string(15) ""
» Blog » Schlammhammer (RNI) - gotowe!
10-09-2012 21:45

Schlammhammer (RNI) - gotowe!

W działach: schlammhammer, gamedesign, autorki | Odsłony: 21

Schlammhammer (RNI) - gotowe!
Dziś coś z zupełnie innej beczki, bowiem właśnie wysłałem zigzakowi pliki Schlammhammera.

Nie, nie będę już bombardował Was głupimi tekstami. Będzie prosto i szczerze. Od gnijącego serca.

Przede wszystkim wielkie dzięki dla zigzaka za zorganizowanie RNI i wszystkim za dobre słowo na temat mojego projekciku.

To była cholerna motywacja aby ukończyć ten projekt, wielka nauka tak w szczegółach jak i w ogóle, na różnych - także pozagropisaniowych - frontach.

Mieć pomysł, a spisać pomysł, wygładzić zajmujące najwięcej miejsca i czasu pierdoły, nie zapomnieć o jakichś szczegółach mechaniki, dopracować fluff, domyślając jego znaczną część, ponad tłukące się po głowie słowa-klucze, ogarnąć całość w sensowną całość, walczyć z rozłażącą się strukturą... Po prostu siedzieć i pisać, klnąc na deadline i niezborność wyklikiwanych zdań, nieraz mając ochotę rzucić wszystko w cholerę.

Gupi impuls, gupi pomysł, który nie tylko wykiełkował w grę, ale i dał się w końcu w miarę sensownie spisać.

Schlammhammer to do tej pory największy (nie licząc porównywalnej Wilczycy, ale to scenariusz) - a przecież w sumie niewielki - erpegowy projekt, jaki udało mi się zamknąć. Oczywiście nie na tip-top, ale do stanu powiedzmy wczesnej bety, kompletnej gry, za przeproszeniem, narracyjnej.

Nie będę twierdzić, że to dobra gra, co najwyżej poprawna, w paru aspektach pewnie oryginalna. Ale na pewno da się w nią grać. Może nawet dobrze się przy tym bawiąc.

PS. okładka na pewno będzie inna.

Komentarze


Eliash
   
Ocena:
0
Gratulacje, jakakolwiek by gra nie była, za włożoną pracę należy się uznanie :) Tylko kiedy wrzucisz gdzieś całą grę? :P

Bo nawet jak wygrasz to 100 podręczników nie wystarczy Ci na pokazanie gry wszystkim zainteresowanym ;)
10-09-2012 22:02
Tyldodymomen
   
Ocena:
0
Do robienia dodatków autorskich będzie mi potrzebna licencja fanowska?
10-09-2012 22:15
Petra Bootmann
   
Ocena:
0
chce.to
10-09-2012 22:16
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Odebrałem i zabrałem się do czytania.

Podobnie jak wszystkie pozostałe prace, które przysłaliście.
10-09-2012 22:42
sil
   
Ocena:
+1
@Eliash
Myślę nad tym, może na wszelki wypadek poczekam na wyniki najpierw?

@Tyldodymomen
Jakbyś chciał być takim strasznym formalistą to mechanika jest na OGLu, a na wykorzystanie PI chętnie dam zgodę :P. Ogólnie jestem zwolennikiem zdrowego rozsądku i fair use.

@Petra Bootmann
masz.to
11-09-2012 12:19
kbender
   
Ocena:
+1
Szczerze mówiąc, do końca myślałem, że to jakiś żart/fejk ;)
11-09-2012 16:29
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
ja też tak myślałem. Ale wstępnie powiem - sil dotrzymał obietnicy :)
11-09-2012 16:35
sil
   
Ocena:
0
której? :P
11-09-2012 16:45
38850

Użytkownik niezarejestrowany
~silMarillion

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dawaj PDFkje Mugolu!
11-09-2012 22:21
Petra Bootmann
   
Ocena:
0
To jest zajebiste! Petra Approves.
11-09-2012 23:18
~Sędzia Dret

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dyskryminacja!! Daje feminizdom wcześniej niż normalnym obywatelą. Do Trybunaó go!
11-09-2012 23:22
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dobrze, że PPPP zostawił furtkę dla tyld, bo przecież odkąd wśród władz zapanował femterror nie można normalnie wyrazić swojego zdania.
Swoją drogą, czy redakcja nie widzi, że wpuszczanie na poltera ekstremalnych i kontrowersyjnych tematów kończy się czystkami i masakrami ludzi wyrażających oburzenie? Jeśli ktoś prowokuje flejmy i zachęca do trollowania, a karze się wszystkich dookoła, to coś jest nie tak.
Jeśli redakcja ma problem z banem dla prowokatorów (a prowokacje podchodzą pod trolling) bo się boi opinii "seksistowskich świń co wykopały z Poltera za feminizm" to propnuję znaleźć sobie inny powód. Właśnie związany z prewencją przed trollowaniem. Jeśli zaś powody, dla których selektywnie przymyka się oko na sianie ideologii na apolitycznym portalu hobbystycznym są oparte np na sympatiach i kolesiostwie, to czy możemy mówić o profesjonalnym portalu?
Wszyscy wiedzieli jakie będą reakcje na wpisy Petry. Czemu więc redakcja dopuściła się ich publikacji, wiedząc że trzeba będzie karać użytkowników, którzy chcą się wybowiedzieć w kontrowersyjnej materii, teraz już oficjalnie baitowanej przez redakcję?
Wygląda to tak, że największy troll na Poltergeiście to sama moderacja, która pomimo zdawania sobie sprawy z konsekwencji (to w końcu nie pierwszy raz, gdy ww. użytkowniczka antagonizuje społeczność) nie widzi problemu w publikacji ideologicznie nacechowanych manifestów ograniczając się jedynie do czystek wśród opozycji przy pomocy warnów i banów. A prościej i czyściej byłoby usunąć ideologię z Poltera. Wraz z jej siewcami.

Postulat: ban dla Petry Bootman za prowokowanie i antagonizowanie społeczności serwisu, wciskanie ideologii do hobbystycznego serwisu i trollowanie.

Jeśli zgadzasz się z tezami tego komcia, przekopiuj go i wklej do swojej notki lub swojego komcia.
28-09-2012 14:10

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.