string(15) ""
» Blog » "Jeśli wierzyć znajomym..."
01-02-2009 11:12

"Jeśli wierzyć znajomym..."

W działach: Inne | Odsłony: 0

Wydawało mi się, że trudno mnie już zaskoczyć. Okazuje się jednak, że zdecydowanie prościej niż myślałem. Otóż w ostatnim tygodniu skasowano mi konto na pewnym forum argumentując, że skoro nie jestem aktywnym użytkownikiem (nie pisze postów, a jedynie regularnie - podkreślam regularnie - czytam), to nie ma potrzeby go utrzymywać. Osobiście widzę co najmniej jeden powód - podświetlanie nie przeczytanych wiadomości, ale ten argument rozbił się jak groch o ścianę. To mnie nie zaskoczyło. Ostatecznie każda społeczność ma prawo do określenia warunków na jakiej się do niej przynależy (vide wszechobecne regulaminy na forach). Zaskoczył mnie argument drugi, który nie pachnie mi zbyt merytorycznie:

A jeśli wierzyć znajomym, nawet aktywnie działasz na jej szkodę (doszły mnie sluchy o jakimś nawoływaniu do "wojny").

Jej, czyli społeczności.

Oczywiście rozumiem, że znajomi są wiarygodnym źródłem informacji, a samodzielne sprawdzenie tych (dla mnie) rewelacji nie jest konieczne, ale poczułem się co najmniej dziwnie. Albo mam drugą osobowość, która robi coś poza wiedzą tej pierwszej, albo ktoś paskudnie obrabia mi część rufową. Oczywiście istnieje też możliwość, że jakieś moje słowa zostały odczytane niezgodnie z intencją, ale jakoś nie przypominam sobie, szczególnie w ciągu ostatnich miesięcy, żadnych swoich wypowiedzi na ten temat.

Stąd moje pytanie, czy ktoś może mi wskazać przykłady przeciwko jakiejś osobie lub społeczności? Byłbym wdzięczny, bo jeśli moje wypowiedzi da się odczytywać inaczej, niż bym chciał, to wymaga to ode mnie pewnego nakładu pracy celem ich korekty.

Komentarze


13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-4
Słyszałem że jesteś odpowiedzialny za koklusz, a poza tym moderatorzy to wpis do usunięcia zgodnie z nowym regulaminem.
Podburza jednych członków społeczności na drugich
01-02-2009 11:55
Qball
   
Ocena:
+2
Nieładnie Zuhar. Będąc odpowiedzialnym za koklusz przysporzyłeś światu wielu cierpień. Fandomowi również. Jedyna osoba która przysporzyła fandomowi więcej cierpień to ta która jest odpowiedzialna za rzeżączkę.
http://www.naszechoroby.pl/
01-02-2009 12:12
~kadu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Pewnie gdzieś Ci się chlapnęło, że IE to szit i ktoś to opacznie zrozumiał. ;>
01-02-2009 12:30
Qball
   
Ocena:
0
Omigod. Nie podejrzewałem że to może chodzić o IE. Przecież tam tacy otwarci, mili i bezkonfliktowi followerzy szefa są.
01-02-2009 12:47
ment
   
Ocena:
0
A wystarczyło raz na miesiąc napisać np. co jadłeś na obiad i problemu by nie było.
Co do szkodliwych wypowiedzi i nawoływań do wojny -może to taki zakamuflowany wrzut, że jesteś kretynem (niby nie jesteś, ale jednak szkodzisz i nawet nawołujesz nieświadomie, więc jednak jesteś).
Zresztą na co Ty narzekasz, w końcu po to jest internet, żebyś się dzięki niemu czegoś nowego dowiadywał. Równie dobrze możesz się dowiedzieć, że jesteś dwulicowym, wrednym [cenzura]. Funkcja poznawcza spełniona. ;)

@Kadu -dostaniesz za tę wypowiedź 'Honorowego LOLa'. =D
---
"Tu byłem."
Moderator
01-02-2009 12:54
Zuhar
   
Ocena:
0
No fakt. W końcu nigdy nie ukrywałem, że używam Firefoxa lub Opery, a za produktami Microsoftu nie przepadam. Mea culpa.
01-02-2009 13:01
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
A tak poważnie zupełnie Zuhar wina lezy wbraku konkurencji, konkurencji każdego z elementów naszego hobby w postaci serwisów czy portali. Jest jak za stanu wojennego - nie chce Pan pasztetowej, dziekuje dowidzenia
01-02-2009 13:11
Mandos
   
Ocena:
0
Zuhar to na pewno z powodu tej notki
http://wrzesien.9x.pl/?p=68

Zasugerowałeś, że Linuxa da się powiesić ;).
01-02-2009 13:17
Deckard
   
Ocena:
0
Przeciek z autorskich?

