Outpost 2
string(15) ""
» Blog » Quo Vadis Polteru i Wy RPGowcy?
01-03-2012 15:47

Quo Vadis Polteru i Wy RPGowcy?

W działach: polter, rpg | Odsłony: 12

Quo Vadis Polteru i Wy RPGowcy?
Ponieważ notka nerv0 wywołała spore zamieszanie i sprowokowała pewne zalążki dyskusji, chciałbym otwarcie zapytać.

Co byście zmienili na Polterze, żeby przywrócić nie tyle dawny blask, co miejsce fandomie, które skupia materiały RPG na poziomie?

Być może dyskusja o ile tak się pojawi, pomoże redakcji lub zainspiruje innych do działania.

Czy jest szansa na renesans czegoś takiego jak dawne pisma RPGowe w internecie? i jak to zrobić?

Czy jest jeszcze miejsce na RPG artykuły, a nie notki na blogach i wpisiki na forach? a może ta forma przeszła do lamusa z różnych względów?

(nie chodzi mi o flejm, ale o merytoryczną dyskusję, dlatego też pojazdy i wygłupy będę subiektywnie selekcjonował :P)

Komentarze


Repek
   
Ocena:
0
@earl
Matematycznie to się na pewno zgadza, ale tak zdrowofuriathoworozsądkowo to już nie bardzo. :)

Pozdro
02-03-2012 23:32
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ej, no to nie mowie żeby wzystkie pomysły Furiatha brać :)
Evo, spojrz, to daloby ci szanse bycia blogerką która tropi niesprawiedliwych recenzentów, kiepskich autorów i obrzydliwe fanfiki. Na wlasny rachunek, a nie ruinując przy okazji czyjegoś arta.
Tzn dobra, gadam jakbym sam byl swiety, choc oczywiscie zdaje sobie sprawe ze sam sie dosc ostro przyczyniam do rajdow trollerskich - ale jednak wydaje mi sie, ze gdybysmy rozdzielili subiektywne opinie z blogosfery od artkulow, ktore mają aspirację być jakos tam profesjonalne, wyszloby to wszystkim na zdrowie..
Ktos wspominal o przywroceniu pisemka papierowego - a wlasnie w pisemku nie ma polemiki z autorem - przez co artykul staje sie mniej zalezny od łaskawości kilku krzykaczy - nie trzeba sie martwić czy ktos zrobi ci burdel pod artem i nie zwyzywa cie od idiotow, jak czesto dzieje sie to teraz.
A gdyby faktycznie ktos by napisal jakas glupote - wciaz zawsze mozna go zjechac na blogu/ forum.
Tyljo ze ci ktorzy nie wchodza na Poltera zeby poczytac moje wygłupy z Malaggarem czy inne trollfiesty nie musza wchodzic na spolecznosc, chyba ze dla smiechu - ale artykul zostaje odporny na zaczepki i nie podlega interpretacji i opiniowaniu "ekspertow". Przez co niezalezny zewnetrzny czytelnik moze go przeczytac w spokoju, troll free.
02-03-2012 23:46
Repek
   
Ocena:
0
@zigzak
Te trollerki obchodzą k50 ludzi z fandomu erpegowego. :) Nie możemy przecież tak zawieść userów poltka, odbierając im jedyne miejsce do masowego lansu. :) Facebook nadaje się na plotki i żale, ale w tej kwestii trochę mu brakuje. :)

Pozdro
03-03-2012 01:31
Blanche
   
Ocena:
+7
Żeby nie bać, że ktoś Ci zrobi burdel pod artykułem wystarczyłoby, gdybyśmy zmienili do siebie nastawienie. :P
03-03-2012 08:05
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@repek - tak, k50 osób - zresztą pewnie dokladnie te same k50 osob ktore stanowi to mityczne "10% robiace 90% problemów".
W sumie to te 10% robi też 90% kontentu - ale pewnie czyta go dużo wiecej.
Problem chyba rzeczywiście nierozwiązywalny.

