» Blog » Honor i Krew - nowa karta postaci i aspekty
12-06-2013 16:38

Honor i Krew - nowa karta postaci i aspekty

W działach: Erpegi | Odsłony: 215

Rzadko tu coś wrzucam, ale jak się naprodukowałem dla swojej drużyny, to warto by to puścić do ludzi. Karta postaci do HiK jest dosyć niewygodna i niewymiarowa - na A5 są za małe marginesy, na A4 zostaje mnóstwo miejsca dookoła, a brakuje przy tym kilku potrzebnych rubryczek (np. na przewagę czy aspekty miecza). Przy okazji do gry potrzebna jest jeszcze karta klanu – tak samo niewymiarowa. Pociąłem więc je trochę w Photoshopie i skleiłem nową, fajniejszą wersję, w której obie karty mieszczą się na jednej stronie (w poziomie) i starczyło nawet miejsca na brakujące rubryki. Jest też mniej pisania: aspekty klanowe wypisujemy po prawej stronie, a po lewej tylko odznaczamy iksem lub fajeczką które z nich wybraliśmy dla naszej postaci (na dodatkowe aspekty też jest miejsce). Sprawdza się bardzo dobrze.


Do pobrania stąd:

 

Nowa karta postaci i klanu do Honoru i Krwi


 

A jako bonus – dodatkowe aspekty. Zgodnie z klimatem podręcznika nazwy nawiązują do japońskich aforyzmów (czasem też chińskich).

 


Błędy popełniają ci, którzy się spieszą


Przywołanie: dobry plan to połowa sukcesu. Wasz Klan znany jest z tego, że nim przystąpi do działania, trzy razy analizuje wszystkie możliwości. Dostajesz trzy kości za każdym razem, gdy masz czas na zaplanowanie działania.


Przymus: o waszych samurajach mówi się, że godzinę myślą, nim usiądą, a kolejną, nim wstaną. Nie potrafisz działać spontanicznie i odwlekasz podejmowania działań tak długo, jak to możliwe.Gdy zobaczysz cudzoziemca, traktuj go jak złodzieja


Przywołanie: człowieka ze swojego Klanu zawsze witasz uśmiechem... Dostajesz trzy kości w każdym wyzwaniu społecznym, jeśli uczestniczą w nim tylko członkowie twojego Klanu.


Przymus: ...wszystkich pozostałych – złym spojrzeniem. Każdego kogo nie znasz, uważasz za wroga.Każdy krok zostawia ślad


Przywołanie: dostajesz trzy dodatkowe kości w każdym wyzwaniu związanym ze spostrzegawczością.


Przymus: jesteś ciekawski i wścibski. Często starasz się zajrzeć tam, gdzie wiesz, że nie powinieneś.Krab nie znajdzie kryjówki, jeśli wpadnie w popłoch


Przywołanie: samurajowie waszego Klanu zachowują zimną krew w każdej sytuacji. Dostajesz trzy kości, gdy działasz pod wpływem silnej presji.


Przymus: budując wewnętrzny spokój, oddalasz się od rzeczywistości. Reagujesz obojętnością nawet wtedy, gdy właściwsza byłaby reakcja emocjonalna i zdecydowana.

 

 

Kto ma pieniądze jest smokiem


Przywołanie: ...kto ich nie ma – robakiem. Samuraje z waszego klanu bardziej szanują tych, którzy mają bogatsze stroje i większe majętności. Gdy handlujesz lub bierzesz udział w działaniu, którego stawką jest wzbogacenie się, dostajesz trzy dodatkowe kości.


Przymus: jesteś chciwy. Zrobisz wszystko, by posiadać wciąż więcej.Kto nie słucha bogów, słyszy głos gromu


Przywołanie: wasz Klan cieszy się opinią niezwykle religijnego i wierzącego w przychylność bogów i przodków. W każdym wyzwaniu związanym z wypełnianiem przepowiedni lub przeznaczenia, dostajesz trzy kości.


Przymus: jesteś bardzo przesądny. Gdy pojawi się zły omen, potrafisz zaniechać nawet najważniejszych działań.Lenistwo rodzi bezsilność, znój - siłę


Przywołanie: jeśli coś ci nie wyjdzie, zrób to jeszcze raz, starając się dwa razy bardziej. Jeśli podejmujesz kolejną próbę zrealizowania jakiegoś wyzwania, dostajesz trzy kości.


Przymus: nie potrafisz odpuścić nawet wtedy, gdy przegrana jest pewna.Urodzony w siodle


Przywołanie: dzieci waszego Klanu potrafią jeździć konno, zanim nauczą się trzymać w ręku pióro lub miecz. W wyzwaniach powiązanych z jeździectwem i końmi otrzymujesz trzy kości.

 

Przymus: twój koń jest dla ciebie równie ważny, co członek rodziny. Tak samo o niego dbasz i tak samo wiele jesteś w stanie zrobić, gdy stanie się mu coś złego.

Komentarze


Kosmit
   
Ocena:
0
Fajne :) Może warto wrzucić na Kartmistrza?

http://tekronicum.pl/karty/

Ja mógłbym dorobić do tego formularze, żeby była e-dytowalna :)
12-06-2013 17:54
KFC
   
Ocena:
0
A jest poprawiona, bo ktoś tam narzekał że karty od portala były skopane o ile mnie pamięć nie myli?
12-06-2013 19:10
nerv0
   
Ocena:
+1
@Kamulec

Polter też straszy ciasteczkami, a jakoś tu jesteś. ;)
12-06-2013 19:47
Siman
    @Kartmistrz
Ocena:
0
Świetny pomysł, super. :)

@Kamulec
To atakuje na każdej stronie w internetach od paru paru miesięcy, nie wiem o co kaman. :P

@KFC
Ale jak skopane? Tzn. co konkretnie?

To jest karta zrobiona od nowa, pocięta i posklejana, żeby się mieściła ładnie na A4 i żeby było więcej miejsca na informacje, na któych do tej pory miejsca nie było.
13-06-2013 00:31
~KFCorektorr

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Coś takiego znalazłem w recce z Poltera:

'Karta postaci przynosi nam schludną i czytelną rozpiskę klanu, bohatera i akcji pór roku – niestety i ona nie jest wolna od błędów, oznaczenia karty postaci i klanu są bowiem na niej zamienione miejscami. '

Ale pewnie trzeba by się jeszcze przyjrzeć oryginalnej angielskiej.
13-06-2013 21:31
Siman
    @KFC
Ocena:
0
A faktycznie, właśnie zajrzałem do podręcznika i rzeczywiście tam są zamienione podpisy. Ale ja robiłem swoją na podstawie PDF-a ze strony Portalu, tam jest dobrze.

Zresztą, nawet jakby tak nie było, zmiana tego w Photoshopie to parę kliknięć, więc to raczej nie problem. ;)
14-06-2013 11:29

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.