string(15) ""
» Blog » WCN 04: NA PYRKONIE NIE BYŁEM, ALE ZA TO SMOK
28-04-2015 07:25

WCN 04: NA PYRKONIE NIE BYŁEM, ALE ZA TO SMOK

W działach: rpg, prywata, fabuła, rysowanie, lokacja, fantasy | Odsłony: 1139

WCN 04: NA PYRKONIE NIE BYŁEM, ALE ZA TO SMOK

Nowy sezon Gry o Zgon wystartował, więc czas w sam raz na narysowanie smoka.

Smok to temat o tyleż ciekawy co, kanoniczny.  Przez wiele lat smoki mnie nie kręciły. Cóż jestem warhamerowcem więc nie miałem nigdy na sesjach zbyt dużo miejsca na smoki, ale teraz podejrzewam trochę się to zmieni. Poza tym można powiedzieć, że ostatnim czasem temat smoków trochę za mną chodzi, na przykład MiM wrócił.

Takiego smoka narysowałem pod koniec zeszłego roku, na warsztatach rysowania fantasy, w szkole rysunku DOMIN , w której lata temu przygotowywałem się do egzaminów na studia:

Przygotowując się tym razem do tematu zrobiłem sobie spory rekonesans jak smoczki są przedstawiane tu i tam, do tego pod kątem fabuły znalazłem też kilka fajnych rzeczy odnośnie smoka, które zamierzam wykorzystać.

Szczerze mówiąc takich smoków w konkretnych miejscach nie ma za dużo. Ponadto szukałem sposobu jak pokazać nasze smoczysko w jakiś mniej oczywisty sposób- tu z pomocą miło przyjść otoczenie, ale przy okazji jest jeszcze jeden kadr, który planuję stworzyć. Tu poniżej taki szkicowy WIP, który doprowadził mnie do finalnego kadru:


Także, były opcje stojące, leżące, sam łeb (który jeszcze zrobię), ale jako najmniej wyeksploatowaną wersję wybrałem taką formę bardziej leżącą.

A może teraz troszkę na temat smoków. Tych jak wiadomo wyprodukowano już miliony. Małe, duże, gigantyczne, masywne, różnych kolorów, jaszczurcze, wężowe, włochate, kościane, wieloskrzydłe,  itp. itd.

Rzecz, która może zwrócić uwagę to kwestia łap i skrzydeł. Kwestia powierzchni lotnej to jedna sprawa. Poza tym zdarzają się nawet smoki bezskrzydłe.
Od razu powiem, że bardziej lubię te smoki które mają tylko skrzydła bez przednich łap. W trakcie pracy miałem taką refleksję, że smok z 4 łapami i skrzydłami to cośw stylu pegaza, a wszyscy wiedzą, że jednorożce są bardziej czadowe. Także tyle mój głos w sprawie łap i skrzydeł. Poniżej Work in progress z tego leża kultu smoka:


Trochę na temat naszego potwora.

Po pierwsze kompozycyjnie: Jaskinia, pieczara (bo to lepsze otoczenie dla smoka, jego chciałem pokazać a nie bawić się w jakąś architekturę dookoła) nadeje nam trochę przestrzenności i w połączeniu z innymi elementami dobrze pokazuje skalę, do tego bardziej podkreśla wiek prastarej bestii. Smok miał dominować, ale jednocześnie miała być zaznaczona obecność kultu i jego sług, więc była konieczna interakcja. W mojej koncepcji fabularnej ten władca mroku dowiaduje się od swych podwładnych o pewnej ważnej rzeczy.... ;)

Jak zapewne pamiętacie, w poprzednich odcinkach nakreśliliśmy sobie pewien szkic krainy. To ten jaszczur jest prawdopodobnie odpowiedzialny za powstanie tej 'STREFY ŚMIERCI' . 

To nie miał być żaden Smaug, czy inny pożeracz światów. Chciałem aby smok był w jakimś tam stopniu powiązany z żywiołem ziemi, a może bardziej z taką starą spękaną zastygła lawą. Może kiedyś jego smocze serce było inne, ale w tej chwili jest zepsute, przeniknięte przez mrok do głębi. To zły, zdegenerowany, zepsuty smok i ten jego nieco podłużny obślizgły charakter bardzo mi odpowiada. Na początku nie wiedziałem czy góra złota mi podpasuje, ale udało się. No to smok w całej okazałości:Do przeczytania w następnym odcinku.

P.S. powoli kończą się chyba tematy, ale pomyślę co z tym zrobić....


 

Komentarze


etcposzukiwacz
   
Ocena:
+1

Tematy to nie problem. Powiedz tylko słowo a jestem pewien, że zostaniesz zarzucony tematami.  

28-04-2015 08:36
Ifryt
   
Ocena:
+2

Pomysł na obrazek i kompozycja fajna, ale jakoś sam ten smok nie do końca mi pasuje. Ten z zeszłego roku, z warsztatów, zdecydowanie bardziej mi się podoba.

