Blog - Dungeons & Dragons

Wyświetlono rezultaty 1-7 z 7.

Bez D&D 5 po polsku

24-01-2015 02:35
3
Komentarze: 35
W działach: Wieści, Dungeons & Dragons
Bez D&D 5 po polsku
Zsu-Et-Am nawiedził Wrocław i miałem okazję z nim porozmawiać. Podzielił się informacją, że już „oficjalnie” wiadomo, iż polskiego wydania 5. edycji Dungeons & Dragons nie będzie. Przyczyną są ponoć stawiane przez WotC warunki udzielenia licencji, nie do przyjęcia dla cdp.pl.

D&D 3.3 z klasami

05-08-2014 21:45
3
Komentarze: 10
W działach: Dungeons & Dragons, DnD 3.3, Lawina
D&D 3.3 z klasami
Opublikowałem dzisiaj zaktualizowaną wersję D&D 3.3. W dotychczasowym tekście poprawiłem kilka drobnych błędów, jednak najważniejszą zmianę stanowi zamieszczenie w nim klas podstawowych z SRD 3.5 z niezbędnymi zmianami (i kilkoma więcej, gdzie tekst był nieprecyzyjny), zachowaniem ograniczeń w użyciu broni przez druida i przypisaniem zwierząt z KP2 jako alternatywnych zwierzęcych towarzyszy. Zapraszam do pobierania: Portable Document Format (.pdf) OpenDocument (.odt)

D&D 3.3 — zbiór zmian do 3. edycji Dungeons & Dragons

26-09-2013 23:56
1
Komentarze: 2
W działach: Dungeons & Dragons, DnD 3.3, Lawina
D&D 3.3 — zbiór zmian do 3. edycji Dungeons & Dragons
Na Lawinie opublikowałem D&D 3.3 – modyfikację zasad do edycji 3.0, która odwołuje się również do wydanych w Polsce dodatków do 3.5. Jakkolwiek nie powstała z myślą o edycji 3.5, dla grających w nią fragmenty tego zbioru zmian mogą okazać się użyteczne. W założeniu D&D 3.3 koryguje 3.0, bierze co dobre z 3.5 i wprowadza dodatkowe poprawki, aczkolwiek robi to tylko w zakresie objętym modyfikacjami, a i w jego obrębie zmiany nie są totalne — część elementów została zachowana, gdyż ich zmiana niosłaby zbyt daleko idące konsekwencje. Szczegóły w odnośniku.

Punkty szczęścia w D&D

19-09-2013 15:56
0
Komentarze: 11
W działach: Dungeons & Dragons, Lawina
Punkty szczęścia w D&D
W związku z brakiem rozwiązań pozwalających ratować BG, ryzyko utraty niskopoziomowej postaci w 3. edycji Dungeons & Dragons jest wysokie. Na wyższym poziomie maleje za sprawą wskrzeszeń, lecz strata drużyny w środku kampanii wciąż jest możliwa. Na Lawinie opisałem punkty szczęścia – moją odpowiedź na pytanie, jak ratować postacie zachowując ducha systemu. Grafika jest zdjęciem autorstwa Umberto Salvagnina.

Skład DnD 3.3 (2)

16-04-2013 18:48
0
Komentarze: 8
W działach: Dungeons & Dragons, DnD 3.3
Skład DnD 3.3 (2)
Pisałem już na ten temat i dziękuje za ówczesne rady. Od tego czasu milczałem, ponieważ znalazłem jeszcze parę pól, na których treść wymagała dopracowania, zaś takie wieńczące korekty są zawsze nużące. Ostatecznie uznałem, że znaczna część odbiorców zechce do D&D 3.3 nanieść własne modyfikacje lub wykorzystać z niego wybrane fragmenty, stąd forma powinna sprzyjać edycji. Dlatego zamierzam zostać przy formatach czytanych przez popularne edytory tekstu, prawdopodobnie dodając też wersję PDF. Planuję strony A4, w większości z układem dwukolumnowym. Chciałbym, aby wydruk był możliwie tani,...

Zakony paladynów w Zapomnianych Krainach

20-01-2013 01:21
13
Komentarze: 17
W działach: Dungeons & Dragons, Lawina, Zapomniane Krainy
Zakony paladynów w Zapomnianych Krainach
Zbierałem swego czasu materiały na temat paladynów na potrzeby administrowanego przeze mnie serwera. Przetłumaczyłem wtedy fragment rozszerzenia sieciowego do Wyznań i Panteonów, który rozszerzyłem o parę dodatkowych informacji. Ostatnio sobie o tym materiale przypomniałem, usunąłem elementy adaptujące na potrzeby gry i zamieściłem na Lawinie. Uprzedzam, iż materiał sprofilowany jest pod kątem grających w ZK i nie dostrzegam jego przydatności dla osób niezainteresowanych tym uniwersum.

Skład DnD 3.3

08-09-2012 06:36
13
Komentarze: 34
W działach: Dungeons & Dragons, DnD 3.3
Skład DnD 3.3
3ed D&D prowadzę od ponad 9 lat. Posiadaczem pierwszego dodatku stałem się w marcu 2004 roku i od tego czasu modyfikuję zasady z podręczników. Przez lata zmiany sprowadzały się do tego, co pamiętałem, co zapisałem na forum, czy nagryzmoliłem na jakiejś kartce. Trzy i pół roku temu zacząłem zbierać modyfikacje i spisywać na komputerze. DnD 3.3 jest tego efektem. Tekst i tabele zapisane są w pięciu plikach LibreOffice, w formatach OpenDocument i Rich Text Format, do tego dojdą dodatki, wyjdzie koło 100 stron. Jako że brak mi doświadczenia w dokonywaniu składu, kieruję do Was pytanie, czym darmo...