Blog - opowiadania

Wyświetlono rezultaty 1-3 z 3.

[opowiadanie] Warsztat mojego ojca

16-09-2016 10:33
5
Komentarze: 3
W działach: opowiadania
Warsztat mojego ojca mieści  się za domem, w rogu podwórka. Blacha falista tworzy dach i dwie ściany, oddzielające od ogrodu i działki sąsiadów; metalowa rura wspiera czwarty róg konstrukcji. Wewnątrz zalega rumowisko pełne starych narzędzi, obróbek blacharskich, materiałów budowlanych, śmieci... * Zapraszam na mojego bloga, gdzie opublikowałem właśnie krótkie opowiadanie grozy pt. Warsztat mojego ojca.

"Córka czarownicy" na Szortalu

22-10-2014 17:34
13
Komentarze: 9
W działach: opowiadania, własne
Czarownica mieszka sama w domu na końcu ulicy. Asfalt urywa się wkrótce potem, dalej są już tylko pokrzywy i wysoka trawa. Wiosną i latem pielgrzymują tędy chłopcy i dziewczyny. W rosnącym jeszcze dalej lesie urządzają ogniska. Czarownica rzuca czasem dyskretne uroki, żeby nie przydarzyło im się nic złego. Na Szortalu ukazała się moja miniatura literacka pt. Córka czarownicy. To pierwsze moje opowiadanie, które zostało gdzieś przyjęte do publikacji, więc jestem bardzo podekscytowany. Zachęcam do lektury.

Publikacje

24-09-2012 21:15
22
Komentarze: 6
W działach: opowiadania, lans
Dzisiaj trochę chwalenia się i innych. Ukazał się numer specjalny czasopisma Maska, będący pokonferencyjną publikacją na temat „Superbohater – mitologia współczesności?” Znajduje się tam mój artykuł pod tytułem Przeciw komu i o co walczą „najdziwniejsi bohaterowie świata”? Normalność i odmienność w Doom Patrolu Granta Morrisona, a także kilkanaście innych tekstów analizujących mit superbohatera z różnych stron. Wersję papierową będzie można wkrótce znaleźć w siedzibie Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Można także pobrać wersję elektroniczną. Chcę też...