Co do kolejnych pomysłów: np. chętnie zobaczyłbym narysowane przez Ciebie jakieś starożytne ruiny (z fragmentami posągów i płaskorzeźb), im bardziej fantastyczne i niemożliwe tym lepiej. :)

28-04-2015 10:21
Olórin
   
Ocena:
0
Warsztatowy również mnie podobał się bardziej. Ten nowszy za to ma ciekawszą scenerię.
28-04-2015 12:40
WekT
   
Ocena:
0

dzieki za komcie.

Chiclabym tylko zaznaczyc, ze pierwszy rysunek jest projektem smoka, a drugi jest projektem sceny ze smokiem.

^Ifryt

ruiny to dobry pomysl, pokazanie tego co dzieje sie w strefei smierci, jakies dalsze poelfie lub jeszcze starsze ruiny, czyli w sumie w gore od tego obrazka :P

28-04-2015 13:05
dzemeuksis
   
Ocena:
+1

A dla mnie scena rządzi.

28-04-2015 13:15
Agrafka
   
Ocena:
0

Znów nie ma elfa z gołą klatą, chyba przestanę wyczekiwać następnych obrazków :(

28-04-2015 15:50
WekT
   
Ocena:
0

Przestalem rysowac polelfa z gola klata bo byl na poprzednim rysunku i zostalo to zignorowane :P na tagru tez byl :P

28-04-2015 16:01
Wlodi
   
Ocena:
0

A gdzie Templariusze (nawet sporo osób wskazało pomysł jako ciekawy! o! ;P), ja się pytam?! :P

28-04-2015 16:28
WekT
   
Ocena:
+1

templarzy beda nastepni
 

28-04-2015 16:39
Agrafka
   
Ocena:
0

Och, tłumaczę i objaśniam - ostatnio poleruję tylko na telefonie,zazwyczaj w drodze do pracy. A w wersji mobilnej przy oglądaniu dowolnego większego obrazka ucina mi lewy bok. Zwyczajnie nie zauważyłam ofiary :( a nawet nie spodziewałam się znaleźć czegoś dla siebie po tym co napisałeś wcześniej.

urodziwy półelfi chłopiec z klata będzie jak znalazł w sali tronowej smoka. ;)​

Ech, było przeczytać w całości poprzednią notkę. Mea culpa.

​I spóźnione ale zawsze podziękowania za klatę :D

28-04-2015 21:28
WekT
   
Ocena:
+1

Do konca myslalem jak go wrzucic ale mi nie podpasował jakoś, ale spoko pomysle nad jakims designem postaci półelfa i bedzie ten sam polelf ;) akurat jestem w fazie podciagania sie w postaciach wiec bedzie jak znalazł ;)

28-04-2015 22:16
Wlodi
   
Ocena:
+1

Postaw sobie zadanie! Zrób męskiego silnego elfa, ociekającego krwią wrogów i gołą klatą! :P

29-04-2015 09:37
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+1

Robisz z elfa barbarzyńcę. A może inaczej zalany krwią przyjaciół? Trzyma na rękach zabitą elfkę lub elfa, krew go zalewa a z oczu płyną łzy.

29-04-2015 10:19
Wlodi
   
Ocena:
0

http://s14.postimg.org/a40ll10pc/shade.jpg Taki bardzo słaby joke mi przyszedł do głowy z elfami ... swoją drogą dobra tematyka dla elfa z gołą klatą ... 

29-04-2015 11:15
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+2

http://s14.postimg.org/a40ll10pc/shade.jpg

O proszę da się umieścić działający link :)

29-04-2015 11:20
Agrafka
   
Ocena:
0

Bardzo mnie cieszy poruszenie tematyki elfa.

​Należałoby zadać pytanie czemu elf (półelf) ma nagą klatę - może jest więźniem i właśnie był bity, może trenuje, może chce komuś zaimponować, a może jest przyszykowany jako przekąska dla smoka ;) to daje wiele możliwości scenerii i tworzenia historii.

29-04-2015 13:01
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0

Może tak ma, bo zbrodnia przerwała romantyczne tet-a-tet?

29-04-2015 13:13
Wlodi
   
Ocena:
+1

A jeżeli to elf, który jest w mniejszości i potrzebuje zrozumienia? Może zakochał się w niziołku (a co?! Czemu nie może?!)? Może walczy o ich wspólne życie, a dookoła zebrana gawiedź szarpiąca jego ubranie, on trzymający go/ją w ramionach? Toć to bardzo symboliczne... w oddali mogą być połamane brzozy!

A poważnie, to elf z bliznami, pokiereszowany, który służył jako zabawka dla młodego księcia. Książę uwielbiał organizować walki i patrzeć, jak ten piękny niegdyś młodzian obecnie przypomina swój cień ... smutłem ... 

29-04-2015 13:18
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+2

@Wlodi

Jak szaleć to szaleć. Na kolanach elfa leży półork, jego wielka miłość. :) 

29-04-2015 13:22
Agrafka
   
Ocena:
+1

Jesteście cudni. :D macie to dramatyczne zacięcie. Romantyzm i pasja wylewa się z waszych wypowiedzi, tragizm i namiętność. Smutne i piękne.

29-04-2015 13:24

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.