string(15) ""
» Blog » WCN 02: Targ na elfim moście
01-04-2015 12:06

WCN 02: Targ na elfim moście

W działach: prywata, rysunek, polter, grafika, RPG | Odsłony: 278

WCN 02: Targ na elfim moście

Witajcie ponownie, wybaczcie opóźnienie, ale miałem niemalże 21 dniowy tydzień pracy i czasu na rysowanki nie było.

Pracę nad mostem zacząłem jakieś 3 tygodnie temu i dziś udało mi się podkończyć:

Trochę bardziej szkicowo, bo nigdy nie miałem wielkiej cierpliwości do detali (a tych powinno być tu sporo), ale mam nadzieję że klimat jest oddany.
Chętnie  kiedyś powrócę do tego tematu w większym formacie lub w digitalu.

Temat targu na elfim moście był pewnego rodzaju zagwozdką z dwóch względów: pierwszy był typowo rysunkowy, drugi bardziej natury naukowej.

1. Jak sensownie pokazać że coś jest jednocześnie targiem i mostem?  Jeżeli ujęcie byłoby z lotu ptaka lub z jakiegoś płaskiego widoku z boku to byłby to bardziej most, a nie o to nam chodziło. Gdybym z kolei zrobił ujęcie z tłumu to obawiałem się, że most zniknie wśród targowych dupereli.

Dlatego wybrałem takie ujęcie ze zrujnowanej kolumny, a obudowanie resztek elfiego mostu jakimiś przybudówkami i rusztowaniami wszelkiego zastosowanie wydaje mi się mieć sens. Do tego w jakiś sposób te wszystkie prowizoryczne dobudówki w zamyśle mają kontrastować z resztkami wiekowej konstrukcji.

2. Po kiego grzyba robić targ na moście? Z tym pytaniem trochę się męczyłem. Przecież jeśli most w jakiś tam sposób jest przeprawą to o wiele lepiej jest zrobić targ przed mostem, gdzie jest pewnie o wiele więcej miejsca, a i cały targ ma sensowniejszy rozkład. Oczywiste jest, że aby na moście był targ ten, musiał przestać pełnić swoją funkcję. Tylko dlaczego tak się stało? Odpowiedź na to pytanie jest częścią rodzącej się fabuły. Cały czas nie zapominamy o smoku, który gdzieś tam się czai ze swoim kultem. Na razie zdradzę tyle, że kres funkcji mostu wiąże się bezpośrednio ze zniknięciem elfów, wieki temu oraz z tym, że nikt nie ma interesu łączności z tym co się po drugiej stornie mostu znajduje- tam jest jakiś, dziki, niebezpieczny, skażony, etc. teren. Ale to i tak za mało aby powstrzymać kogokolwiek przed zrobieniem tam raczej strażnicy i fortu niż targu.

Dziś rano przyszło mi do głowy rozwiązanie. Most został zamieniony w ruinę wieki temu. Niegdyś był wspaniałą przeprawą- łącznikiem między dwoma krainami, zawieszonym wysoko nad doliną rzeki. Następnie wydarzyło się coś strasznego, co doprowadziło do exodusu lub eksterminacji elfów, przemienienia krainy po drugiej stornie w strefę śmierci, a poza tym połowa mostu została zniszczona. Także gdzieś tam dalej jest wielka wyrwa pomiędzy mostem a drugim brzegiem wąwozu czy kanionu. Po latach most stał się dzikim targiem, wędrowcy i kupcy z różnych stron przybywają tutaj by handlować egzotycznymi dobrami (i złami). Jedynym łącznikiem ze strefą śmierci jest chybocąca się na wietrze dwudziestoparo metrowa linowa kładka.

Do zobaczenie w następnym odcinku, który mam nadzieję nieco szybciej.


 

Komentarze


Wlodi
   
Ocena:
+2

Myślę, że wiele też zależy od szerokości mostu. Jeśli jest na tyle duży, by pozwolić na spokojne przejście + umieszczenie targowiska stanowi wtedy doskonałe miejsce, przez które przejdzie sporo osób. Np. most łączący dwie krainy - miejsce spotkań dwóch kultur i światów. 

Koncept bardzo mi się podoba i stylem podchodzi do "W poszukiwaniu ptaka czasu". Różnorodność wielkości postaci na rysunku sugeruje wiele kultur i ras, a więc przyciąga istoty z różnych środowisk. Może most był kiedyś miejscem kultowym i znaczącym? 

W każdym razie praca jest ciekawa i z przyjemnością zobaczyłbym więcej elementów, by mieć ochotę zawiesić oko na każdym drobiazgu! :)

01-04-2015 12:49
Agrafka
   
Ocena:
0

chlip. A goła klata?

01-04-2015 12:58
WekT
   
Ocena:
+2

@Agrafka

mała goła klata znajduje się na pomoście po prawej stornie na środku obrazka. ;)

Ale obiecuję że jeszcze gdzieś dorzucę w kolejnych pracach- urodziwy półelfi chłopiec z klata będzie jak znalazł w sali tronowej smoka. ;)

01-04-2015 13:06
Olórin
   
Ocena:
0

Świetny rysunek - gdybyś tak jeszcze wzbogacił go o detale to byłby bardziej niż świetny. Wykorzystam na sesji na bank! Rozumiem, że teraz przechodzisz do realizacji innych pomysłów, czy startujemy od nowa z propozycjami?
 

02-04-2015 14:29
Z Enterprise
   
Ocena:
+1
Aramin.
   
Ocena:
0

też wykorzystam na swojej sesji ;]

03-04-2015 23:06

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.