Blog - ogłoszenia

Wyświetlono rezultaty 1-5 z 5.

Tydzień z animacją

02-12-2013 14:32
2
Komentarze: 2
W działach: ogłoszenia
Tydzień z animacją
Dlaczego? Cóż jest takiego w kreskówkach, że gdy o nich myślimy, na naszych wargach mimowolnie pojawia się uśmiech? Myślę, że istnieje kilka powodów – ale większość z nich (z wyjątkiem nostalgii) rodzi się na pustej kartce papieru. Na Pulpozaur.pl rozpoczął się właśnie "Tydzień z animacją". Otwiera go mój tekst o animacji w ogóle i tym, co przyciąga do niej młodych i starych. Serdecznie zapraszam do lektury tego i kolejnych artykułów, które będą się ukazywać od dzisiaj do niedzieli – będzie o kreskówkach nowych i starych z różnych stron świata.

Tydzień z science fiction na Pulpozaurze

01-08-2013 17:16
4
Komentarze: 8
W działach: bezwstydna autopromocja, pulpozaur, ogłoszenia
Tydzień z science fiction na Pulpozaurze
Pochłaniana z należytą uwagą, fantastyka naukowa, ta kraina trudnych słów i dziwnych stworzeń, okazać się może niespodziewanie najbardziej humanistycznym spośród wszystkich gatunków. Trudny to humanizm, daleki od miękkich frazesów i błahych prawd, ale przecież szczery, gdy, buchając parą i trzeszcząc od straszliwych przeciążeń, usiłuje ująć człowieka w kwestiach najżywszych, najsilniej nas niepokojących.   Na Pulpozaurze, którego mam wielką przyjemność współtworzyć, od poniedziałku hula Tydzień z SF. Cóż to oznacza? Dwa obszerne teksty dziennie analizujące i opisujące mniej lub bardziej...

Stypendium z wyboru, superbohaterowie, szamani

16-05-2013 15:15
1
Komentarze: 1
W działach: ogłoszenia, komiksy, superbohaterowie, szamanizm
Stypendium z wyboru, superbohaterowie, szamani
1. Moja dobra znajoma bierze udział w akcji "Stypendium z wyboru", stara się o pozyskanie środków na kurs tatuażu. Jeśli macie chwilę i uznajecie, że to fajny cel, zachęcam do głosowania i puszczania wieści dalej. Link 2. Na moim blogu pojawiła się pierwsza część artykułu poświęconego związkom między superbohaterami i szamanami – na razie skupiam się na analizie komiksu Granta Morrisona Flex Mentallo: Man of Muscle Mystery, w drugiej części pojawi się więcej wniosków natury ogólnej. Oto zajawka: "Jednym z elementów przewijając...

Serialożercy, łączcie się!

29-03-2013 16:23
11
Komentarze: 6
W działach: ogłoszenia, seriale, pulpozaur, lans
Serialożercy, łączcie się!
Zbliża się czas emisji Doctora Who, więc najwyższy czas na ogłoszenie, które miało się pojawić już miesiąc temu. Otóż od pierwszego marca działa w internetach Pulpozaur – strona poświęcona serialom, którą mam przyjemność współtworzyć. Taki jest nasz cel: Blogoportal serialowy. Piszemy o serialach po swojemu: o tym, co nas ziębi, co nas grzeje, co nas rusza, co jest meh. Po nerdowsku, mainstreamowo, na bieżąco i z dystansu. Bez zahamowań, prosto z mostu! Gorąco zachęcam do lubienia nas na Facebook'u, śledzenia wpisów na Twitterze i zaglądania na samą stronę.

Książki! Tanio!

18-01-2013 17:41
5
Komentarze: 6
W działach: ogłoszenia
Sprzedaję kilka starych książek żeby mieć pieniądze na nowe. Są pozycje z Uczty Wyobraźni, jest jakiś Mieville, jakiś Stross, jakiś Pratchett, jest "Władca Pierścieni" w kultowym tłumaczeniu Łozińskiego, są różne inne ciekawe rzeczy. Stan przynajmniej dobry, ceny: niskie, nawet bardzo. Dlatego wrzucam linka do listy i zachęcam do przeglądania – może znajdziesz coś dla siebie: Książki! Tanio!