Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-20 z 37.
Miasto Fantastyki w MDK Śródmieście

Miasto Fantastyki w MDK Śródmieście

23-09-2011 14:00 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 2
Stowarzyszenie Avangarda wraz Młodzieżowym Domem Kultury zaprasza na spotkania z wyobraźnią w dniach 24-25 września w budynku MDK przy ul. Łazienkowskiej 7 w Warszawie. Spotkania odbywać się będą w ramach Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk M{i}asto Gwiazd – Miasto Fantastyki.

Na uczestników czekają: planszówki, sesje RPG, LocWorks + Luzodajnia, fantastyczny antykwariat i spotkanie z Anną Brzezińską. Wstęp wolny.
Spotkanie z Robertem T. Preysem

Spotkanie z Robertem T. Preysem

23-09-2010 11:26 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 1
Już w najbliższy piątek 24.09.2010 r. o godzinie 18.00 w EMPiK Megastore Junior (salon na I piętrze) przy ul. Marszałkowskiej 116/122 w Warszawie, odbędzie się spotkanie otwarte z autorem powieści Orędzie Czas Przyszłości, Robertem T. Preysem. W programie m.in. czytanie fragmentów powieści, konkurs z nagrodami oraz prelekcja autora. » więcej
 Avangarda 6 – o konkursach i ratowaniu życia

Avangarda 6 – o konkursach i ratowaniu życia

25-06-2010 00:10 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 2
Na stronie nadchodzącej Avangardy pojawiły się informacje o nowych konkursach, w których można zdobyć darmową akredytację na konwent, oraz o planowanej na 24 lipca akcji "Avangardowy Dzień Dawcy Szpiku".
Avangarda 6 powoli zamyka program

Avangarda 6 powoli zamyka program

14-06-2010 23:15 | Mirosław 'Xaric' Kowalski
Jeszcze tylko przez kilka dni, do 18 czerwca można zgłaszać propozycje programowe na warszawski konwent Avangarda 6. Organizatorzy proszą wszystkich, którzy mają chęć przygotować i poprowadzić punkt programu o zgłoszenie swojej propozycji.

Więcej informacji po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Ruszyła Avangarda 6

Ruszyła Avangarda 6

30-05-2010 12:58 | Mirosław 'Xaric' Kowalski
Ruszyła strona 6 edycji warszawskiego konwentu Avangarda.

Jak zapowiadają organizatorzy, odbywający się pod hasłem "Wyobraźnia Kolektywna" zjazd oferować ma 4 dni wypełnione po brzegi atrakcjami. W czasie trwania konwentu przewidziane jest ok. 600 godzin prelekcji tematycznych, konkursów, turniejów, sesji gier fabularnych, gier na świeżym powietrzu i spotkań z zaproszonymi gośćmi.

Organizatorzy przypominają jednocześnie, że jeżeli chcielibyście zostać twórcą programu to swoje propozycje możecie zgłaszać do 18 czerwca. » więcej
140 gier na zjAvie!

140 gier na zjAvie!

10-02-2010 15:03 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 0
W najbliższy weekend rusza pierwsza edycja weekendowego konwentu dla graczy zjAva. Jedną z głównych atrakcji będzie wyposażony w ponad 140 różnych gier planszówkowy Games Room (łącznie będzie dostępnych ponad 200 egzemplarzy gier). Więcej w rozszerzeniu wieści. » więcej
Program zjAvy ujAvniony!

Program zjAvy ujAvniony!

10-02-2010 14:41 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 0
Warszawska zjAva już w najbliższy weekend. Kilkadziesiąt godzin prelekcji o grach, warsztatów i pokazów. Games Room planszówkowy oferujący 140 tytułów gier i sesje RPG non stop. Co więcej w programie? Można przekonać się samemu.

