Blog - Lawina

Wyświetlono rezultaty 1-6 z 6.

D&D 3.3 z klasami

05-08-2014 21:45
3
Komentarze: 10
W działach: Dungeons & Dragons, DnD 3.3, Lawina
D&D 3.3 z klasami
Opublikowałem dzisiaj zaktualizowaną wersję D&D 3.3. W dotychczasowym tekście poprawiłem kilka drobnych błędów, jednak najważniejszą zmianę stanowi zamieszczenie w nim klas podstawowych z SRD 3.5 z niezbędnymi zmianami (i kilkoma więcej, gdzie tekst był nieprecyzyjny), zachowaniem ograniczeń w użyciu broni przez druida i przypisaniem zwierząt z KP2 jako alternatywnych zwierzęcych towarzyszy. Zapraszam do pobierania: Portable Document Format (.pdf) OpenDocument (.odt)

D&D 3.3 — zbiór zmian do 3. edycji Dungeons & Dragons

26-09-2013 23:56
1
Komentarze: 2
W działach: Dungeons & Dragons, DnD 3.3, Lawina
D&D 3.3 — zbiór zmian do 3. edycji Dungeons & Dragons
Na Lawinie opublikowałem D&D 3.3 – modyfikację zasad do edycji 3.0, która odwołuje się również do wydanych w Polsce dodatków do 3.5. Jakkolwiek nie powstała z myślą o edycji 3.5, dla grających w nią fragmenty tego zbioru zmian mogą okazać się użyteczne. W założeniu D&D 3.3 koryguje 3.0, bierze co dobre z 3.5 i wprowadza dodatkowe poprawki, aczkolwiek robi to tylko w zakresie objętym modyfikacjami, a i w jego obrębie zmiany nie są totalne — część elementów została zachowana, gdyż ich zmiana niosłaby zbyt daleko idące konsekwencje. Szczegóły w odnośniku.

Punkty szczęścia w D&D

19-09-2013 15:56
0
Komentarze: 11
W działach: Dungeons & Dragons, Lawina
Punkty szczęścia w D&D
W związku z brakiem rozwiązań pozwalających ratować BG, ryzyko utraty niskopoziomowej postaci w 3. edycji Dungeons & Dragons jest wysokie. Na wyższym poziomie maleje za sprawą wskrzeszeń, lecz strata drużyny w środku kampanii wciąż jest możliwa. Na Lawinie opisałem punkty szczęścia – moją odpowiedź na pytanie, jak ratować postacie zachowując ducha systemu. Grafika jest zdjęciem autorstwa Umberto Salvagnina.

Zakony paladynów w Zapomnianych Krainach

20-01-2013 01:21
13
Komentarze: 17
W działach: Dungeons & Dragons, Lawina, Zapomniane Krainy
Zakony paladynów w Zapomnianych Krainach
Zbierałem swego czasu materiały na temat paladynów na potrzeby administrowanego przeze mnie serwera. Przetłumaczyłem wtedy fragment rozszerzenia sieciowego do Wyznań i Panteonów, który rozszerzyłem o parę dodatkowych informacji. Ostatnio sobie o tym materiale przypomniałem, usunąłem elementy adaptujące na potrzeby gry i zamieściłem na Lawinie. Uprzedzam, iż materiał sprofilowany jest pod kątem grających w ZK i nie dostrzegam jego przydatności dla osób niezainteresowanych tym uniwersum.

Sukcesy i porażki w RPG

26-05-2012 00:02
13
Komentarze: 10
W działach: Lawina, RPG
Sukcesy i porażki w RPG
Ze swojego braku czasu chwilę wykroiłem i zamieściłem na Lawinie pierwszy tekst poświęcony ulubionemu sposobowi spędzania czasu. Sukcesy i porażki w grach fabularnych, bo tak go zatytułowałem, omawia koncepcję wyrażoną w zdaniu "Sukcesy odnoszą gracze, zaś porażki ponoszą postacie.", skupiając się na sposobach wprowadzenia jej w życie. Mam nadzieję, że dla mniej doświadczonych RPGowców tekst będzie przydatny, a weteranom ułatwi pamiętanie o jakiejś oczywistej, lecz pozostającej w tyle głowy rzeczy. Zapraszam do czytania oraz komentowania, najlepiej w tej kolejności.

Mój słodki blogasek

22-05-2012 19:53
10
Komentarze: 21
W działach: Lawina
Mój słodki blogasek
Jak wiadomo wszem i wobec nielicznym, mam powody, aby nie prowadzić bloga na Polterze. Tak się zdarzyło, iż popełniłem stronę na blogowej technologii. Nie chcąc wytężać umysłu nazwałem ją Lawina. Planuję zamieszczać na niej teksty i materiały poświęcone grom fabularnym. Lawina ma być też miejscem, w którym będę mógł raz a dobrze wyrazić swą opinię na jakiś temat, zamiast pisać wielokrotnie to samo w różnych wątkach i na różnych stronach. Trollowanie niech zostanie na Polterze, prosić chcę aby w komentarzach tam nie gościło. Wulgaryzmów nie lubię, więc komentarze z nimi będę kasował. Jak poja...