@Blanche - no tak, wystarczy :D
03-03-2012 08:27
Repek
   
Ocena:
+2
@zigzak
tak, k50 osób - zresztą pewnie dokladnie te same k50 osob ktore stanowi to mityczne "10% robiace 90% problemów".

Szybko się uczysz...

W sumie to te 10% robi też 90% kontentu - ale pewnie czyta go dużo wiecej.

...ale jeszcze musisz trochę popracować. :)

Pozdro
03-03-2012 13:02
Kamulec
   
Ocena:
0
@Blanche
Z jakiego na jakie?
03-03-2012 16:45
Blanche
   
Ocena:
+5
@Kamulec:
Z "pisze pierdoły, więc mu wygarnę" na "nie zgadzam się z nim, ale może jednak nie muszę go mieszać z błotem".
03-03-2012 19:30
earl
   
Ocena:
+1
@ Blanche

Czasem jednak autor może poczuć się dotknięty nawet taką krytyką i odpowiedzieć w sposób arogancki komentującemu. A wtedy od słowa do słowa i kłótnia gotowa. Wiem coś o tym, bo sam kiedyś nie byłem bez winy w 2 takich przypadkach.
03-03-2012 19:47
Kamulec
   
Ocena:
+2
Żarty można swobodnie odłożyć na bok przestrzeganiem zakazu spamowania, podobnie jak pseudokonflikty. Konfliktów prawdziwych się apelem nie zażegna. Ogniska, nim pożar się rozprzestrzeni, gasić musi szybko działająca moderacja lub trzeba przejść nad nimi do porządku dziennego i ograniczać się do tego, by nikt nie łamał prawa.
03-03-2012 21:50
   
Ocena:
0
No wiesz Zigzag
Tu o atomkach coś napisałeś, ale są tu prawdziwi menszczyrzni, uwielbiani przez forumowiczów moderatorzy, usunięci przez zaplute repki reakcji!
Oni nie kalają strony sensownymi w, wiedząc, że prawdziwi Polterowcy wielbią jeg poezję.
04-03-2012 19:46
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Atomówkach, slann, Atomówkach :)

a poza tym nie do końca zrozumiałem o co ci chodzi. Wlasciwie wogóle :)


04-03-2012 20:17
Planetourist
   
Ocena:
+1
Proponuję, by każdy uczestnik tej dyskusji merytorycznie, sympatycznie lub i tak, i tak skomentował jeden dowolny artykuł lub notkę z blogosfery. Tak symbolicznie, żeby pokazać, że to dyskusja dla dobra Poltka, a nie tylko* dla samej dyskusji :)

Niestety nie mam czasu wypowiedzieć się dłużej, więc powiem tylko o jednym: tak, tekst czekający nie-wiadomo-ile to strasznie przykra rzecz i przepraszam wszystkich, którzy mieli lub wciąż mają ten problem ze swoimi tekstami, które miałem zredagować.

A, i jeszcze jedna sprawa: żeby pokazać, że się coś lubi, wystarczy kliknąć polecajkę, ale fajnie jest raz na jakiś czas napisać krótki komentarz - z braku czasu i weny wystarczy nawet Dzięki!. To bardziej podbudowuje autora i nie zżera dużo czasu.

*Bo fakt, dyskusje dla samych dyskusji są fajne. Szkoda tylko, że nic z nich nie wynika.
04-03-2012 20:40
Wiron
   
Ocena:
+2
To ja dorzucę moje uwagi:

Blogi to prawdziwy skarb i jeden z powodów dzięki którym ten serwis jeszcze żyje. Trafia tam masa tekstów które kiedyś pewnie byłyby publikowane na stronie. Dobre teksty blogowe powinny być archiwizowane w odpowiednich działach. Obecnie jest straszny bałagan. To niewielki problem dla tych którzy przeglądają je regularnie. Ale postawcie się na miejscu przypadkowego użytkownika który ma małe szanse trafić na bardzo dobry tekst napisany rok temu, obecnie przykryty masą flejmów, relacji z konwentów i notek o kotkach.