Na stronie zjAvy można już pobrać oficjalny informatora oraz tabelę z programem.
Kolejne Spotkanie AKF już jutro

Kolejne Spotkanie AKF już jutro

22-01-2010 15:40 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 1
Już jutro od 9.00 w DK Rakowiec przy Wiślickiej 8 odbędzie się kolejne spotkanie "Na Fantastycznych Szlakach" w ramach warszawskiego AKF.

Tym razem oprócz rozgrywek gier planszowych i RPG, będzie można stoczyć XVII wieczne boje, dzięki prezentacji gry bitewnej Ogniem i Mieczem, przygotowanej specjalnie na potrzeby AKF.

Relację z jutrzejszego spotkania będzie można również obejrzeć w TVN Warszawa, w porannym wydaniu programu Rytm Miasta (wejścia na żywo o 9.30 i 10.30).
Nabór na twórców Avangardę VI

Nabór na twórców Avangardę VI

16-07-2009 09:19 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 0
Organizatorzy konwentu Avangarda V zapraszają wszystkich chętnych na plenerowe spotkanie organizacyjne kolejnej edycji warszawskiej imprezy.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 19 lipca o godzinie 15:00 w parku za Muzeum Wojska Polskiego.

Więcej informacji po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Avangarda V - tabela programowa

Avangarda V - tabela programowa

21-06-2009 00:40 | Mirosław 'Xaric' Kowalski
Na stronie Avangardy V pojawił się program w postaci tabelki, z podziałem na dni, godziny i sale. Organizatorzy podkreślają jednak, że nie jest to jeszcze jego finalna wersja i mogą w nim nastąpić pewne zmiany.

Ostateczna wersja po drobnych poprawkach pojawi się we wtorek rano.

Program jest dostępny po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Ostatnia runda przedpłat AVA V

Ostatnia runda przedpłat AVA V

16-06-2009 01:13 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 0
Wczoraj ruszyła już ostatnia z zaplanowanych kumulacji przedpłatowych warszawskiej Avangardy. Potrwa do 28 czerwca - a opłacając wcześniej składkę akredytacyjną na konwent Avangarda V można przy okazji sporo zyskać.

Szczegóły po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Avangarda prezentuje koszulki

Avangarda prezentuje koszulki

15-06-2009 08:55 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 2
Na stronie konwentu Avangarda V zaprezentowane zostały wzory koszulek, które uczestnicy będą mogli nabyć w trakcie konwentu na stoisku firmy kreatorium.com.

Koszulki kosztować mają 30 zł, ale 500 osób uiszczających przedpłatę akredytacyjną konwentu będzie je mogło kupić o 5 zł taniej.
Sesje RPG w Ethnomuseum

Sesje RPG w Ethnomuseum

12-06-2009 19:56 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 0
Już jutro 13 czerwca, w Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy ul. Kredytowej 1, kolejna dawka wrażeń w Przestrzeni Spotkań z Wampirami.

Zapraszamy na sesję gry role playing zabierającą graczy w odległe zasnute mgłą i cieniami Karpaty do Rumuni początku XVIII wieku – czyli okresu wojen austriacko tureckich.

Udaj się w górskie ostępy zachodniego Banatu i staw czoła niebezpieczeństwom. Tureccy żołnierze, bandyci, dzikie zwierzęta? A może coś groźniejszego...? Przekonaj się co spotkasz na swojej drodze.

Rozpoczęcie o godzinie 12:00.
Czas trwania: 4-5 godzin.
Rozgrywka przewidziana na 3-5 uczestników. Minimalny wiek 16 lat.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zgłaszanie się dziś do północy na e-mail Mistrza Gry.
Avangarda V - pierwsza odsłona programu

Avangarda V - pierwsza odsłona programu

04-06-2009 02:00 | Mirosław 'Xaric' Kowalski
Organizatorzy warszawskiego konwentu Avangarda V ujawnili pierwsze informacje programowe.

Wszyscy rozważający udział w konwencie mogą już na miesiąc przed jego rozpoczęciem przekonać się czy warto.

