string(15) ""
» Blog » Falkonowe prelekcje
10-11-2010 08:50

Falkonowe prelekcje

W działach: Konwenty, RPG | Odsłony: 10

W tym roku na Falkonie mam w planach wystąpienie dwa razy w roli innej niż słuchacz prelekcji.


Olbrzymy przestworzy
Piątek 16:00-17:00

Czemu sterowce odeszły w zapomnienie? Czy rzeczywiście były gorsze od samolotów? Czy istnieje szansa, że znów zobaczymy je na niebie? Na te oraz inne pytanie odpowie prelegent, dodatkowo przedstawiając historię sterowców, ich rywalizację z samolotami oraz starcie z U-botami. Będą również wspomniane różne niesamowite konstrukcje (transoceaniczne sterowce, uzbrojone sterowce czy opancerzone sterowce), które zaistniały krótko lub tylko na deskach kreślarskich, wraz ze zdjęciami/szkicami.


Trzecia odsłona R-konowej prelekcji, jeszcze bardziej ulepszona i doładowana materiałami. W sumie nawet mam tyle materiałów o sterowcach (zwłaszcza doszło sporo w kwestii nowoczesnych rozwiązań i szansy, że znów zobaczymy je latające po niebie), że nie wiem czy zdążę opowiedzieć całość w godzinę - no ale jak coś to zawsze można dokończyć przy piwie.Finałowi przeciwnicy
Sobota 16:00-18:00

Pod koniec filmu czeka nas walka z łotrem. Na końcu lochów zawsze jest smok pilnujący skarbu. Na końcu każdego levelu ściskamy nerwowo pad w oczekiwaniu bossa. Motyw ostatecznego, finałowego przeciwnika jest każdemu znany, ale jak sprawić, by nie był oklepany? Jak wykreować ciekawego oponenta? Jak wyreżyserować ostateczne starcie, by adrenalina buzowała w żyłach?

Razem z Garnkiem i Gerardem po zastanawiamy się (i pokłócimy pewnie też ;) ) czemu używa się bossów, czy naprawdę potrzeba i jak zrobić ich fajnych. Z naszej strony mamy sporo pomysłów branych z RPGów, książek i gier wideo - i liczymy, że publika też będzie miała sporo do powiedzenia, bo to panel dyskusyjny.


P.S. Ostatnio nie mam czasu się podrapać, o mechanice walki będzie dalej jakoś po Falkonie.

Komentarze


earl
   
Ocena:
0
Interesujące prelekcje. Warto będzie się udać i posłuchać.
10-11-2010 22:59
Szczur
   
Ocena:
+1
Dziękuje wszystkim którzy pojawili się na punktach programu :)
15-11-2010 15:54

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.