Przenoszenie (a nie ukrywanie/kasowanie) flejmów dotyczących fandomu i dyskusji na Polterze o Polterze w wyznaczone miejsce (forum lub specjalny dział dla społeczności). Wyjaśnienie tutaj: http://www.devblogi.pl/2009/07/met a-to-morderstwo.html

04-03-2012 20:59
Repek
   
Ocena:
0
@Wiron
Trafia tam masa tekstów które kiedyś pewnie byłyby publikowane na stronie.

Raczej nie byłyby, bo nikt nie nadążyłby z redagowaniem, korektą i wrzucaniem takiej ilości materiału.


Przenoszenie (a nie ukrywanie/kasowanie) flejmów dotyczących fandomu i dyskusji na Polterze o Polterze w wyznaczone miejsce (forum lub specjalny dział dla społeczności).

Ale my ich nie kasujemy/ukrywamy, więc po co je gdzieś przenosić?

Pozdro
04-03-2012 21:23
Wiron
   
Ocena:
0
@repek
Raczej nie byłyby, bo nikt nie nadążyłby z redagowaniem, korektą i wrzucaniem takiej ilości materiału.

I właśnie dlatego są pisane na blogach ;) Dlatego proponuje zastąpienie długiego i niezbyt efektywnego procesu redakcji nadsyłanych tekstów, archiwizowaniem notek blogowych.

Ale my ich nie kasujemy/ukrywamy, więc po co je gdzieś przenosić?

Bo się robi śmietnik. Polter jest ponoć serwisem o fantastyce, a nie o Polterze czy spodniach pewnego wydawcy. To nie jest coś czym przyciąga się użytkowników. Rozumiem walory rozrywkowe ale jeśli już to w wyznaczonym, nie rzucającym się w oczy miejscu. Zainteresowani je znajdą, ci których to nie interesuje mają spokój.

04-03-2012 21:40
Repek
   
Ocena:
+3
Co do tych tekstów i ich ilości, to działa nieco inaczej, ale ok, rozumiem, że fajnie byłoby mieć notki o rpg w jednym miejscu. Już GH bodajże proponował, jak można to zrobić. Natomiast nie bardzo jest opcja, by je "archiwizować" na stronie [w sensie działu], bo nie od tego jest dział.

Blogosfera to blogosfera, działy to działy. Rozumiem argumenty za ulepszeniami w blogosferze, by lepiej się ją przeglądało w poszukiwaniu treści. Ale Ponowne katalogowanie ich w obrębie działu to noszenie drewna do lasu. EDIT: A raczej z lasu do lasu.


Polter jest ponoć serwisem o fantastyce, a nie o Polterze czy spodniach pewnego wydawcy.

I tak jest.

Natomiast blogosfera jest miejscem, w którym ludzie połączeni fantastyką mogą pisać o czym chcą. Bo na fantastyce się świat nie kończy, a wielu userów - jak widać - ma ochotę dzielić się swoimi innymi spostrzeżeniami i pasjami ze społecznością, której częścią się czują.

Pozdro
04-03-2012 21:56
Kamulec
   
Ocena:
0
@Planetourist
Większość moich merytorycznych komentarzy pod artykułami w dziale D&D Poltera pozostała bez odzewu ze strony redakcji, po co więc pisać kolejne.

Pisanie "dzięki" tylko ukrywa ew. sensowne komentarze.
04-03-2012 23:38
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+3
Masz na myśli takie komentarze jak "tekstu nie czytałem, ale w zdaniu XYZ nie powinno być przecinka"?
05-03-2012 00:02
Kamulec
   
Ocena:
0
To była odpowiedź na komentarze Miszcza i Zi. Przykład komentarza masz tutaj.
05-03-2012 00:07

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.