Organizatorzy zapewniają, że jest to zaledwie pierwszych 265 atrakcji i liczba ta wzrośnie. W chwili obecnej wiadomo że do dyspozycji uczestników oddane zostanie blisko 700 godzin atrakcji rozgrywających się w 28 lokalizacjach na terenie konwentu.

Pogram jest dostępny po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Avangarda V - wielki LARP czwartkowy

Avangarda V - wielki LARP czwartkowy

03-06-2009 15:12 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 0
Wczoraj Avangarda ujawniła cały blok. Dziś prezentuje czwartkowe danie główne czyli Larp Un-Urun-Amar.

Uczestnicy wkroczą w mistyczne wrota koszmaru, jakim okaże się odkryta niedawno krypta pod średniowiecznym zamczyskiem w południowej Syrii. LARP planowany jest na pięćdziesiąt osób, więc każdy kto nie chciałby aby ominęła go ta atrakcja powinien zgłosić się mailowo na adres LARPa.
Star Wars na Avangardzie V

Star Wars na Avangardzie V

02-06-2009 14:28 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 0
Już w środę wieczorem ujawniona zostanie obszerna wstępna lista punktów programu Avangardy V.

Tymczasem by umilić oczekiwanie, organizatorzy prezentują cały nowy blok programowy, o którym można więcej przeczytać po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Program Avangardy - tylko do końca tygodnia

Program Avangardy - tylko do końca tygodnia

27-05-2009 01:59 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 0
Organizatorzy przypominają wszystkim, którzy mają pomysł na ciekawą prelekcję lub niesamowity konkurs, czy też po prostu chcą podzielić się swoją pasją z innymi, że zostało już tylko kilka dni na zgłoszenie swojej atrakcji na do programu Avangardy V.

Punkty programu należy zgłaszać poprzez specjalny formularz. Przyjmowanie atrakcji kończy się o godzinie 12:00, 31 maja - czasu jest więc już niewiele.
GrajDół - planszówki w Nidzicy

GrajDół - planszówki w Nidzicy

27-05-2009 01:49 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 0
GrajDół jest jedną z atrakcji XVI Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy.

U podnóża nidzickiego zamku, w sali gimnastycznej LO im. Stanisława Wyspiańskiego przez 4 dni będzie można wypróbować w miłej, kameralnej atmosferze, najlepsze gry planszowe w Polsce i na świecie, oraz uczestniczyć w kilku turniejach i konkursach z ciekawymi nagrodami.

Dzięki uczestnictwu w GrajDole będzie można też wziąć udział w atrakcjach festiwalowych na Zamku - m.in. w spotkaniu z Robertem Silverbergiem. Więcej informacji o GrajDole na stronie imprezy.
Avangarda V - w przedpłacie taniej

Avangarda V - w przedpłacie taniej

18-05-2009 09:37 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 0
Ruszyły przedpłaty warszawskiego konwentu Avangarda V. Sprzedaż obywa się za pośrednictwem serwisu kumulator i dotyczy pełnych akredytacji.

Więcej informacji po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Nik Pierumow gościem AVANGARDY V

Nik Pierumow gościem AVANGARDY V

11-05-2009 01:44 | Mirosław 'Xaric' Kowalski | Komentarze: 0
Nik Pierumow - wielokrotnie nagradzany w Rosji i Europie pisarz, znany w Polsce przede wszystkim z trzytomowej kontynuacji Władcy Pierścieni, Pierścień Mroku, dylogii Imperium ponad wszystko i trylogii Kroniki Hjörwardu, będzie w dniach 3-5 lipca gościem warszawskiego konwentu AVANGARDA V. Jest to pierwszy z 4 planowanych zagranicznych gości literackich, z którymi w myśl organizatorów będzie można spotkać się w trakcie imprezy.

Ponadto na stronie konwentu pojawiły się informacje dotyczące prezentacji w telewizji TVN - jednej z głównych atrakcji.