» Blog » Nadeszła Gra cz. 9
30-05-2012 22:50

Nadeszła Gra cz. 9

W działach: Film, Książka | Odsłony: 19

Nadeszła Gra cz. 9
Niemal cały sezon trzeba było czekać, żebyśmy dostali jakiś sensowny odcinek. Dlaczego Martin nie mógł napisać całego sezonu? Wreszcie jakaś bitwa, którą można zaliczyć serialowi na plus (pomijając kilka elementów). Reżyser dostał dobry scenariusz i nie zepsuł go. Nawet producenci poszaleli z efektami specjalnymi. Niestety zabrakło łańcucha i co teraz będzie miał Bronn w herbie? Samo zniszczenie floty Stannisa i szalejący zielony demon były jednak udane.
Drugi plus to "Deszcze Castamere", ładnie zaśpiewane i do tego pokazane też jako pieśń śpiewana przez wojsko, nie tylko jako podkład muzyczny.

Idealnie oczywiście nie było i prócz zalet odcinka są też wady.
Stannis mówi o tysiącach, jakie polegną w bitwie, a pod murami biega garstka ludzi, na murach zaś jest on niemal sam. Nawet uwzględniając, że pokazano nam tylko fragment linii walk to gęstość wojsk jakaś taka mała. Nie wiem też po co desant ostrzeliwany jest płonącymi strzałami. Przecież tam już nie było dzikiego ognia. Tyrion prowadzi ludzi jakimiś kanałami zamiast bramą wypadową i do tego na piechotę. Na koniec jak należy przybywa Tywin, ale gdzie są Tyrellowie?

Ponad to brak jest wspomnianego łańcucha, Pycele'owi broda za szybko odrosła, Cersei opowiada jakąś głupią bajkę Tommenowi. Ogar prowadzi z Sansą bardzo ugrzeczniona rozmowę i wszystko wskazuje na to, że dziewczyna z nim odejdzie od razu. Dantos błazen widać już się nie pojawi. Nie pamiętam czy w książce mówiono coś o skłonności Varysa do młodych chłopców?

No to zobaczymy co przygotowano na finał.

Komentarze


Malgosia
   
Ocena:
+2
Razem z Tywinem do sali tronowej wpada Loras,więc Tyrellowie są :)
30-05-2012 22:57
Szept
   
Ocena:
0
Może, ale jakoś nic o nich jeszcze nie było :) i Skąd się nagle wzięli.
30-05-2012 23:04
lemon
   
Ocena:
+4
Jak to skąd? Przecież Margaery powiedziała wcześniej Littlefingerowi, że chce być "THE queen". ;) A w ogóle, to w tym serialu wszyscy zjawiają się nagle. Takie mamy czasy, ludzie stale w pośpiechu żyją.
30-05-2012 23:14
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Deszcze Castamere bardzo ładne także w koncowych napisach.
http://www.youtube.com/watch?v=kyW tfMvipOE&feature=related

Tylko to to rzeczywiście powinien śpiewac chór żołdaków, jak szanty :)
31-05-2012 01:56
Repek
   
Ocena:
+1
Polecam z sentymentu, bo autor wyszedł z formy. :P
31-05-2012 02:59
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jeszcze z ciekawostek a propos serialu. Ktos na youtubie obczaił to: http://www.youtube.com/watch?v=aTw SyL_XrlA&feature=related

co wskazuje, że nawet Szept nie widzi wszystkiego :) fajny trick, ciekawe czy w serialu jest wiecej takich mrugnięć do widza.
31-05-2012 07:15
~Sc

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Brak łańcucha ma jeszcze jedno ważne znaczenie. Stannis wychodzi na bardziej rządnego władzy niż w książce (zresztą od początku przedstawiają go jako lekko psychicznego). W książce nie miał możliwości odwrotu tu po prostu olewa cenę jaka przyjdzie mu zapłacić.

Tak z ciekawości, w książce chyba nie było wybuchu który zmiótł 1/3 floty (nie żebym się czepiał tylko sprawdzam czy dobrze pamiętam;) ).
31-05-2012 16:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.