string(15) ""
» Blog » Nie, ale na serio...
03-12-2013 18:26

Nie, ale na serio...

W działach: redakcja | Odsłony: 304

Nie, ale na serio...

...nie robimy w tym roku Polterświąt?

Akcja jest świetna i nie przebije jej pisanie artykułów / robienie flejmów / doradzanie w zamian za nagrody - to wszystko* to fajne pomysły, ale jakbyśmy chcieli w ten sposób rozdać tyle prezentów, co rok temu, musielibyśmy przebić EnWorlda, RPG.net i forum Story Games razem wzięte.

Nie wiem, jak Wy, ale ja znalazłbym u siebie coś do sprezentowania i wziąłbym udział w Polterświętach jak w poprzednich latach. Akcja Zigzaka jest OK, konkurs Karczmarza - też (myślę, że startuję!), ale jeśli znajdzie się dość chętnych - czemu równocześnie nie kontynuować starej formuły?

To jak - robimy polterświęta jak rok temu?

__________

*a przynajmniej 1/3 z tego.

(polterświęta wymyślił Zigzak, i gdyby chciał kontynuować akcję, byłoby super. Ale jeśli woli się zająć Brave New Polterświętami, to myślę, że Good Old Polterświęta można przygarnąć)

Komentarze


AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

W zeszłym roku słuszną ideowo inicjatywę koordynował Repek, więc da się. Nie rozumiem zupełnie, skąd pomysł, żeby w tym roku miało nie być Polterświąt.

A notki nie polecam, bo to sianie niepotrzebnej paniki: "Grinch Z ukradł polterświęta! Łojezu, coto bendzie, koniec świata! "

03-12-2013 18:31
dzemeuksis
   
Ocena:
+2

Mogę oddać parę rzeczy, ale pod warunkiem, że będzie możliwość odrzucenia "zamówienia". Wysłanie prezentu komuś, kto najprawdopodobniej tylko po to się zarejestrował na Polterze, żeby dostać gry za frajer samemu niczego nie ofiarując już przerabiałem. Inna sprawa, że trochę późno się zrobiło - wysyłanie musiałoby ruszyć najpóźniej w przyszłym tygodniu.

03-12-2013 18:31
Repek
   
Ocena:
+1

Robimy Polterświęta. Ruszają dziś w nocy, jak tylko Reckles dośle grafikę pokolorowaną. Wszystko przygotowane. Koordynuje tym razem 5 osób, by było sprawniej. Najlepiej pytać na privie lub mieć konto na FB, gdzie pojawiła się zajawka. :)

@dzemeuksis

Nie ma obowiązku nikomu niczego wysyłać. Ale nie było nigdy przypadku, że ktoś coś wziął, a nic nie zaoferował społeczności w zamian. Obawy wydają się bezpodstawne. Ale oczywiście można zawsze na PW napisać komuś - "sorry, ziomek, nie"..

Pozdro

03-12-2013 18:43
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Niestety, z tego, co pamiętam były osoby, które brały oferowane prezenty, a same nic nie dokładały do puli. Tak samo osoby, które nie wysyłały obiecanych rzeczy. Oczywiście, były to jednostki, ale wystarczy łyżka dziegciu i takie tam.

03-12-2013 18:49
Agrafka
   
Ocena:
0
Dobra,dobra. Ale o co chodzi z tymi świętami?
03-12-2013 19:24
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

O to.

03-12-2013 19:42
Repek
   
Ocena:
0

@Adam

Wystarczy sprawdzić pod odpowiednim linkiem. Były osoby, które więcej wzięły niż dały [i odwrotnie, za co staramy się odrobinkę nagrodzić], ale imo nie było nikogo, kto nic by nie zaoferował [równocześnie coś zgarniając].

Tak czy siak - to naprawdę ma niewielkie znaczenie przy tylu prezentach. I chodzi o Święta, czyli dawanie bez oglądania się ba to, co się z tego ma. Poza tym - nawet jak czyjeś prezenty nikogo nie zainteresują, to samo dodanie listy nakręca spiralę prezentowania. A o to w końcu chodzi. :)

EDIT: Wiem natomiast, że nie wszystkie osoby, które się zdeklarowały, wysłały swoje prezenty. Trudno, tak bywa. To nie powinno nam przesłaniać faktu, że akcja wyszła bardzo dobrze.

Pozdro

03-12-2013 19:44
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Oczywiście, masz rację. Przynajmniej w tej kwestii, że inicjatywa wyszła bardzo dobrze, i warto ją w tym roku powtórzyć.

03-12-2013 19:53
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Panowie, Panie!

Jeszcze nie zaczęliście "tych prawdziwych" Polterświąt, a już są kwasy o obiboków, co się logują bo darmochę dają? O matulu!

Proszę, utnijcie te dyskusje. Jeśli ktoś chce mieć pewność, że jego prezent trafi "do kogoś wartościowego", to proponuję zmienioną formułę, którą podsunąłem - Kratistos i Karczmarz już podchwycili pomysł, i jest on dość fool-proof. A do tego wymiana prezentów wciąż następuje, drogi squidzie - np Kratistos da prezent osobie, która da nam prezent w postaci ciekawego arta, reckę.

