Turel

Turel
Imię i nazwisko: Konrad Jędrasik
Dołączył: 2 kwietnia 2007
Miasto: Litzmannstadt
Zainteresowania: Przypomnijcie mi, co to za portal?
Strona www: http://www.hapsz.pl
Wyślij prywatną wiadomość

O mnie

Dawno dawno temu, gdy planety były młode a bogowie biegali nago po ziemi...

Najwyższym punktem świata był Wezuwiusz, wulkan nad wulkanami, największy i najgorętszy ze wszystkich wulkanów. Tam to bóg ognia Magmaroth zwabił śmiertelną kobietę i począł z nią dziecko, pół-boga, pół-człowieka, władającego zaletami obu stanów, nie dziedzicząc żadnych wad.

Dziecko to, nazwane Turelem, wyłoniło się z czeluści lawy. Lecz Magmaroth, wiecznie zmienny i kapryśny, okrutnie oddał go na wychowanie niedźwiedziom polarnym na północnym krańcu świata.

Potężne niedźwiedzie próbowały okiełznać boskie dziecię, lecz szybko okazało się, że zwierzęce mięso było za mało pożywne by zasilić jego niewyobrażalną moc, karmiono go więc wpierw korą, potem całymi drzewami, a ostatecznie zaczął pożerać całe góry.

Dlatego też dzisiaj biegun północny jest taki płaski.

Niedźwiedzie polarne, w obawie przed jego rosnącą potęgą, wygnały go do odległych dżungli wgłąb planety. Wyładował tam swój płomienny gniew, wysuszając pół kontynentu i tworząc dzisiejszą pustynię Saharę.

Trwając na wodzie wysysanej z jadowitych kaktusów, nauczył się mowy skorpionów, zjednoczył ich zwaśnione plemiona i zaprowadził je na sam Olimp.

W następnych tysiącleciach, ujeżdżając wielkiego smoka Jormunganda, podbił również Asgard, Niebo oraz inne światy władane przez bogów.

W końcu jednak boscy uciekinierzy od jego krwawej wendety wymierzonej przeciwko samym niebiosom zjednoczyli się, i zaklęli go w okowy wytłoczone z ognistej masy samego jądra planety.

Krzyk, który wydał na swoje zniewolenie, sprawił, że samo Słońce, wtedy jeszcze ciemne i młode, eksplodowało, rozlewając falę po całej galaktyce kształtując ją w spiralny kształt już na zawsze.

Bogowie lamentując nad losem syna Magmarotha zlitowali się nad nim, odbierając mu jego boskie dziedzictwo i przenosząc go w najgłębsze czeluści piekła, gdzie chodzi wolny lecz pozbawiony mocy po dziś dzień. Jednak tak, jak tysiąclecia knuł wojny przeciwko stworzycielom wszechświata, tak dziś snuje swoje plany dalej, i pewnego dnia ponownie sprowadzi na świat Zmierzch Bogów.

Koniec. Spać.

Aktywność

Artykuły: 4
Noty: 0
Wieści: 0
Komentarze: 146
Posty na forum: 72

Blog

Notki: 3
Polecenia: 0
Komentarze: 17
Odsłony: 0

Reputacja

Autorska: 0
Redaktorska: 0
Wieści: 0
Noty: 0