» Blog » Dla fanów Eurobusinessu
30-01-2011 21:51

Dla fanów Eurobusinessu

W działach: Europabusiness | Odsłony: 235

Dla fanów Eurobusinessu
Ostatnio strasznie ze znajomymi rozegrałem się w Eurobusiness, a podczas jednej z tych gier wpadłem na pomysł stworzenia dodatku rozszerzającego rozgrywkę. Wiem, wiem, robię reklamę swojego produktu, ale co, pochwalę się. Prezentuję Europabusiness:

Czy nie martwiło Cię nigdy, że przy grze w tradycyjny Eurobusiness może wygodnie usiąść 4-5 osób (w czym jedna to bankier)? EUROPABUSINESS rozwiązuje ten problem bardzo łatwo: daje drugą planszę, którą łączy się z oryginalną, tworząc "ósemkę". Dzięki temu przy grze spokojnie może bawić się 8-9 osób (przy czym znów, jedna to bankier :) ).

Czy na tradycyjnej planszy nie brakowało Ci Polski?
Czy w tradycyjnej grze nie brakowało Ci choć odrobiny humoru?

Dodatek do gry stworzony wspólnymi siłami z bratem i z nim testowany. Do oglądnięcia i zakupienia Tutaj

Komentarze


27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+5
...wbrew pozorom istnieją na tym świecie ciekawe gry planszowe. Jak zagrałem w 2k20 dobrych gier, to Eurobisness stał się dla mnie grą jak Ryzyko - bez alkoholu nie tykać.

Mam nadzieję, że robienie własnego rozszerzenia (legalnie jest to sprzedawać?) było przyjemne. Tworzenie własnej gry, choć męczące, dało mi sporo frajdy.
30-01-2011 22:43
~Dąbi

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie ma jak tworzyć kolejnego słabo wykonanego klona będącego klonem Monopoly :)

Tyle jest innych gier, że lepiej dać spokój akurat tej grze.

31-01-2011 07:59
~Franek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dobre!!!

Większość tzw. "znawców" planszówek pluje na monopol, jednak dla ludzi nie stykających się z grami na codzień, Monopol jest genialny w swojej prostocie i radości jaką sprawia gra.

Dodatek jak Twój, jeśli byłby naprawdę solidnie wykonany, byłby miłym uatrakcyjnieniem. Ja póki co myślałem o zredukowaniu elementu losowego i możliwość rzutu innymi koścmi za gotówkę. Przykładowo, 2k4 za 200$, 2k10 za 400$ a 2k20 za 800$ (ceny do przetestowania - sam tak jeszcze nie grałem).
31-01-2011 08:15
~Dąbi

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jak ludzie nie znają czegoś co jest o parę klas wyżej pod względem jakości to bawią się tym co mają.

To jak z grami komputerowymi - teraz nikt nie wydaje gier w grafice wektorowej mając inne rozwiązania.

Jakby ludzie nie wiedzieli, że jest coś innego może dalej by się cieszyli z grafiki wektorowej.

Monopol jest genialny w swoim marketingu i popularności natomiast jako gry teraz w życiu bym go nie kupił.
31-01-2011 08:51
Zephyel
   
Ocena:
0
@Auresus:
Tak, legalne ;)

@Dąbi:
Nie jest to klon Monopoly, a rozwinięcie Eurobusinessu - to trochę coś innego ;)

Szczerze mówiąc, eurobusiness czy inny Monopol jest dla mnie świetną frajdą i dobrym rozwiązaniem do spędzenia czasu ze znajomymi. Za to i z sentymentu bardzo lubię tę grę.
31-01-2011 08:57
KFC
   
Ocena:
0
Nie przesadzajmy monopol, eurobiznes nie są złe, pewnie że są miliony innych euro gier, może i lepszych w tej samej cenie, ale na początek przygody z planszówkami może być ;)
31-01-2011 09:29
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
"Auresus"

Ja wiem, że mój nick jest niewymawialny i ludzie cały czas robią w nim literówki, więc piszcie po prostu "Aure".

@Kultowość Eurobisnessu

Jedynymi walorami gier takich jak Monopoly i Eurobisness jest to, że wszyscy je znają. Nawet w świetlicach w szkołach podstawowych dzieci w to grają.

Nie zmienia to faktu, że jest to głupia, losowa gra. Genialne w swej prostocie to jest go. A mówienie, że wydanie dodatku do Eurobisnessu to

"dowód na to, (że - dop. aure) gry planszowe jeszcze nie odeszły z przepełnionej komputerami rzeczywistości"

już nie jest zbyt zabawne. Dowodem na to, że gry planszowe nie odeszły jest rosnąca ilość grup i stowarzyszeń popularyzujących tę gałąź rozrywki, coraz większa ilość polskich gier, dofinansowanie dla Portalu, sporo sklepów i duże przychody, wideoblogi i videocasty... Nie, nie wydanie dodatku do Eurobisnessu.

