string(15) ""
» Blog » Wandaleństwa
24-10-2011 00:00

Wandaleństwa

W działach: NinkoLonk | Odsłony: 6

Wandaleństwa
Jest takie powiedzenie, ze posiadanie dzieci to kosztowna zabawa.
Pewnie większość aspirujących rodziców uważa, że chodzi o wydatki na jedzenie (odżywka dla niemowlaka -od 12 do 27 PLN, butelka - od 10 do 40 PLN, kaszka bezglutenowa - ok. 7 PLN, mina kierownika pralni chemicznej - bezcenne), pielęgnację lub ubranka, o zabawkach nie wspomnę. Niestety, to chodzi raczej o zniszczenia, jakich te małe szkodniki dopuszczają się w domowych pieleszach. Jeżeli kiedykolwiek słyszeliście o dzieciach gryzących bez opamiętania telefony komórkowe, próbujących wyczyścić klawiaturę popaćkaną dżemem za pomocą szklanki napoju lub ociekającej mydlinami gąbki, to wiedzcie, ze wasz rozmówca z pewnością nie zmyśla. Także historie o próbach wyprania w pralce lub podgrzania w mikrofali domowych pupili należy wyciągnąć spomiędzy bajek.
Należy zawsze mieć oczy szeroko otwarte - dzieci uwielbiają dobierać się do toreb i plecaków, wyciągać przeróżne - wydawałoby się dobrze zamknięte i zabezpieczone rzeczy wartościowe - i testować ich właściwości fizyczne. Np. kwestia elastyczności karty kredytowej - pęknie, czy nie? Lub też sprawdzanie lepkości pomadki do ust na okolicznych meblach i wykładzinach (najlepiej w jakimś wyraźnym, czerwonym kolorze), a także smakowanie zapalniczek i pilniczków do paznokci. To tylko kilka przykładów tego, co dziecko może zrobić z zawartością waszej pilnie strzeżonej torby.
Oprócz tego, niektóre dzieci chętnie eksperymentują z rozszerzaniem swojej diety o artykuły niespożywcze, np. kamyczki, odłamki szkła, guziki, plastikowe zabawki z jajek niespodzianek, wstążki do pakowania prezentów a nawet papier. Część ludzi z tego nie wyrasta.
Mimo tego, większość rodziców wciąż maj opory przed stosowaniem kagańców dziecięcych, ale miejmy nadzieję, że przyjmą się równie szybko jak krzesełka do karmienia. W końcu przydadzą się przynajmniej przez pierwsze 4 lata życia młodego homo sapiens, ratując otoczenie przed zaślinieniem, pogryzieniem oraz niestosownymi uwagami. Poza tym - w połączeniu z kamizelką bezpieczeństwa oraz krzesełkiem do karmienia stanowią idealny zestaw, jaki każdy początkujący hodowca mógłby sobie wymarzyć.
Komentarze pod tą notką zostały zablokowane przez autora.