string(15) ""
» Blog » Bazgrolenie
20-08-2008 23:34

Bazgrolenie

W działach: Lonka made | Odsłony: 2

Bazgrolenie
Biała kartka papieru i kolorowe kredki lub farby mają w sobie coś magicznego. Nie tylko podjudzają wyobraźnię do takich ekscesów jak pomarańczowa trawa lub błękitne krowy, ale chronią dziecko przed zidioceniem i kalectwem.

Malowanie pozwala dziecku uaktywnić nie tylko mięśnie odnóży górnych, ale także rozwija koordynację ręka - oko (dokładnie w tym kierunku), oraz aktywizuje mięśnie ust i języka. Poza tym, dzieci często ćwiczą przy malowaniu mięśnie nóg, ponieważ bezruch podczas fazy czuwania jest dla nich nienaturalny.

Dzieci rzadko malują to, czego nigdy nie widziały a jeszcze rzadziej malują to w sposób zgodny z rzeczywistością. To nie powinno niepokoić hodowców, gdyż wskazuje na dużą aktywność lewej półkuli mózgu, charakterystyczną dla zajęć twórczych. Szczerze mówiąc, im bardziej abstrakcyjne są rysunki, tym lepiej świadczy to o prawidłowym rozwoju przychówku.

Zidiocenie jest w dzisiejszych czasach ogromnym zagrożeniem, na jakie narażone są dzieci. Powodują je nadmierne oglądanie telewizji, bajek i filmów, szczególnie tych o treści nieodpowiedniej dla dzieci. Nadmiar osobników płci obojga panoramicznie prezentujących uzębienie jest niewskazane, gdyż dziecko może uznać to za stan naturalny a nie objaw chorobowy centralnego ośrodka nerwowego. Również zbyt dramatyczne lub łzawe w wymowie materiały filmowe nie są zbyt wskazane, gdyż nagromadzenie uczuć może powodować u dzieci silną potrzebę kąsania.

Dlatego należy podkreślić kojące efekty malowania, szczególnie jeżeli możemy nimi obdarować dumne babcie i dziadków, którzy ofiarnie obklejają nimi swoje lodówki i lustra. Nawet jeżeli jesteście miłośnikami porządku i zaserwujecie dziecku malowanie na ekranie, to już robicie dla niego wiele. Nie wymagajcie jednak zbyt wiele od 3 latków, należy im pomóc w kolorowaniu internetowym, bo one nie potrafią jeszcze bawić się myszą, która nie ucieka przed nimi z piskiem.

Dla osób hodujących lub lubiących po prostu malować:
http://www.coloring-book.info/coloring/
http://www.nationalgeographic.com/coloringbook/archive/
http://www.isoverse.com/colorbook/beetle.html


*****
Na zdjęciu Lonka w specjalnym ubiorze ochronnym do malowana i innych zabaw plastycznych, opatentowanym przez teaver sp. zoo

Komentarze


Mandos
   
Ocena:
0
Słodki strój, przypomina mi trochę film o poszukiwaczach UFO. ;)
21-08-2008 07:24
senmara
   
Ocena:
0
myślałam, ze to specjalny strój hodowczy :)
(tak jak sie ubiera małe drzewka w siatki czy roślinki w torebki foliowe, żeby lepiej rosły)
21-08-2008 08:24
Qball
   
Ocena:
0
Armani odpada w przedbiegach ;)
21-08-2008 11:38
teaver
   
Ocena:
0
Armani jak Armani, ale coś mi się wydaje że Arkadius już się nie ma po co pokazywać w Polsce. :D

I tak, myślę, ze dałoby się go zastosować jako strój do podpędzania wzrostu małych dziewczynek lub poszukiwania ufiaków... :> Macie naprawdę ciekawe pomysły.
21-08-2008 14:45

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.