string(15) ""
» Blog » A miało być o GNSie :P
14-09-2006 22:06

A miało być o GNSie :P

W działach: Niezwykłe Inicjatywy, Szkoua śie | Odsłony: 3

A miało być o GNSie :P
No właśnie, planowałem tę notkę przeznaczyć na moje przemyślenia na temat tego wspaniałego zjawiska (:D), jakim jest teoria GNS. Wczoraj odbyłem rzeczową dyskusję na ten temat ze znajomym i byłem tak pełen twórczego, gns-owskiego zapędu, że klawiatura sama mi się w palce cisnęła ;). Jednak po drodze do domu wpadłem na zgoła inny, bardziej "twórczy" pomysł - GNS niestety będzie musiał poczekać ;).

Kiedyś wpadłem na pewien pomysł. Pewien pomysł wyniknął z uświadomienia sobie faktu, że początkującemu, potencjalnemu członkowi fandomu (nazywanego dalej fandomersem) jest strasznie trudno połapać się w środowisku - who's who, czym u diaska jest TIR czy na przykład o co chodzi z "wielkim powrotem Krakonu". Czyta sobie taki fandomers dyskusję między bardziej doświadczonymi członkami społeczności i ni w ząb nie rozumie, o czym rozmawiają i z jakiego powodu wybuchają określone flejmy ;).

Tutaj ja, zwykły, szary niedawno uwolniony z okowów bycia fandomersem wg własnej definicji ;), wpadłem na ideę, która pomoże takim błądzącym w ciemności. Ideę nazwałem Niezwykłą Inicjatywą Nr Jeden i Pół (Niezwykłe Inicjatywy Nr Jeden i Dwa są znane nielicznej grupce wybrańców ;)) a.k.a Fandom FAQ. Czyli, miejsce w sieci, gdzie zebrane byłyby informacje na temat polskiego (na początek ;)) fandomu - czyli, gdzie działa jaki klub, jakie były kulisy powstania danej gry fabularnej i dlaczego dany fejmus jest taki ważny ;). Można by też tam zadawać takie pytania nie obawiając się zignorowania / narażenia się na śmieszności / dowolny inny czynnik, który może odstraszać ludzi od zadawania takich pytań. Fajny pomysł, nie ;)? Co do pozostałych Niezwykłych Inicjatyw, powiem tylko, że ta Nr Dwa stanowi niejako bardzo hardcore'owe rozwinięcie tej idei. A co do reszty, to ciiiiisza :D.

W cyklu szkoua śie - nihil novi. Nauczyciele w dalszym ciągu albo nudzą, albo rzucają śmieszne komentarze na przemian z suchymi faktami naukowymi. Jednak wart odnotowania jest zapewne tekst niejakiego pana Kurzepy, ex-dyrektora mojego liceum, który obecnie będąc na emeryturze uczy tylko 2-gie klasy podstaw przedsiębiorczości z zakresu komunikacji.
O spostrzeżeniach:
-Kiedy powiecie komuś "Co sądzisz o tej mapie?" padną różne odpowiedzi. Jeden powie "Jest duża", drugi "Jest kolorowa". Trzeci, że jest przewaga żółtego, a czwarty, że gówno go to obchodzi.
Tutaj gratulację dla chłodnego, ironicznego tonu, jakim pan K. wypowiadał te słowa. On może ;).

A tutaj miejsce na zupełnie osobistą część wpisu - ostatnio w moim życiu pojawił się ktoś, kto daje mi potężną dawkę chęci do życia, pozytywnych emocji, trochę tęsknoty i natchnienie do wielu wzniosłych myśli & czynów. Ona wie, że piszę o Niej ;).
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


beacon
   
Ocena:
0
Inicjatywa 1.5 całkiem ciekawa. Powodzenia w realizacji. Tylko dobrze radzę nie komentować za mocno tego, o czym będziesz pisał. Chyba, że chcesz pobić rekord infejma nakoszonego w tydzień.
14-09-2006 22:21
~Pink Elf ^^

