoka lub można wykorzystać tę przygodę jako spotkanie losowe będące przerywnikiem dla bieżącej kampanii.

D&D: Tańczący z dzikami

20-02-2021 12:16
1
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Tańczący z dzikami
Tańczący z dzikami. Scenariusz niniejszej przygody stanowi kontynuację spotkania z myśliwymi z ubiegłego tygodnia (w przypadku jeśli drużyna nie wdała się z nimi w walkę). Niemniej tę przygodę można bez problemu wykorzystać jako niezależne spotkanie losowe. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić głównego antagonistę na likantropa innego gatunku, w zależności od poziomu drużyny oraz miejsca prowadzenia kampanii. PS: Dzikołaki są znane nie tylko D&D. Pojawiły się m. in. w TES II: Daggerfall.

Mobilny jak Morrowind

15-02-2021 18:16
1
Komentarze: 4
W działach: crpg, morrowind
Mobilny jak Morrowind
Od premiery TES III Morowind minęło już prawie 20 lat. Od jakiegoś czasu można zagrać na "Morka" na telefonie lub tablecie z Androidem. 1. Zainstaluj się Morrowinda na PC (polska wersja z Bloodmoonem i Trójcą zajmuje ok. 1 GB). 2. Zgraj z PC zawartość folderu z grą na telefon. UWAGA - najlepiej na telefonie utworzyć folder na grę i kopiować pojedynczo podfoldery z komputera (za pierwszym razem jak kopiowałem wszystko na raz, to cała operacja miała trwać kilka godzin, ale ostatecznie tel/komp zwiesiły się. Najdłużej będzie kopiować się podfolder z dźwiękami, bo jest tak kilka tysięcy...

D&D: Zasadzka we Mgle

13-02-2021 10:43
0
Komentarze: 2
W działach: D&D, przygody
D&D: Zasadzka we Mgle
Zasadzka we mgle. Scenariusz tej przygody przedstawia spotkanie losowe do rozegrania w zamglonym lesie, które może zakończyć się zabójczą zasadzką dla pazernej drużyny na 3.-5. poziomie doświadczenia (w zależności od liczby postaci i myśliwych). Tym razem Auril się nie gniewa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

D&D: Lodowy kultysta

06-02-2021 12:29
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Lodowy kultysta
Lodowy kultysta. Scenariusz losowego spotkania społecznego, które może zmienić się w spotkanie bojowe (i które można rozegrać na kilka sposobów). Świetnie nada się jako przerywnik głównej kampanii (przygody) rozgrywającej się mroźnej scenerii. Przygoda została przygotowana z myślą o 4-5 os. drużynie na 2. lvl. Poziom trudności można łatwo zmienić zwiększając lub zmniejszając ilości przeciwników lub podmieniają ich oręż, tak aby zadawał mniejsze lub większe obrażenia (np. zamiana krótkiego miecza na sztylet lub rapier). Możliwe, że podczas tego spotkania również przyda Gniew Auril ( ͡° ͜ʖ...

D&D: Tajemnicza lodowa kapliczka

30-01-2021 13:05
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Tajemnicza lodowa kapliczka
Tajemnicza lodowa kapliczka to scenariusz uniwersalnego spotkania losowego, które można wykorzystać jako przerywnik głównej kampanii/przygody, gdy drużyna (na dowolnym poziomie doświadczenia) przemierza lodowe pustkowia. Być może przyda się publikowany poprzednio Gniew Auril. ( ͡° ͜ʖ ͡°) PS: Ale oszpecili Auril w D&D 5e ( ͡° ʖ̯ ͡°)

D&D: Gniew Auril

27-01-2021 12:09
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody, czary
D&D: Gniew Auril
Gniew Auril. Opis nowego zaklęcia, które można wykorzystać do przeprowadzenia uniwersalnego spotkania losowego dla drużyny na dowolnym poziomie doświadczenia.    

D&D: Femme fatale – Starter Pack

19-01-2021 15:20
0
Komentarze: 1
W działach: D&D, magiczne przedmioty
D&D: Femme fatale – Starter Pack
Femme fatale – Starter Pack cz. 1  (cudowne przedmioty) Femme fatale – Starter Pack cz. 2  (bronie) Kobieta fatalna, czyli niewiasta przynoszącą mężczyźnie porażkę i zgubę. Zwrot ten jest zwyczajowo używany do opisania kobiet wykorzystujących swoją pozycję społeczną, cechy osobowości lub wdzięki do wykorzystywania mężczyzn na różne sposoby ze szkodą dla nich. Femme fatale to kobieta świadomie zdobywająca, wykorzystująca i porzucająca mężczyznę. Niektóre z nich poza wrodzonymi wdziękami, sięgają po magiczne gadżety. Jest ich tak wiele, że bez Torebki przechowania nie spo...

D&D: Na lodowym szlaku

16-01-2021 12:58
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Na lodowym szlaku
Na lodowym szlaku. Dolina Lodowego Wichru pogrążyła się w permanentnej ciemności, a mieszkańcy Dziesięciu Miast walczą o przetrwanie tego, co nazywają Wiecznym Szronem (Everlasting Rime). Ta klątwa, nałożona przez boginię Auril, przynosi dodatkowe kłopoty mieszkańcom zamarzniętych ziem Północy. "Przebudzona" samica morsa o imieniu Matka Kieł przywiodła grupę zwierząt w bezpieczne miejsce w okolicach Grzbietu Świata, mając nadzieję, że uchroni je przed wykorzystaniem przez złego druida do siania spustoszenia i chaosu w cywilizowanych obszarach Doliny Lodowego Wichru. Matka Kieł walczy...

D&D: Krasnoludzkie kusze

13-01-2021 20:50
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, broń
D&D: Krasnoludzkie kusze
Krasnoludzkie kusze. Mistrzowska fantazja – krasnoludzka technologia. Powiadają, że krasnoludy z Mithrilowej Hali opracowały szereg udoskonaleń, dzięki którym ich kusze stały się naprawdę zabójczymi broniami. Przekonajcie się sami ( ͡° ͜ʖ ͡°)