Blog - przygody

Wyświetlono rezultaty 1-10 z 15.

D&D: Johann i Gretchen

07-03-2021 11:13
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Johann i Gretchen
Johann i Gretchen. Przygoda dla 5-osobowej drużyny na 6. lub 11. poziomie doświadczenia. Postacie nie muszą podejmować tego wyznania, lecz skutki ich pasywności będą mieć niemiłe konsekwencje. Postacie podczas wędrówki poprzez mroźne pustkowia trafia do niewielkiej osady, w której mają okazję odpocząć w cywilizowanych warunkach i uzupełnić zapasy. Jednak spokój nie trwa długo. Wioskę poruszyło zaginięcie rodzeństwa...

D&D: Lodowy smok

27-02-2021 09:24
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Lodowy smok
Lodowy smok. Scenariusz przygody przygotowany dla o 4.-5. osobowej drużyny na 4. lub 8. poziomie doświadczenia, która przemierza mroźne pustkowia. Drużyna mogła usłyszeć pogłoski o tajemniczym posągu przedstawiającym lodowego smoka lub można wykorzystać tę przygodę jako spotkanie losowe będące przerywnikiem dla bieżącej kampanii.

D&D: Tańczący z dzikami

20-02-2021 12:16
1
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Tańczący z dzikami
Tańczący z dzikami. Scenariusz niniejszej przygody stanowi kontynuację spotkania z myśliwymi z ubiegłego tygodnia (w przypadku jeśli drużyna nie wdała się z nimi w walkę). Niemniej tę przygodę można bez problemu wykorzystać jako niezależne spotkanie losowe. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić głównego antagonistę na likantropa innego gatunku, w zależności od poziomu drużyny oraz miejsca prowadzenia kampanii. PS: Dzikołaki są znane nie tylko D&D. Pojawiły się m. in. w TES II: Daggerfall.

D&D: Zasadzka we Mgle

13-02-2021 10:43
0
Komentarze: 2
W działach: D&D, przygody
D&D: Zasadzka we Mgle
Zasadzka we mgle. Scenariusz tej przygody przedstawia spotkanie losowe do rozegrania w zamglonym lesie, które może zakończyć się zabójczą zasadzką dla pazernej drużyny na 3.-5. poziomie doświadczenia (w zależności od liczby postaci i myśliwych). Tym razem Auril się nie gniewa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

D&D: Lodowy kultysta

06-02-2021 12:29
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Lodowy kultysta
Lodowy kultysta. Scenariusz losowego spotkania społecznego, które może zmienić się w spotkanie bojowe (i które można rozegrać na kilka sposobów). Świetnie nada się jako przerywnik głównej kampanii (przygody) rozgrywającej się mroźnej scenerii. Przygoda została przygotowana z myślą o 4-5 os. drużynie na 2. lvl. Poziom trudności można łatwo zmienić zwiększając lub zmniejszając ilości przeciwników lub podmieniają ich oręż, tak aby zadawał mniejsze lub większe obrażenia (np. zamiana krótkiego miecza na sztylet lub rapier). Możliwe, że podczas tego spotkania również przyda Gniew Auril ( ͡° ͜ʖ...

D&D: Tajemnicza lodowa kapliczka

30-01-2021 13:05
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Tajemnicza lodowa kapliczka
Tajemnicza lodowa kapliczka to scenariusz uniwersalnego spotkania losowego, które można wykorzystać jako przerywnik głównej kampanii/przygody, gdy drużyna (na dowolnym poziomie doświadczenia) przemierza lodowe pustkowia. Być może przyda się publikowany poprzednio Gniew Auril. ( ͡° ͜ʖ ͡°) PS: Ale oszpecili Auril w D&D 5e ( ͡° ʖ̯ ͡°)

D&D: Gniew Auril

27-01-2021 12:09
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody, czary
D&D: Gniew Auril
Gniew Auril. Opis nowego zaklęcia, które można wykorzystać do przeprowadzenia uniwersalnego spotkania losowego dla drużyny na dowolnym poziomie doświadczenia.    

D&D: Na lodowym szlaku

16-01-2021 12:58
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Na lodowym szlaku
Na lodowym szlaku. Dolina Lodowego Wichru pogrążyła się w permanentnej ciemności, a mieszkańcy Dziesięciu Miast walczą o przetrwanie tego, co nazywają Wiecznym Szronem (Everlasting Rime). Ta klątwa, nałożona przez boginię Auril, przynosi dodatkowe kłopoty mieszkańcom zamarzniętych ziem Północy. "Przebudzona" samica morsa o imieniu Matka Kieł przywiodła grupę zwierząt w bezpieczne miejsce w okolicach Grzbietu Świata, mając nadzieję, że uchroni je przed wykorzystaniem przez złego druida do siania spustoszenia i chaosu w cywilizowanych obszarach Doliny Lodowego Wichru. Matka Kieł walczy...

D&D: Romeo i Julia

09-01-2021 11:53
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Romeo i Julia
Romeo i Julia. Historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi należących do nienawidzących się rodów zna każdy. W niniejszej przygodzie gracze będą mieć okazję dopisać do niej szczęśliwe zakończenie. Spotkanie zostało przygotowane z myślą 4-5 osobowej drużynie postaci na 9-10. poziomie doświadczenia. Oczywiście można dość łatwo dostosować przygodę dla drużyny na niższym poziomie (zmniejszyć ilość członków grupy pościgowej lub zmienić ich statystyki na stworzenia o niższym SW), ale wówczas nie będzie możliwe (bez naginania zasad) przywrócenie do życia kochanków. Życzę dobrej zabawy :)

D&D: Jest tu jakiś cwaniak?

28-12-2020 14:07
1
Komentarze: 3
W działach: D&D, przygody
D&D: Jest tu jakiś cwaniak?
Na przełomie wieków w polskiej kinematografii pojawiała się masa kapitalnych komedii sensacyjnych: Kiler i Kiler-ów 2-óch, Poranek Kojota, E=mc2, ale chyba do rangi najbardziej kultowej urosła produkcja pt. Chłopaki nie płaczą. Właśnie nią jest inspirowane niniejsze spotkanie społeczne, które może szybko przekształcić się w spotkanie bojowe. Przygotowano je z myślą o 4-osobowej drużynie 1. poziomowych postaci. Ciekawostka: W filmową rolę Dużego Cwaniaka wcielił się Krzystof Kosedowski, bokser, brązowy medalista IO w Moskwie (1980).   Zagubiony link: Jest tu jakiś cwaniak?