Blog

Wyświetlono rezultaty 1-10 z 65.

D&D Next - wrażenia

15-03-2013 14:56
9
Komentarze: 0
W działach: RPG
Krótko i na temat - na sandboxowym blogu zamieściłem wpis z uwagami na temat nadchodzącej wersji dedeków. Mam nadzieję, że zrozumiecie, co autor miał na myśli ;)

D&D Next, Sandbox i kasety wideo

11-03-2013 13:30
13
Komentarze: 3
W działach: RPG
Być może kogoś to zainteresuje, bo lubi tak jak ja czytać raporty i opisy z cudzych sesji - od jakiegoś miesiąca prowadzę w miarę regularnie sesje D&D Next w docelowo sandboxowym stylu. Na tym blogu umieszczam streszczenia poszczególnych sesji (które spisuje w pracy :P), niedługo zamierzam tam wrzucić bardziej "raportowy" opis z uwagami na temat mechaniki, etc. Jakby co, to nieskromnie polecam ;)

Gramy! okiem Gracza!

05-08-2012 00:50
22
Komentarze: 4
W działach: Konwenty
Jako, że oficjalna relacja z Avangardy została już popełniona, ze spokojnym sumieniem mogę dać upust usilnej potrzebie podzielenia się wrażeniami z uczestnictwa w turnieju Gramy! Wziąłem udział w trzech naprawdę dobrych sesjach, a i obserwacja konkursu od wewnątrz nasunęła mi kilka refleksji. Savage Worlds, Eliash: Moje pierwsze poważne spotkanie z tą mechaniką. Byłem trochę sceptycznie nastawiony, słyszałem, że mimo wszystko nie jest wiele płynniejsza czy szybsza od dedeków, ale niesłusznie - wypełniona akcją sesja (graliśmy trochę genericowymi najemnikami a'la Jagged Alliance) śmigała jak...

Nibykonkurs XVII - moja cegiełka

31-10-2010 02:39
3
Komentarze: 0
W działach: Niezwykłe Inicjatywy
Co tu dużo mówić - wziąłem i napisałem autorkę z okazji przypomnienia sobie o istnieniu instytucji Nibykonkursu, co ja i potomność zawdzięczamy luckowi i beaconowi. Pozostaje mi podziękować i zaprosić do lektury oraz dzielenia się uwagami. Gra powstała w ok. 6 godzin, dzisiaj późnym popołudniem podjąłem w ogóle decyzję o startowaniu, szybko naszła mnie inspiracja, a z racji choroby miałem dużo czasu, aby w pocie czoła wszystko spisać.

Odnalezione szczęście

10-01-2010 00:03
17
Komentarze: 12
W działach: Kultura
Dzisiaj odnalazłem szczęście. Tak się tym ucieszyłem, że postanowiłem ogłosić to całemu światu! Więc: Kiedy odnalazłem te tytuły i wejściówki moje włosy znowu ułożyły się w grzybka, którego nosiłem z woli mamy mając 5 lat i podskaczyłem pod sufit z ekscytacji! Mam nadzieję, że i ktoś z Was miał podobnie ;).

Sennik #0

02-11-2009 12:24
9
Komentarze: 11
W działach: Kultura
Sennik #0
Miałem dzisiaj dziwaczny sen. Siedziałem w klasie, razem z niezliczoną ilością ludzi, a za biurkiem siedział lucek i sprzedawał podręczniki do Wolsunga. Postanowiłem kupić swój egzemplarz i okazało się, że imć Maciek dysponuje jedynie miękkookładkowym wydaniem, które w dodatku było dychę droższe niż to w twardej oprawie. Do tego okładka była utrzymana w kolorystyce i stylistyce mojego podręcznika do cywila (patrz załącznik do wpisu), podobnie jak grubość samego woluminu. Tak czy siak zadowolony kupiłem Wolsunga, usiadłem z powrotem w ławce i obudziłem się. Co to może znaczyć? :O

Nieoficjalna i subiektywna relacja Polconowa

03-09-2009 12:55
11
Komentarze: 4
W działach: Konwenty
[zwyczajem Cravena - pisaniu towarzyszyła mi ta i ta muzyka] Jak wskazuje tytuł wpisu, poniższa relacja, względnie krótka, będzie nasycona subiektywizmem, prywatą i hermetycznymi żartami. Kto nie czuje się na siłach, aby poznawać takową i wolałby coś bardziej obiektywnego - proponuję poczekać do zakończenia mojej poprawkowej sesji egzaminacyjnej. Na swoje usprawiedliwienie powiem, że ten wpis będzie służył jako swoisty brudnopis spisany w celu niezapomnienia o wszystkich fajnych i niefajnych aspektach Polconu 2009. Dla uczczenia tradycji - wpis ma formę listy pozdrowień. Pozdrawiam więc: Sz...

Apel w sprawie zdrowia psychicznego i ograniczenia wyborów

07-07-2009 21:43
4
Komentarze: 3
W działach: Konwenty
Apel w sprawie zdrowia psychicznego i ograniczenia wyborów
Krótko, ale treściwie. Powróciwszy z gdyńskiego Open'era chciałem wystosować publiczny apel do organizatorów Avangardy - za rok zróbcie konwent tydzień później, nie każcie podejmować dramatycznych decyzji!

Absolutna podjarka

16-06-2009 09:13
4
Komentarze: 5
W działach: Kultura
Absolutna podjarka
Co by tu dużo nie mówić - ostatnio dość spontanicznie i intensywnie zakochałem się w niejakim Battles, co wywołało we mnie tak wielką euforię, że postanowiłem podzielić się tymi wrażeniami ze społecznością. Nie kryje się za tym żadna wielka historia - jedynie YouTube i uprzejmi koledzy służący pomocą przy poszukiwaniu dźwięków. Hipnoza. Na początku nie podobał mi się raczej nudny bębenek, ale wraz z narastaniem kolejnych instrumentów robi się coraz bardziej interesująco, aż do apogeum w momencie wejścia "wokalisty", który wg opisu na laście robi za żywy sampler. Czysta matematyka wtłoczona...

Pyrkon - epilog

03-05-2009 01:58
5
Komentarze: 3
W działach: Poznański lajf, Konwenty
Echa ostatniego Pyrkonu zaczynają już przebrzmiewać, ale jeszcze nie do końca wytłumiły się na ścianach jaskini Czasu! Myślę, że słowa będą zbędne, kiedy ujrzycie teledyskorelację z tegorocznego poznańskiego spotkania z fantastyką, wykonaną przez ludzi z serwisu Zakazana Planeta. Enjoy your meal!