string(15) ""
» Blog » Planszówkowa afera z logosami w tle
25-10-2007 20:33

Planszówkowa afera z logosami w tle

W działach: Planszówka | Odsłony: 4

Gra roku - logoW naszym małym świecie fanów planszówek mamy swoją nagrodę, która co roku przyznawana ma być najlepszej, zdaniem fanów, planszówce wydanej w danym roku w Polsce. Nie ma znaczenia, czy gra jest zagranicza, czy polska, ważne, żeby była dostępna w naszym kraju, w języku polskim oraz ukazała się w danym roku. Nagroda ta to "Gra Roku", przyznawana przez czytelników ciągle najlepszego portalu o grach planszowych - Gry-planszowe.pl.

W tym roku ta młoda nagroda przechodzi swój ciężki okres. Najpierw zaliczyliśmy poważną wpadkę związaną z liczeniem wyników, o której, jako jeden z winowajców, chciałbym jak najszybciej zapomnieć (wnioski już wyciągniętę...). W ostatnich dniach głośnym internetowym echem odbiła się kolejna przykra sprawa związana z Grą Roku.

Zapraszam do przeczytania całego tekstu.
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Siman
   
Ocena:
0
Komentuję tu, bo tam mogę zapomnieć zajrzeć po odpowiedź, a na Poltera wchodzę prawie codziennie.

"Co powinien zrobić, po zauważeniu błędu? A o błędzie wiedziano już na Pionku, 16 września"

I ta informacja mnie dziwi. Chciałbym wiedzieć skąd ją posiadasz. Bo ja na Pionku byłem, z M4tim mam kontakt regularny (chociaż po całej wpadce się z nim jeszcze nie widziałem) i z tego co się orientuję pierwszymi osobami, które zauważyły wpadkę, byli ludzie z Lacerty na Essen.

Na Pionku w temacie Hexa 2 ed. można było zobaczyć nową planszę, plakaty reklamujące i projekt górnej części pudełka (wydrukowany na papierze w takiej formie w jakiej poszedł do druku - z rozłożonymi bokami etc.). Były głosy ukontentowania i pochwały, widziało to sporo aktywnych ludzi z forum G-P.pl (folko, al, Ujek). Nigdzie kwestia logo nie została poruszona, ani w formie uwagi, ani w formie zniesmaczonych komentarzy, ani w ogóle w żaden sposób. Przynajmniej ja nic nie słyszałem, a rozmawiałem wtedy z ludźmi z Portala na temat nowego wydania. Wiarygodność tego przeoczenia potwierdza fakt, że owszem, jojczono nad błędem projektanta (którym był, nawiasem mówiąc, Jakub Jabłoński, a nie MOracz), ale... zupełnie innym. Zamiast "2nd ediotion" na pudełku widniał napis "2 edition" i marudzono wtedy, że nie można tego zmienić, bo wszystko poszło do druku. Gdyby zauważono wtedy problem loga, analizowanoby ten problem również i pewnie zaczęto coś z tym robić (pierwszy błąd nie był jeszcze tak poważny, więc został jak jest). Zauważ, że nawet Nataniel przyznał, że na logo na ponad tysiącu pudełek na Essen nie zwrócił uwagi. Może ciężko w to uwierzyć, ale sądzę, że po prostu nikt nie zauważył pomyłki aż do momentu, kiedy bezpośrednio pokrzywdzeni to zrobili.

Zgadzam się z pierwszą częścią twojego wpisu. Portal olewa sobie pewne kontrolne, korektorskie kwestie i źle na tym wychodzi nie od dziś. Ale w drugiej części przyjąłeś błędne założenia. Chyba że faktycznie o czymś nie wiem.
25-10-2007 22:28
~Szept

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Organizatorzy sami znowu dyskredytują Nagrodę.
Najpierw wbrew regulaminowi przyznając wyróżnienie, teraz zadowalając się 'byle czym' bo kilka linijek oświadczenia na stronie Portalu i zupełne pominięcie faktu, że od Pionka do czasu Essen nie zrobiono nic by błąd skorygować lub wtedy już za niego przeprosić za wystarczające wytłumaczenie trudno uznać.

Takie działania, a w tym przypadku raczej całkowity brak działań, sprzyjają tylko dalszej dyskredytacji nagrody.
Czyż to nie ci sami ludzie, którzy pozaregulaminowo przyznali wyróżnienie Hexowi teraz znowu podejmują działania proportalowe?
Nie chcę tu pisać o kumoterstwie, czy zależnościach handlowych znając nieco jedną i drugą stronę, ale dla osób z zewnątrz tak to właśnie wygląda, ze organizatorzy Gry Roku faworyzują jedno z wydawnictw.
25-10-2007 23:30
starlift
    re:
Ocena:
0
Przepraszam, ale tu nie będę prowadził dyskusji:

http://starlift.blox.pl/2007/10/Pl anszowkowa-afera-z-logosami-w-tle.html

Zapraszam serdecznie i przepraszam za niedogodności. Przeniosłem bloga, tu nie będę odpowiadał na Wasze komentarze, za które oczywiście dziekuję. :) Chętnie poprowadzę dialog.

Zachęcam do dodania sobie komentarzy w blogu do rssa (choćby na potrzeby tej dyskusji) lub zaglądania co jakiś czas na bloga. Postaram się nie przynudzać i wrzucać wpisy regularnie.
25-10-2007 23:54
kaduceusz
   
Ocena:
0
Komentuję tu, bo tam mogę zapomnieć zajrzeć po odpowiedź, a na Poltera wchodzę prawie codziennie.

Co za wyszukana złośliwość. :-D

PWNED by Siman ;-)
26-10-2007 16:07
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
zblokować blog starlifta! Nie pisz tak bo ci kuku zrobią. http://gryfabularne.blogspot.com/2 007/09/no-i-co-e-mnie-zabi-ja-mam-wskrzeszonka.html
26-10-2007 16:33
starlift
    e tam
Ocena:
0
bekona nie zblokowali to i mnie nie zblokuja

juz predzej bedzie dyskusja na redakcyjnyym co z tym zrobic i update regulaminu :)
26-10-2007 20:09
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Offtopicowo: Dyskusja na redakcyjnym. Heh. To bardzo istotne dla polskiej sceny gier fabularnych. O ile nie najbardziej.
27-10-2007 09:37

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.