Rozumiem, że można dobrze się bawić przy jakiejś grze / filmie / piosence z dzieciństwa, jednak nie należy udawać, że nie mają one wad. Grać POMIMO wad? OK! Ale wmawiać, że ich nie ma? Jestem na nie. ; )
31-01-2011 09:48
~neurocide

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Eurobiznes jest fajny. Trzeba tylko w trakcie rozgrywki uświadomic graczom, ze handel jest w niej bezsensowny i patrzec jak na ich miny, gdy dwa okrazenia pozniej przyznaja ci racje. :)
31-01-2011 09:53
zegarmistrz
   
Ocena:
+1
Euro jest nienajgorsze. Trochę powoli się rozkręca, pierwsze 10-15 tur jest strasznie puste, zabawa zaczyna się dopiero przy 5-6 okrążeniu. Wymaga bardzo dobrego zrównoważenia ryzyka i opanowania wydatków (z jednej strony trzeba kupować, dużo, z drugiej nie za dużo) i opanowania zdolności negocjacyjnych (kluczowe jest zdobycie jak najprędzej 2 albo 3 krajów). Kiedy gracze się już ufortyfikują robi się naprawdę fajnie.
31-01-2011 09:59
[email protected]

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jak gracze się fortyfikują, przegrywa ten, kto pierwszy stanie na trzech / czterech domkach / hotelu.
31-01-2011 11:16
Kamulec
   
Ocena:
0
To jest dobra gra, ale nie dla każdego i w umiarkowanym zakresie - grałem w to w podstawówce, ale gdzieś pod koniec mi się znudziła ze względu na za mało opcji.
31-01-2011 11:20
karp
   
Ocena:
+5
Oczywiście, chyba jak kazdy, grywałem w Eurobusiness, miło było, ale bez szaleństwa, taki rozbudowany Chińczyk ;)

Obecnie jakoś nie wyobrażam sobie, ze mając do wyboru partyjkę Cytadeli, Dominiona, czy Carcassonne zdecydowalbym się na Euro
31-01-2011 11:55
Zephyel
   
Ocena:
+2
@Aureus:
Przepraszam, literówka - pisałem szybko, zbyt szybko jak widać.

A ja tam Euro lubię i tego mi nie odbierzecie :P

A tak naprawdę... nie ważne w co się gra, jak gra się z fajnymi ludźmi. Szczególnie, jak gra się na jakiś ciekawych, zmodyfikowanych zasadach ;)
31-01-2011 15:08
~Franek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
@Aureus:

Wszystkie gry mają wady. Zależy kto i jak spojrzy na zagadnienie. Dla niektórych brak elementów losowych jest wadą...

Po prostu należy pogodzić się z faktem, że Monopol jest grą nieskomplikowaną i na pewno starym wyjadaczom szybko się znudzi.

@Zephyel:
Świetny komentarz... Bez fajnych ludzi wokół to wszystkie gry są słabe...
31-01-2011 15:27
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Genialne:
http://www.youtube.com/watch?v=LCY PGnJdO1U

@Franek

Twój komentarz jest dla mnie bez sensu, nie wiem, do czego się odnosisz, nie napisałem przecież, że losowość jest zła, tylko, że Eurobisness jest głupią, losową grą. Chińczyk też jest głupią, losową grą. Ale to, że jakaś gra jest losowa (7 Cudów Świata - love) nie ma tu nic do rzeczy. Problem pojawia się, gdy losowość determinuje całą rozgrywkę. Tj. ktoś trzy razy pod rząd nie zrobi kółka, bo będzie w Więzieniu, ktoś w tym czasie dokończy zakup kraju + domki a kasę będzie miał stąd, że ktoś mu stanie na Wiedniu z hotelikiem i ma game over.

Absurd Eurobisnessu - jak gra dochodzi do finału, bo ktoś nie ma kasy, by wypłacić się po stanięciu na hoteliku nawet, jak zastawi wszystkie prowincje, to gracze biorą od niego MNIEJ niż powinni (ile razy mówiłem "daj mi tę parcelę to ci odpuszczę") tylko po to, by nie musiał jeszcze kończyć. Dobra gra unika takich kretynizmów. ; )
31-01-2011 21:25
Zephyel
   
Ocena:
0
@Aure:
Filmik świetny, kiedyś już go widziałem ;)

Co do sprzedawania taniej: ja robię to nie po to, żeby nie przestawać grać, ale po to, żeby zobaczyć minę człowieka cieszącego się, jak stanie się na jego jedynej parceli (gram na zasadach, ze domki kupuje się wtedy, gdy stanie się na własnym polu i nie trzeba mieć do tego całego państwa).
31-01-2011 21:39

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.