string(15) ""
» Blog » Na ZjAvę!
15-02-2012 22:49

Na ZjAvę!

W działach: konwenty, retro, RPG, Lady Blackbird, CHANGED | Odsłony: 4

Na ZjAvę!
ZjaVa wymiata. I piszę to nie tylko po to, żeby orgowie przyznali mi jakieś przyzwoite stanowisko do grania. Rok temu rozegrałem na niej kilka naprawdę świetnych sesji, poznałem Vindreala, Ifryta i Plane'a (pozdrowienia!), pierwszy raz poprowadziłem RPG na konwencie. W tym roku też przyjadę i też, oczywiście, będę grał i prowadził.

Będę szukał graczy do dwóch sesji. Tak jak poprzednio, nie wyrobiłem się ze zgłaszaniem ich organizatorom, więc będziemy grali gdzie i kiedy chcemy (nie licząc godzin szczytu i zajętych stanowisk do sesji). Zapraszam wszystkich chętnych!

1.Lady Blackbird

Lady Blackbird ucieka przed zaaranżowanym małżeństwem z Hrabią Carlowe. Wynajęła przemytniczy statek powietrzny, „Puchacza”, który miał zanieść ją z jej pałacu na imperialnym świecie Ilysium do odległych Resztek, na spotkanie jej ukochanego sprzed lat, króla piratów Uriaha Flinta.

Jednak w pół drogi do Haven imperialny krążownik, „Ręka Smutku”, doścignął „Puchacza” i zajął go pod zarzutem lotu pod fałszywą banderą.

Właśnie teraz Lady Blackbird, jej ochroniarz i załoga „Puchacza” siedzą w areszcie pokładowym, podczas gdy dowódca krążownika, kapitan Hollas, sprawdza rejestry przejętego statku. Prędzej czy później odkryje nakazy aresztowania i dowie się, że właścicielem „Puchacza” jest nie kto inny jak niesławny wygnaniec Cyrus Vance.

Jak Lady Blackbird i jej towarzysze uciekną z „Ręki Smutku”?
Jakie niebezpieczeństwa czyhają na ich drodze?
Czy będą potrafili odnaleźć kryjówkę króla piratów? A jeśli tak, to czy Uriah Flint zgodzi się, żeby Lady Blackbird została jego żoną? I czy ona dalej będzie tego chciała, kiedy już dotrze do celu?


Tak właśnie wygląda wstęp do krótkiej gry Johna Harpera, która podbiła serca fanów gier indie, miłośników statków powietrznych i jurorów konkursu Ennies. Klimaty Gwiezdnych Wojen, Firefly i dieselpunku w jednym miejscu. Zasady mieszczą się na połowie kartki A4, grę napędzają interakcje między BG, a poza tym są w niej opisane kałamarnice powietrzne - same dobre rzeczy.

W planach filmowa, widowiskowa i dynamiczna rozgrywka. Liczba graczy: od 3 do 5.

2. Rycerze Dębu i Wilka

EDIT: na skutek zapchanego programu sesja odwołana/ przeniesiona na po ZjAvie. Sorry.

Droga wiodła was przez pustkowia, równiny, wreszcie - gęste lasy. Strudzone konie, wijące się ścieżki, tajemnicze odgłosy wśród nocy. W końcu, pod koniec kolejnego długiego letniego dnia dotarliście do celu - do Dębowego Dworu. Strudzeni podróżą zrzuciliście płaszcze, usiedliście przy ogniu. Z cienia błyskają oczy waszego gospodarza. Uśmiech na sędziwej twarzy Gislana, pana na Dworze, zwiastuje początek opowieści. Odpocznijcie.
Posłuchajcie słów starego mędrca.
Czeka Was Wyprawa.


Rok temu prowadziłem Rycerza z Popielnego Lasu, sesję Swords & Wizardry o wyprawie w dzicz i zamachu na przywódcę wrogiej armii.

W tym roku znów będzie okazja powędrować po dziczy. Tym razem jednak w planach klimaty z Władcy Pierścieni, opowieści o Królu Arturze i wieczornych ballad przy ognisku. Słowa ważne nie mniej od męstwa i miecza. Ogólnie, cała przygoda jest dość mocno inspirowana scenariuszem Words of the Wise do The One Ring RPG (minus bolesna liniowość oryginału).

Mechanika: składanka elementów z różnych gier. Oldschoolowa (dla pewnej wartości oldschoolu), prosta, szybka, obywająca się bez figurek, pozwalająca wczuć się w klimat.

***

Poza sesjami w sobotę o 12 prowadzę jeszcze ze Scobinem prelekcję CHANGED - o tym, co się dzieje, kiedy połączy się Changelinga, Zagubionych, Królową Śniegu i Skype'a. Zapraszamy!

Do zobaczenia na ZjAvie!

