» Blog » Wszyscy jesteśmy złodziejami!
30-01-2007 13:59

Wszyscy jesteśmy złodziejami!

W działach: Marudzenie | Odsłony: 4

Wszyscy jesteśmy złodziejami!
Mój bloxassec nieco się przykurzył, przez przeprowadzkę miałem odcięty dostęp do netu. Czas go nieco odświeżyć (czytaj: nieco pomarudzić ;) ).

Tak, tak, wszyscy jesteśmy złodziejami. Ty, ja, nieskazitelni członkowie PiSu - wszyscy. A przynajmniej Ci z nas, którzy oglądają telewizję. Telewizja bowiem poza mniej lub bardziej interesującymi programami pokazuje również reklamy. Przyznam się bez bicia (ale nie wzywajcie policji, proszę!), że zwykle na czas ich trwania zmieniam kanał. Co, wedle słów niektórych szych telewizynych stawia mnie w jednym szeregu z największymi kasiarzami.

***

Z nieco innej, ale pobliskiej beczki: będziemy mieli premierę Windowsa Visty. Jako typowy naiwniaczek uwierzyłem w przeczytane mniej więcej rok temu zapewnienia jakiejś szychy z MS, że bedzie to najtańszy system z okienkami w herbie, dostępny w zasadzie dla każdego, planowałem go sobie jakoś po premierze nabyć. Warunki ekonomiczne jakoś temu nie sprzyjają i chyba z korzyścią dla mnie. Gorąco polecam lekturę dwóch artykułów opisujących jakie udogodnienia przewiduje nowy produkt Microsoftu dla firm produkujących sprzęt i zwykłych użyszkodników oraz dla producentów gier i graczy. Mam nadzieję, że system zostanie chłodno przyjęty (tak jak na to zasługuje) i okaże się dla MS bolesnym strzałem w stopę, który zmieni ich politykę. Oby nie udało im się zrobić tego, czego dokonała firma Apple z iTunes...

***

Żyjemy w epoce, która ma gdzieś logikę i zdrowy rozsądek. Idiotyczne pomysły związane z ochroną praw autorskich czy patentowych muszą się kiedyś skończyć...
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Ezechiel
    Hmm
Ocena:
0
Masz rację, w WV pewnie będzie jeszcze więcej nowych błędów. Technologie zabezpieczania legalności obecne w WMP doprowadzają mnie do szału. Niedługo nie będę mógł odtwarzać pożyczonych płyt na kompie z internetem. Zabezpieczenia są iluzoryczne a tylko zmniejszają wydajność pracy.
30-01-2007 17:19
~Gucci Handtassen[

Użytkownik niezarejestrowany

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.