string(15) ""
» Blog » Księga Pomsty wiecznie żywa, czyli cykliczne życie płoda
12-10-2012 01:15

Księga Pomsty wiecznie żywa, czyli cykliczne życie płoda

W działach: Przygarnij Polteru | Odsłony: 5

Księga Pomsty wiecznie żywa, czyli cykliczne życie płoda

Niewielu dziś już o tym pamięta, ale dawno, dawno temu, gdy nad Polteru, starożytną stolicą internetowego fundomu, zbierały się czarne chmury, gdy na rynku w ognistych flejmach publicznie palono czarownice*, gdy prawych juzerów wyrzucano poza obręb murów miejskich, skąd czmychali w obce blogi - strworzeni mieszkańcy sięgali po ostatnie, apokaliptyczne słowa nadziei: Księgę Pomsty. Odbyły się dwa jej czytania: przed laty pięcioma, niedługo po eksodusie dwóch mędrców, co mieli S w inicjale (ojca Sejiego i rabe Szczura), a następnie przed laty trzema, gdy w atmosferze VielkichSpisków upadł tytan trollingu jakiego dziś nie zna Polteru - imć Borejko, święty wyznania bagiennego, patron anonimowych zmartwychwstań (Krzemień był jego duchowym następcą, choć dodać trzeba, że klasa nie ta).

 

Dziś, kiedy mury tego starożytnego przybytku opętał demon femjenizmu, przed któego gniewem czmychają pod przymusem lub dobrowolnie tak liczni zasłużeni trollerzy oraz zwykli obywatele, zda mi się iż nadszedł czas części trzeciej. Alem się rozszedł po internetach przez te lata, zbyt rzadko tu zachodzę, by wiedzieć, ku jakiem flejmom się zwrócić i które wersety odczytać. A i cnota ironii stępiała nieużywana. Postanowiłem więc choć przypomnieć tę starą tradycję, zlinkować zakurzone ewangelije, bo rzecz to iście cyklicznie powracająca w te strony, te same lamenty się słyszy wśród ludu i podobne dzieją się historyje.

 

Kto nie wierzy, polecam część drugą Księgi Pomsty. Ma trochę hermetycznych wstawek, ale ogólnie każdy chyba wyczuje klimat zaskakująco podobny do tego, co się obecne przez blogosferę przewala. :)

 

 

*w zasadzie gwoli poprawności głównie czarowników, ale dajmy się porwać nastrojowi chwili i krzywdzącym stereotypom.

 

Komentarze


~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
O co chodzi z Ariochem czy jak mu tam?
12-10-2012 07:37
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
To wszystko już się zdażyło, i to wszystko stanie się raz jeszcze. Najtrafniejszą przepowiednią jaką znam, jest ta, że Polter upadnie, gdy zbanują Laverisa, bo to on jest prawdziwym Mesjaszem. Malaggar zaś zawisł na krzyżyku z kółkiem i pięścią, a obok zawisł Krzemień. Za nasze, userów grzechy. Laveris jednak zawiśnie za grzechy Poltera, tak mi zostało objawione.

Objawienie zaś przyszło po obejrzeniu tego apokryfu, ktorego prawdziwą naturę potwierdza coraz więcej uczonych - http://m.youtube.com/#/watch?v=ojy dNb3Lrrs&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D ojydNb3Lrrs&gl=PL

Przy czym wedle najnowszych badań lingwistycznych, delfinom nie chodziło o Ziemię, a o Poltera.
12-10-2012 08:19
~KrzemieńZzaGrobu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nigdy nawet bym nie śmiał aspirować do bycia nowym Borejko, za wysokie progi.

Zakładanie kolejnych kont mi się znudziło choć w sumie mógłbym to robić jeszcze dłuuuugo.

Obecnie spod kamieni wyszły wszystkie przydupasy moderacji, chcące mieć swoje 5 minut. Przez to polter wygląda wyjątkowo sztucznie a hipokryzja niektórych wpisów osiągnęła krytyczny poziom.

Ostatnie wydarzenia nie są także tematem do śmiechu, bo równie dobrze by się śmiać z wprowadzenia cenzury.

12-10-2012 10:19
Siman
   
Ocena:
0
To są internety, Krzemieniu, nie bierz tego tak bardzo do siebie. No i dlaczego niby nie można śmiać się z cenzury? Kabareciarze i twórcy okresu komuny robili to na okrągło, ze świetnym nieraz skutkiem.

Zigzaku - no i przez ciebie wsiąkłem w Hitchhiker's Guide. Cały jest YT.
12-10-2012 12:17

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.