string(15) ""
» Blog » Boont - nowa gra karciano - towarzyska
07-06-2007 22:19

Boont - nowa gra karciano - towarzyska

W działach: Planszówki, Niezwykłe Inicjatywy, Takietam | Odsłony: 3

Logo Boont
 
Nadeszła noc... Maciek się nie stawił. Wiedziałem, że tak będzie - tacy jak on zawsze wymiękają... Ale reszta bandy była - ja, Marek, Anita... Każdy miał w ręku woreczek z farbą. McŻarcie wyglądać dzisiaj będzie jak paw Marka po piwie...
 
    Już tylko dni dzielą nas od momentu, kiedy światło dzienne ujrzy wprowadzająca zupełnie nową jakość w świecie niekolekcjonerskich gier karciano - towarzyskich ;) produkt ze stajni Grupy Kreatywnej Takietam -  Boont.

    Jest to przemielony i przetransformowany w karciankę pomysł, który początkowo miał służyć jako RPG. Gra opowiadająca o grupce nastolatków, chcących ze wszystkich sił i za wszelkę cenę pokazać światu, jak bardzo nienawidzą zastanego systemu i porządku rzeczy. W swojej walce z Babilonem nie cofają się przed niczym - spóźniają się na lekcje, nie odnoszą tacek w McŻarciu, a nawet palą papierosy!

    Każdy buntownik musi wykazać się szeregiem zalet i umiejętności w swojej grupie, aby to właśnie on podjął się szalonego pomysłu, na który wpadła cała banda. Musi uważać, aby nikt z jego kumpli i kumpelek nie wyprzedził go. W końcu, sława i uznanie wśród środowiska anarchistów przypadnie tylko jednemu z całej ekipy! Nikt nie jest bezpieczny, wzniosłe idee, którym służą nasi bohaterowie, usprawiedliwiają każde świństwo - do momentu, do którego nikt nie złapie na gorącym uczynku danego cwaniaka.

    Tylko najodważniejsi, najsilniejsi, najzręczniejsi i obdarzeni największym szczęściem młodociani anarchiści będą w stanie szacunek starszych, prawdziwych anarchistów, którzy potrafią wypić dwa wina pod rząd i byli na Woodstocku. Cel jest prosty - być najbardziej zbuntowanym nastolatkiem na osiedlu!    W  Booncie wszystko toczyć będzie się prędko i chaotycznie, tak jak życie bohaterów gry. Handlowanie kartami, wykonywanie wybryków, zbieranie puntków Niesławy - to wszystko będzie odbywało się w odpowiednio anarchistyczny, głośny sposób. Gracze muszą tak ułożyć pięć kart na ręku, aby móc wypełnić wymogi stawiane przez każdy wybryk. Kto zrobi to pierwszy i w sposób zgodny ze wskazaniem - ten gość. Musi uważać tylko, aby karta Siły nie znalazła się przypadkiem nie na swoim miejscu i aby kumpel siedzący obok nie wyciągnął w ostatniej chwili "asa" spod tyłka.
 

    W
przeciągu tygodnia razem z Saisem postaramy się zaprezentować kompletną, gotową do użycia grę, przy której, mam nadzieję, miło spędzicie niejedno spotkanie towarzyskie ;).
 
Logo Takietam 
*do GK Takietam oprócz Saisego i mnie należy też oczywiście imć beacon, niewspomniany we wpisie z racji niebrania aktywnego udziału w tworzeniu 'Boontu' - jedynie, jak wspominałem w forum gier autorskich, idea gry o młodocianych anarchistach jest nasza wspólna, urkowo-beaconowa ;)
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Furiath
    Brzmi super
Ocena:
0
chętnie kupię.
07-06-2007 22:34
Urko
    :)
Ocena:
0
Tego typu komentarze zachęcają nas do pomysłu 'komercyjnej' publikacji Boontu. Oby więcej takich, bo wtedy łatwiej będzie przekonać Kuźnię Gier tudzież innych sieciowych tuzów wydawniczych do puszczenia naszej gry za pieniądze :D.

Dziękuję w imieniu swoim i Saisego ;).
07-06-2007 22:42
Siman
    Tuzów jak tuzów
Ocena:
0
Ale też bym was wspomógł zakupem, jak byście zdecydowali się to wydać. ;)
07-06-2007 23:49
Szczur
    Pomysł fajny
Ocena:
0
jeśli wykonanie grywalne, to macie kolejnego klienta :)
07-06-2007 23:50
~Lech

Użytkownik niezarejestrowany
    Niezły
Ocena:
0
Dobrze (aż mi się śmiecić zachciało taki anarchizm poczułem)
07-06-2007 23:57
memnos
   
Ocena:
0
A ja nie kupię, taki ze mnie anarchista!

A na serio. Good luck, mate.
08-06-2007 01:54
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
W zamian za egzemlarz autorski oferuję hasło promujące grę: "Groont to boont!"
08-06-2007 09:00
Szabel
    A ja powiem...
Ocena:
0
...wydajcie w systemie okupowym. :D
08-06-2007 11:06
Urko
    Dzięki
Ocena:
0
Za wszystkie pozytywne głosy ;)

@Borejko

Dorzucisz Konwentufkon z autografem SNT przesłany faxem i umowa stoi :]

@Szabel

System okupowy? :> Źle mi się kojarzy, a Google nie zna takiego pojęcia, tak więc - tłumacz się :D
08-06-2007 16:41
Qball
   
Ocena:
0
System okupowy?
No to leci to tak: Porywamy matkę/ojca/psa czycotam jeszcze od takiego delikwenta jak np. Borejko i grozimy mu: Kup nasza planszówkę albo zrobimy z tego co porwaliśmy kwietnik/kisiel/panzerfaust/wódkę.

Podobno działa.

A tak na serio: good luck:)
08-06-2007 18:34
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Gdzie nie pójdę linkami tam Borejko. A może by tak raz choć porwać Pana Furiata, albo innego Sejiego?
Ja to wogóle Urko myślę zrobić Syndykat Zbrodni. Jako że nikt nie kupuje gier to bedziemy se robić sami i sie wymieniac. Mozna też naparzać tych co chą kupić.
09-06-2007 07:31
Qball
   
Ocena:
0
Co się dziwisz? Jesteś znany w fandomie ;P
09-06-2007 09:36

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.