Ilustracja: John Harper

Komentarze


Planetourist
   
Ocena:
+2
Też pozdrawiam, poznanie Cię rok temu było jednym z fajniejszych punktów programu :)

Masz już plany co do tego, kiedy prowadzić Lady?
15-02-2012 22:55
Scobin
   
Ocena:
+3
Dodać można, że prelekcja "CHANGED" jest w sobotę o 12. :)
15-02-2012 22:58
Jade Elenne
   
Ocena:
+1
Pewnie znowu nie uda mi się zagrać, ale opis Lady Blackbird jest wielce apetyczny. Tyle smaczków! :)
15-02-2012 23:04
Vindreal
   
Ocena:
+1
Z wielką ochotą dołączę do Rycerzy, o ile nie będzie mi kolidowało z sesją o Plane'a.
15-02-2012 23:05
Blanche
   
Ocena:
+1
Jeśli znowu przepuszczę Lady B. to... To będzie mi bardzo, bardzo, bardzo smutno.
15-02-2012 23:05
Squid
   
Ocena:
+1
@ Plane

:)
Lady prowadzę na pewno w sobotę, ale poza tym nie mam dokładnych planów. Planuję ją wcisnąć wtedy, kiedy gracze (ostatnio chętny był Cooperator) będą mieli czas i kiedy akurat nie będzie jakiejś innej sesji.
15-02-2012 23:05
Blanche
   
Ocena:
+1
To może sobota wieczorem/ popołudniu? Proooszę?
15-02-2012 23:08
Squid
   
Ocena:
+2
Jej, tyle chętnych - świetnie! Blanche, Jade, Plane - dajcie znać, kiedy macie czas w sobotę, to od razu się ustali godzinę LB.

A co do Rycerza - wyjdzie w praniu, kiedy się go rozegra. Może na wieczór, po LB? Może sesja nocna? Też bym nie chciał, żeby kolidował z sesją Plane'a :).
15-02-2012 23:10
Planetourist
   
Ocena:
+1
Szkoda, bo w takim razie pewnie się nie załapię - w sobotę najpierw gram u Blanche, potem u Was a po 20 u znajomego z Wawy, na którego sesję czekałem dobre pół roku. No chyba, że Blanche nabierze takiej ochoty na Lady, że przełoży swój Falkenstein.

A co do Rycerza - jeżeli nie chcesz ze mną kolidować, bo chcesz u mnie grać, powiedz to teraz lub zamilknij na wieki, zostało bowiem tylko jedno miejsce.
15-02-2012 23:11
Squid
   
Ocena:
+1
Za krótkie są te konwenty, nie?

A może dałoby się coś wcisnąć między prelekcję a 20? Bo na upartego mamy wtedy 7 godzin. Nie wiem tylko, kiedy Blanche kończy swojego CF.
15-02-2012 23:27
Vindreal
    I bądź tu, Vindy, mądry...
Ocena:
+1
Dwie sesję, które się dobrze zapowiadają, trzecia, którą sam chcesz prowadzić... Decyzje, decyzje, czemu musicie być takie trudne.
15-02-2012 23:39
   
Ocena:
0
W każdym razie jak już zdecydujesz się kiedy chcesz prowadzić wpadnij do Orga to wywiesimy ogłoszenie. Miejsca jeszcze się znajdą;)

Zgłaszając sesje bierzecie poza tym udział w losowaniu fantów dla graczy i mistrzów gry.

16-02-2012 00:29
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Squid: To już pytanie do Blanche :)

Czasu jest o wiele za mało, ale narzekania na to kręcą się w tym samym sosie - ja, Squid, Vin, Blanche... może 2 tygodnie po ZjAvie spoktamy się w Wawie na sesjowych poprawinach :) ?
16-02-2012 09:29
~Plane z uczelni

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
To powyżej to ja.
16-02-2012 09:30
jasisz
   
Ocena:
0
Zawsze chciałem zagrać w Lady Blackbird, a jakoś nigdy nie miałem okazji :D
16-02-2012 21:46
Squid
   
Ocena:
+1
Plane, dobry pomysł z tymi poprawinami!

W takim razie zgłoszę LB na sobotę o 20. Chętni na razie: jasisz, Blanche, Nimdil, Cooperator (prawdopodobnie). Jak będzie jeszcze ktoś, to się zbierze cały skład.

Rycerz albo późno w nocy, albo w niedzielę, albo wcale - trzeba będzie wyczaić, kiedy nie będzie nic do roboty (więc raczej późno w nocy albo wcale).

Na ZjAvie po ZjAvie przywożę LB i Plane będzie miał okazję zagrać.

Co Wy na to?
16-02-2012 22:19
Squid
   
Ocena:
0
Aktualizacja: LB wypadnie jednak na wieczór, na 21.
17-02-2012 13:16
jasisz
   
Ocena:
0
O, to super :) Bo chciałem zobaczyć tego Zaroda o 20. Także na 98 procent będę, a jakby brakowało jeszcze osoby, to mogę spróbować zgarnąć jakiegoś kumpla.
17-02-2012 13:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.