» Blog » Nowy Rok, Nowe RPG 2012
09-01-2012 20:53

Nowy Rok, Nowe RPG 2012

W działach: inspiracje, internet, konwenty, RPG, NRNR 2012 | Odsłony: 12

Nowy Rok, Nowe RPG 2012

[Przeczytaj także na Pełną Parą, gdzie znajdziesz także ParaRecenzję najnowszego Sherlocka Holmesa]

 

Czas wystartować kolejną w blogosferze importowaną ze Stanów inicjatywę! Po bardzo dobrze przyjętych Karnawale Blogowym RPG i Dniu Darmowych Gier Fabularnychprzypinkach gracza i Mistrza Gry (widoczne choćby po prawej stronie mojego bloga) oraz Piątkowych Piątkach (w zeszłym tygodniu niestety zapomniałem, obiecuję poprawę) czas na akcję nieco innego typu. Oto polska edycja New Year, New Game.

 

Na czym to polega?

Akcja Nowy Rok, Nowe RPG (albo NRNR) stanowi wyzwanie dla graczy i prowadzących: spróbuj zagrać w coś innego, niż dotychczas. Nie musisz porzucać swojego dotychczasowego systemu, a jedynie znajdź czas na nieznany dotąd tytuł. Pomoże ci to rozwinąć zdolności gracza i prowadzącego, poznać inne rozwiązania mechaniczne, nauczyć się nowego stylu gry. Przestawienie się na zupełnie odmienne zasady i stylistykę może być pewnym wyzwaniem, ale jednocześnie przyczyną świetnej zabawy.

 

Poza tym akcja Nowy Rok, Nowe RPG to świetna okazja, aby wreszcie postarać się znaleźć czas i drużynę chętną do gry w RPG, o którym o dawna myślałeś. Zawsze chciałeś poznać Wolsunga? Weź udział w NRNR zrób to. Fascynował cię Zew Cthulhu? Zmotywuj się i staw czoła Wielkim Przedwiecznym.

 

A co dalej? Postaraj się napisać coś o swoich doświadczeniach. Może to być raport z sesji, recenzja poznanego systemu, czy po prostu luźna historia o zbieraniu drużyny i "tej pierwszej sesji". Każdy tekst to źródło inspiracji dla chcących wziąć udział w akcji, świetny motywator do poznania nowego systemu, a nawet  okazja do rozpropagowania jakiejś gry. Wszystkie wypowiedzi uczestników NRNR zostaną zebrane na podstronie Pełną Parą.

 

Oczywiście aby wziąć udział w akcji nie musisz być blogerem. Najważniejsze to wypróbować nową grę w nowym roku. Wypowiedź o sesji to pomoc dla innych uczestników i okazja do pozostawienia swojego śladu jako uczestnika NRNR, jednak faktyczne uczestnictwo to wyłącznie granie/prowadzenie nieznanego dotąd tytułu.

 

Terminy

Nowy Rok, Nowe RPG to wyzwanie. A co to za wyzwanie, w którym nie gonią cię terminy. Na rozegranie sesji i spisanie swoich doświadczeń masz czas od dziś (9.01.12) do 9 kwietnia 2012, a więc trzy miesiące.

 

W tym czasie będą miały miejsce dwa mocno RPGowe konwenty, na których z pewnością znajdziesz okazję do rozegrania sesji w wybrany system. Są to ZjaVa 3 (18-19 lutego) - konwent poświęcony niemal wyłącznie graniu oraz Pyrkon 2012 (23-25 marca) - największy konwent w Polsce, którego tegorocznym gościem będzie twórca m. in. Savage Worlds i Deadlands, Shane Hensley.

 

Co z nieznającymi RPG?

Słyszałeś o RPG, ale nigdy nie miałeś okazji w nie pograć? Nowy Rok, Nowe RPG to akcja także dla ciebie. Poszukaj chętnych do gry, kup swój pierwszy system, a może nawet załóż bloga o grach fabularnych. To naprawdę fajne hobby. Podejmij wyzwanie i zacznij rok z RPG.

 

Uwagi dodatkowe

Akcja prowadzona jest za wiedzą i zgodą koordynatora oryginalnego New Year, New Game.

 

Logo NRNR udostępnione jest na licencji CC-BY-NC.

 

W najbliższym czasie uruchomione zostaną strony akcji Nowy Rok, Nowe RPG na Facebooku i w serwisie Google+.

 

Do kostek i klawiatur! 

Komentarze


~Hmmmmmmmm

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+7
Wolę stare dobre fantazy.
09-01-2012 22:23
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ja się wczuwałem w sprzedawce z bazaru
10-01-2012 00:43
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A ja prowadziłem ucztę staropolską z wódką i jajecznicą na czele.
10-01-2012 02:41
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
A kiedy będą jakieś nowe przygody na Polterze? Bo nudą wieje od pewnego czasu ... :(
10-01-2012 06:25
~

Użytkownik niezarejestrowany
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
fora z poltora tyldy!!1
10-01-2012 14:40
kbender
   
Ocena:
0
The Legend of the Five Rings 4th Edition eBook is on sale for only $12.00 this week as part of the New Year, New Game Sale

Czuli na Drivethrou jest PDF legendy najnowszej za 12 dolców.

Kto nie grał, idealna szansa, żeby spróbować legalnie i (w miarę) tanio.
10-01-2012 23:52
Xolotl
   
Ocena:
0
kbender

Polskie wydanie się zbliża powoli, lepiej zachomikować kasę:)
11-01-2012 00:01
kbender
   
Ocena:
0
Ba, a czy ktoś zna termin i planowany koszt? Jakieś newsy z zespołu tłumaczącego? Jeśli termin wyda mi się rozsądny, z PDFem poczekam ;)
11-01-2012 00:44
Wędrowycz
   
Ocena:
0
Może i Legendy nie warto teraz kupować, ale już Mouse Guarda np. warto rozważyć :) http://pelna-para.blogspot.com/2012/01/nrnr-2012-promocje-na-drivethrurpg.html tutaj jeszcze parę innych tytułów w promocji na DriveThru
11-01-2012 20:48

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.