Oczywiście co do plotek, jakobym był zielonym trollem kradnącym święta - bzdury. Proponuję po prostu udoskonaloną formułę, która pozwoli na jeszcze więcej zabawy. I kreatywności. Jeśli ktoś chce po prostu powymieniać się prezentami jak w zeszłym roku i dwa lata temu, to jak najbardziej jestem za - tylko proszę, nie marudźcie na "pasożyty społeczne".   

03-12-2013 20:16
Repek
   
Ocena:
0

 I bęc.

03-12-2013 20:56
dzemeuksis
   
Ocena:
0

@repek

Ale nie było nigdy przypadku, że ktoś coś wziął, a nic nie zaoferował społeczności w zamian. Obawy wydają się bezpodstawne.

No jasne. Wszak to powiedziałem ja, znany sceptyk i wichrzyciel a Polteru to kraina wiecznej szczęśliwości i prawości. Brałem udział w pierwszej, zigzaczej edycji Polterświąt i jestem prawie pewny (nie zamierzam teraz szukać, bo szkoda czasu - wszak jak znajdę, to i tak obrócisz kota ogonem), że osoba, której wysłałem dwie gry komputerowe nie zaoferowała społeczności w zamian niczego (nieprawda, cofam). Jestem również prawie pewny, że ta osoba była wtedy świeżo zarejestrowanym użytkownikiem (prawda). Natomiast całkowicie pewny jestem, że ta osoba nie odczuła potrzeby napisać, czy paczka doszła, że o staropolskim "dzienks" nie wspomnę (w każdym razie taka informacja do mnie nie dotarła). Stąd moja dotychczasowa absencja w kolejnych edycjach. I stąd moja pierwsza uwaga w tym wątku - zwyczajnie chciałem mieć pewność, że taka sytuacja się nie powtórzy.

I chodzi o Święta, czyli dawanie bez oglądania się ba to, co się z tego ma.

No shit, man! Nie chodzi o to, że ja komuś coś żałuję. Chodzi o to, że jak coś komuś wysyłam w ramach tej inicjatywy, to po to, żeby było używane. A nie na handel, czy jako podstawkę do kawy. Jak bym chciał to oddać w cholerę i by mi wisiało co się z tym dalej stanie, to bym oddał do domu dziecka, czy coś. Zresztą może tak będzie lepiej, bo jak mam wysłuchiwać takich insynuacji o interesowności, to mi się odechciewa.

Edycja: zweryfikowałem informacje i dodałem stosowne uwagi.

03-12-2013 21:30
Repek
   
Ocena:
0

@dzemeuksis

Teraz to Ty wyluzuj. Odpisałbym tak każdemu, kto zgłosiłby takie obawy.

I odpisałem jeszcze:

  • Jak nie chcesz komuś słać, to nie ślij. Nie ma obowiązku. Możesz sprawdzić przecież, kiedy dana osoba się zarejestrowała i ustalić sobie, że nic nie dajesz ludziom bez konkretnego stażu.
  • Jak się obawiasz, że w akcji, w której bierze udział kilkadziesiąt osób, ktoś nowo zarejstrowany Cię oszuka [to możliwe oczywiście], to nie bierz w niej udziału. Ja nie będę się bawił z takiej okazji w policję, bo to kłóci się z duchem tej akcji.

Pozdro

03-12-2013 21:58
dzemeuksis
   
Ocena:
0

Ja nie będę się bawił z takiej okazji w policję, bo to kłóci się z duchem tej akcji.

O nic takiego mi nie chodzi. Jedyny mój postulat był taki, żeby nie było przymusu wysyłania. Nie jestem jasnowidzem i nie mogłem wiedzieć, jak będzie to zorganizowane w tym roku. Stąd zgłosiłem luźną uwagę dotyczącą moich osobistych preferencji. Zauważyłem, że w swojej odpowiedzi napisałeś, że przymusu nie ma. I wszystko byłoby ok, gdyby nie kilka innych uszczypliwych uwag, które dalej poczyniłeś. Już pasuję, idę napisać, co mam do oddania.

03-12-2013 22:12
dzemeuksis
   
Ocena:
0

Jeszcze chciałem przeprosić osobę, o której pisałem. Obecnie jestem przekonany, że była "uczciwym" odbiorcą oraz Mikołajem. Krzywdząco nadintepretowałem brak odzewu po wysłaniu paczki. Przepraszam.

03-12-2013 22:19
Repek
   
Ocena:
0

@dzemeuksis

O nic takiego mi nie chodzi. Jedyny mój postulat był taki, żeby nie było przymusu wysyłania

Nie ma i w akcji pod egidą P nigdy nie było. Fajnie, że mamy to wyjaśnione.

Co do uwag, przeprasza, jeśli uznałeś je za uszczypliwe. Nie miałem takiej intencji.

Pozdrawiam

03-12-2013 22:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.