Użytkownik niezarejestrowany
    +1 ^^
Ocena:
0
... teoria sama w sobie zła nie jest. Jednak IMO, jest to wizja dość utopijna. Tak czy inaczej, idea warta przemyślenia "tego wszystkiego co ważne w RPG" - i nie tylko ^_~. Pozdrawiam i czekam za I. Nr 2 oraz na zdradzenie rąbka tajemnicy na temat I. Nr 1. Peace!
14-09-2006 22:22
Urko
    Należą się Wam wyjaśnienia ;)
Ocena:
0
Otóż, Niezwykłe Inicjatywy mają to do siebie, że zwykle pozostają w sferze idei. Inaczej mówiąc, wymyślając je nie zakładam ich realizacji. W przypadku NI numer 1.5 dochodzi do tego czynnik mojego braku odpowiednich kompetencji.

A co do koszenia infejma - od tego jest Niezwykła Inicjatywa Nr Dwa. Ale o niej ciiii, jak już pisałem ;).
14-09-2006 22:26
Seji
    Stare, bylo :P
Ocena:
0
http://fandom.art.pl/who.html i pokrewne jak lista klubow.

Mozesz sie o reaktywacje pokusic ;).
14-09-2006 22:43
eL Misiek
   
Ocena:
0
Agreed... reaktywację, bo ponoć próby skontaktowania się z MidMad to strata czasu... =/ Ale to jedynie 'zasłyszane'.
14-09-2006 22:47
Seji
    MidMad odpuscila
Ocena:
0
Strona fandomu ma teraz zajac sie Tredo. Dokladnie to fandom.art.pl, konwenty.fandom.art.pl i chyba wlasnie lista klubow.
14-09-2006 22:52
Urko
    Seji...
Ocena:
0
Przyznam, nie znałem tej listy ;). Ale broniąc swojej nigdy-nie-planowanej-do-realizacji-inicjatywy powiem, że nie zawierałaby tylko "who's who" i listy klubów, ale także wydarzeń z życia fandomu, czyli chociażby np."o co chodzi z powrotem Krakonu" czy też konfliktem między TIRem a gdańskim klubem, którego nazwy teraz nie pamiętam.
Ale nie ma o czym mówić - nigdy nie planowałem tego realizować ;). Za cieńki w uszach jestem na to :D.
14-09-2006 22:53
Seji
    A, Fandomowe Ploteczki :D
Ocena:
0
(c)#cthulhu-pl 2001 :P
14-09-2006 23:20
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Raczej #zhuleno ;P
SaSzak wróć! :D

Ach, ja?! Wir mochten eine kleine Świnka po polu gelaufen, JA?!

BTW, Uncanny Fandom Lore jest kwantowo niemierzalne i nieobserwowalne. Po prostu jest i nadaje się do kolekcjonowania ;P
15-09-2006 03:27
Deckard
   
Ocena:
0
Fandom ma być obserwowany z pozycji Treda? Spox - Urko, Duce, Encu - my w fandomie już w takim razie nie jesteśmy. Skurczy się on do wąskiej grupy ludzi mieszczących się zazwyczaj przy czterech stołach w knajpie. Może to i lepiej :P

Dobra, to kto był w Wehrmachcie? ;)
15-09-2006 12:27
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ja! Ja! :>

Chociaż ostatnio, jak gram w Red Orchestra, to czasem też jestem Ruskim :D
15-09-2006 14:21
Urko
    Deckard...
Ocena:
0
Demonizujesz, ja się chyba w takim fandomie bym znalazł - Tredo mówił mi "cześć" na u-bocie. Nawet całkiem fajne pogawędki mieliśmy. Ale zdjęcia ze mną nie chciał sobie zrobić, snob jeden ;).
15-09-2006 22:09
kaduceusz
    LOL
Ocena:
0
A ja jadłem ciasto od mamuśki Treda ;oP
16-09-2006 00:05
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
    Wow.
Ocena:
0
Kurde, fejmusem być, na konwenty jeździć, zbierać wokół siebie grono wierny groupies, spadać pod stół na własnej prelekcji... Khem.

No, to się nazywa życie! ;P
16-09-2006 00:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.