Poszliśmy w ryzykowną stronę, ale kto wie - być może przyniesie to coś dobrego.
01-02-2009 16:03
Kot
   
Ocena:
-1
@Deckard
A co niby ryzykujemy?
01-02-2009 16:39
18

Użytkownik niezarejestrowany
    @Deckard
Ocena:
+3
Wywalacie z IE ludzi, którzy tylko czytają? Pogrzało Was do reszty? Co dobrego może to przynieść - 20 zarejestrowanych zamiast 52 osób?
01-02-2009 18:03
~

Użytkownik niezarejestrowany
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Też tam nie mogę czytać treści, a na jakieś logowania przez proxy etc, czy inne udawać Aledeliry mi się nie che -za stary jestem. Jakoś nie cierpię z powodu braku treści.
Natomiast z drugiej strony patrząc takie działanie jest sensowne (nie nie dalej jestem gen. Custer), lepiej jest mieć 20 aktywnych użytkowników piszących rozsądne posty, niż 2000 piszących o mechanice kopania rowów, czy prezentujących swoje elfogobliny i inne Czarne Paladyny. (przy czym wcale nie piję tutaj do Zuhara że pisze nierozsądne posty)
Jak już pisałem jeśli nadal w Polsce będzie jedno miejsce do spotykania się fanów RPG w Polsce, czy fanów Indie będzie taka sama sytuacja jak z neostradą.
I w tym kontekście sprawdza się np. wiec trzewikowe określenie "dzieciaczki z poltera"
01-02-2009 18:13
Deckard
   
Ocena:
+2
@Zuhar:

O, masz swoje źródło pomówień.


@Kotek:

Nie wiem z której strony pytasz, z pw Poltera czy pw IE?


@Encu:

Zamień w swojej wypowiedzi zwrot "wywalacie" na "zawieszacie". Konta, które poleciały (18 jeżeli dobrze pamiętam) nie były odwiedzane od początku ich założenia (bądź też były to wdzięczne boty reklamowe - sam wskazałem takich z sześć). Zgodnie z komunikatem wiszącym na głównej stronie osoba niezarejestrowana może czytać i pisać w określonych tematach, do pozostałych wymagane jest posiadanie konta (zaskakujące, lecz tak samo jest tutaj, na Story Games i RPG.net).

Ponieważ mieliśmy użytkowników nie postujących bądź nieobecnych od roku czy m-cy, Filip postanowił zawiesić ich konta (z możliwością odwieszenia), w wyniku czego nadal mogą oni czytać i pisać w niektórych wątkach, ale aby brać udział w dyskusjach kluczowych dla roli IE - muszą napisać o odwieszenie.

Inna sprawa to fakt, że w zastrzeżonych rejonach forum nic userowi po lurkowaniu - schodzimy w takie tematy, że po prostu bez udziału na bieżąco odbijasz się od nurtu dyskusji po paru przegapionych postach.

Możesz ładować każdym kalibrem w IE czy użytkowników i Administora - nie zmienia to faktu, iż na Polterze osoby bez konta nie mogą pisać na forum.
01-02-2009 18:22
18

Użytkownik niezarejestrowany
    @Deckard
Ocena:
+4
Administora

Widzę, że nick się przyjął :)

A tak na serio, czy IE ma jakąkolwiek misję popularyzowania Indie, czy to po prostu zamknięte forum dla ludzi o ścisłych zainteresowaniach (vide Bissel)?
01-02-2009 18:33
Mandos
   
Ocena:
+1
@Enc
A tak na serio, czy IE ma jakąkolwiek misję popularyzowania Indie, czy to po prostu zamknięte forum dla ludzi o ścisłych zainteresowaniach (vide Bissel)?

Nie zadawaj retorycznych pytań.

@Borejko
lepiej jest mieć 20 aktywnych użytkowników piszących rozsądne posty, niż 2000 piszących o mechanice kopania rowów

Tia, po dwóch latach w pierwszym przypadku będziesz miał ciągle 20 użytkowników piszących sensownie, a w drugim 100 piszących sensownie i 1900 piszących o mechanice kopania dołów. Chyba wolę drugi wariant.
01-02-2009 18:34
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Nie zadawaj retorycznych pytań.

Dla mnie nie jest retoryczne. Jak IE jest postrzegane wszyscy wiedzą, ale wolałbym wiedzieć, że idea była jednak inna.
01-02-2009 18:41
Kot
    @Deckard
Ocena:
0
Dobra, archaizmy okazują się wieloznaczne. Pytanie było w waszym kierunku.
01-02-2009 18:55
Darken
   
Ocena:
+4
Rozumiem decyzję Administratora, który zachowuje swoje małe, prywatne forum dla osób, które z nim grają.

Natomiast nadal można czytać i udzielać się w podforum Droga Do Rewolucji, nawet bez posiadania konta.
01-02-2009 20:42
Zuhar
   
Ocena:
+1
1.) Dla mnie mimo wszystko brak konta to utrudnienie.
2.) Wpis, który jakoby atakuje IE mówi o ponownym rozgorzeniu wojenki o nic i ma uzmysławiać bezsens takiego działania. Widać jednak nadal, kto nie jest z nami, jest przeciw nam. Ciekawostka samą w sobie jest podanie tego jako argumentu w ponad rok po publikacji.
3.) Dalsze dywagacje są bezcelowe. Wasze podwórko, wasze prawa. Przynajmniej dowiedziałem się o co chodzi z tym "nawoływaniem do wojny".
01-02-2009 21:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.