» Blog » Fantastyczne PolterScrabble!
13-03-2012 21:29

Fantastyczne PolterScrabble!

Odsłony: 2

Fantastyczne PolterScrabble!
Ho, ho, ho, powiedziałby rozradowany święty Mikołaj, gdyby był tu z nami, bowiem wpadłem na pewien ciekawy, wydaje mi się, pomysł. Nie wiem czy jest nowy, ktoś coś takiego mógł wymyślić już dawno, aczkolwiek jako, że nie spotkałem się z podobnym pomysłem wcześniej i jako, że często pogrywam w scrabble to nadmienię co mi właśnie wleciało do głowy, zanim z niej wyleci.

Pomyślałem właśnie po skończonej rozgrywce w tą trzecią z najlepszych gier na świecie (po szachach i grach karcianych), iż można by zrobić polterowy turniej gry w scrabble. Rzecz jasna pierwsza moja myśl była taka by zmienić zasady. A przynajmniej je urozmaicić. do końca jeszcze nie wymyśliłem wszystkich kategorii i słów, ale z grubsza chodzi o to, żeby dozwolonymi słowami jakie można by ułożyć były te związane z fantastyką. I tylko te. Trzeba by oczywiście sprecyzować te dozwolone i te nie. Czyli na ten przykład, dozwolone byłyby zwierzęta tylko fantastyczne, jak smoki, mantikory, itp. Aczkolwiek to nie takie proste jak pomyślałem od razu, bo co stoi na przeszkodzie, żeby ktoś nagle powiedział, że zna świat fantasy gdzie można spotkać np. mrówkojada? Poza tym w rpg i fantastyce można tworzyć dosłownie wszystko, więc niby jest problem. Tak samo z przedmiotami, jak w samym fantasy mamy sprawę dość łatwą, bo możemy pójść na ugodę i układać tylko słowa z przedmiotami powszechnie znanymi, jak halabarda czy krzesiwo, to już w fantastyce naukowej możemy mieć resztę przedmiotów, czyli wszystko, jak choćby czajnik. Można by to oczywiście urozmaicić jeszcze na takie sposoby, żeby były dozwolone magiczne krainy istniejące tylko w książkach, ale tych jest niezliczona ilość. Chodzą mi też po głowie takie pomysły, żeby za konkretne słowa były bonusy, itp, bądź np. można by umawiać się, że na daną rogrywkę przemieszczamy się do jakiegoś bardziej znanego świata, jak śródziemie Tolkiena, i układamy tylko te słowa, które możemy znaleźć w książce. Czyli byłby taki Gandalf, ale strzelby już nie. Aczkolwiek wszystko jest do przemyślenia.

Dlatego piszę tą notatkę, żeby zobaczyć czy w ogóle dalibyśmy radę ustalić jakieś konkretne zasady, przy których ludzie by się nie pozabijali. No i takie żeby był sens sprecyzowania dozwolonych słów należących do tych "fantastycznych", bo im więcej o tym myślę, tym wydaje mi się to trudniejsze do zrealizowania.

I ostatnia sprawa, to pytanie czy scrabble live czy on-line. W moim przypadku raczej tylko on-line, przynajmniej na chwilę obecną, bo w kraju Twardowskiego na razie nie mieszkam.

Tak czy siak jeśli udało by się nam ustalić jakieś zgrabne zasady, można by zrobić jakiś mały turniej, z nagrodami, bądź bez, dla fanu. Może nawet rankingi?:P Pytanie tylko czy jestem jedynym fanem tej gry, choć wierzę, że nie.

A jak okaże się, że nie ma sensu zmieniać zasad, co stoi na przeszkodzie, żeby zrobić sobie turniej z normalnymi rulesami. Mnie na kurniku można spotkać dość często, szczególnie, odkąd nie mam z kim grać na żywca.

Pozdroscrabble :)

Komentarze


Repek
   
Ocena:
0
Kiedyś mieliśmy turniej szachowy, wyszło fajnie. Udało się też z Dominionem, który hula już pięknie trzeci sezon. Zorganizowano też rozgrywki w NS Hex.

Co pewien czas na forum, ktoś rzuca pomysł jak powyższy. Jeśli zorganizujecie i odpalicie turniej, to oczywiście jakieś nagrody się znajdą. :)

Pozdrawiam
13-03-2012 21:34
Eva
   
Ocena:
+2
zna świat fantasy gdzie można spotkać np. mrówkojada
Muminki? ;)
Scrabble strasznie lubię, jakkolwiek nie wiem czy przekonuje mnie ograniczenie słów do tych z naszego poletka.
13-03-2012 21:52
Andman
   
Ocena:
+2
Bez sensu. Po co dziwnie udziwniać taką fajną grę?
13-03-2012 22:17
Umbra
   
Ocena:
0
Dobra skopiowałem to też na forum, może znajdą się chętni. Tak jak napisałem w ostatnich dwóch zdaniach, zawsze możemy zrobić turniej, bez zmiany zasad. Fajnie też na przykład by było, jak każdy z nas dałby coś od siebie w nagrodę (zigzak już udowodnił, że każdy z nas ma coś niepotrzebnego w domu;) i zebrała by się jakaś ciekawa pula.
13-03-2012 22:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.